American Culture

Με αφορμή τις συμμετοχές της Εθνικής ομάδας Χόκει στα προκριματικά του Παγκοσμίου Πρωταθλήματος στα Αραβικά Εμιράτα, αλλά και της Εθνικής Μπέιζμπολλ στο Ευρωπαϊκό πρωτάθλημα στην Ολλανδία, ανοίγει ένα -μάλλον αδιάφορο- τόπικ :stuck_out_tongue:

Και γενικότερα συζητήσεις για MLB, NHL και NFL.

Χεχ, να 'τος! Βέβαια χάλι μαύρο φέτος, νομίζω τα play-offs τα 'χουν αποχαιρετήσει καιρό τώρα…

Δεν έχει σημασία! Red Sox είσαι για την αλητεία!!!

Πραγματικά θα ήθελα άπειρα να είμαι Αμερική με διαρκείας σε hokey και baseball.

Εχουμε εθνικη ομαδα σε Χοκεϊ και Μπεηζμπωλ?

Έχουμε σε ράγκμπι, φτάνει και περισσεύει.

^ Όντως.

Οι Sox ήταν 3-0 πίσω από Kansas, τώρα βλέπω το 'χουν γυρίσει σε 4-3. Άντε μωρή ομάδα γμτ!

Αφισάκι!

πωωω τελειο θρεντ.
Περσι ασχοληθηκα ελαχιστα με χοκευ!

Η αληθεια κρυβεται στους ΣΙΚΑΓΟ ΜΠΛΑΚΧΩΚΣ :wink:

Από χόκει New Jersey Devils στηρίζω, χωρίς να παρακολουθώ βέβαια τακτικά, μόνο αποτελέσματα κι’ αυτό μια στο τόσο.

Έπαιζες πουθενά εδώ; Δε παίζει να υπάρχει πιο γαμηστερό άθλημα!

:):):slight_smile:

Δεν είχα συνειδητοποιήσει πως είμαστε τόσοι εδώ μέσα!
Καλά για τον Lupin θα μπορούσα να το υποψιαστώ γιατί θυμάμαι να έχει σχέσεις με Βοστόνη! 8)

Στη χειρότερη χρονιά το ανοίξαμε πάντως το θρεντ παιδιά… #-o[-X
Είναι που γιορτάζουμε και τα 100 χρόνια του Fenway Park φέτος… :roll:

Kαλά που ξεκινά και η σεζόν του NFL (μακράν το καλύτερο Αμερικάνικο άθλημα - το μπάσκετ δεν το μετράω είναι το πιό διεθνές από τα Αμερικάνικα) και ελπίζουμε οι Patriots να έχουν ένα καλό ξεκίνημα στο Nashville απόψε!

Λολ καλά και οι Marlins καινούριο γήπεδο αλλά από απόδοση τρίχες.

Και οι Yankees τον έφαγαν χθες με εντυπωσιακό φινάλε ([U]click me)[/U], λίγο πριν το post-season έχει τα καλύτερα ματς.

οχι οχι δεν επαιζα!Αλλα μ’αρεσει πολυ και θα αρχισω να παρακολουθω παλι!
Με το μπειζμπολ καπου χανομαι ρε γαμωτο,λιγο οι κανονες με μπερδευουν!

Πάντως, το ντόπιο πρωτάθλημα στο hockey ξεκινάει σε κανά 2-3 μήνες άμα θυμάμαι καλά, στο Athens Heart.

παρακολουθησα λιγο μπειζμπολ, πιο πολυ για να παιζω στοιχημα… οι κουβαδες επεφταν βροχη και σαν αθλημα ειναι ψιλομαλακια οποτε το εκοψα… απο τα υπολοιπα λιγο χοκει ειχα δει παλιοτερα αλλα δεν ελεγε και πολλα

Valentine τέλος.

Anyway στην MLB τα καλύτερα τώρα ξεκινάνε, θέλω πρωτάθλημα στους Oakland!