American Horror Story

Lily Rabe. Αν ο διάβολος υπήρχε - υπάρχει, κάπως έτσι είναι

:lol:
πιστεύω ότι θα “σώσουν” την κατάσταση… ίσως θα ήταν λιγο κιτς και εκτός, αλλά το φτωχό μυαλό μου ως εκεί πάει :stuck_out_tongue:

Να συμφωνήσουμε όλοι ότι το 7ο επεισόδιο που βγήκε την Τετάρτη (Πέμπτη για μας :p) ήταν ως τώρα το καλύτερο της σεζον, ε; 10 εκατοστά με χώριζαν από την οθόνη.

[SPOILER]
την αγάπησα. ξανά.
επίσης η σκηνή με την Lange - που περιμένω να την δω να θερίζει κόσμο στο Briacliff - και τον άγγελο στο εστιατόριο είναι τέρμα ατμοσφαιρική και Λυντσική.[/SPOILER]

επειδη δεν εχω καταλαβει

αν κανω skip την πρωτη σεζον κ δω κατευθειαν 2η, χάνω κάτι ?

απολυτως τιποτα.ειναι δυο εντελωσ διαφορετικες ιστοριες με μονο κοινο(περα απο την νοσηρη ατμοσφαιρα)καποιους ηθοποιους που ομως παιζουν διαφορετικους ρολους.
Παντως η δευτερη σεζον ειναι μακραν οτι πιο αρρωστο εχω δει σε τηλεοπτικη σειρα.

[SPOILER]παντως σκεψου να περιγραψεισ σε καποιον τια αφορα η δευτερη σεζον και να του πεις ‘’ μιαι σειρα σε ασυλο με ψυχοπαθεις, serial killers, εξωγιηνους ,εξορκισμοους πνευματα, ναζι, εβραιους κυνηγους ναζι, τρελαμενες καλογριες ,ανθρωπινα πειραματοζωα…’'και ειναι μονο τα μισα αυτα δυσκολα θα τον πεισεις για το ποσο γαματη σειρα ειναι. [/SPOILER]

Απλά νομίζω πως αν έχεις δει πρώτα την πρώτη και μετά πας στη δεύτερη, την “νιώθεις” και σε εντυπωσιάζει περισσότερο η δεύτερη, καθώς έχουν μπει τα θεμέλια για την απόλαυση και επίσης παρατηρείς τα άλματα προόδου σε όλα τα επίπεδα. Εκτός απ’ αυτό, δεν χάνεις τίποτα. Είναι δύο διαφορετικές ιστορίες.

Έλα ντε, γιατί εξωγήινους; :frowning:

Πάντως, από ένα επεισόδιο, συγκεκριμένα το πρώτο της πρώτης σεζόν που μου είχε βάλει - ε, καλά όχι και με το ζόρι - να δω ένας φίλος μου, μπορώ να πω ότι αν και δεν είμαι μαθημένη σε τέτοιου “είδους” έργα και τα ψιλοέκανα πάνω μου (σε φάση τώρα να ζητάω απ’ τη μαμά μου να κοιμηθούμε παρέα, μην γελάτε, ναι.), όταν μου πέρασε το πρώτο σοκ μου καλάρεσε και ρωτούσα να μάθω τί έγινε στη συνέχεια. Αυτή είναι η “μαγεία” της σειράς! Για να μην τα πολυλογώ, προς το παρόν δε νομίζω να αντέξω δεύτερο απανωτά σοκ, στο μέλλον ίσως να επιχειρήσω να δω την πρώτη σεζόν…αν και ξέρω την υπόθεση! :wink:

Πάντως ακόμα και αυτό το σενάριο με τους εξωγήινους το παροθυσιάζουν καλά, όχι με μαλακισμένο - οτι να είναι τρόπο.

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk 2

Έχει ξεκινήσει και η καινούρια σεζόν!Spoiler!!Εδώ έχει μια αναλυτική κριτική των τριών επεισοδίων του “American Horror Story:Coven”

Mόλις τελείωσα την πρώτη σεζόν και μπορώ να πω ότι δεν μου άρεσε καθόλου. Χάζο σενάριο τίγκα στα κλισέ και ήταν φανερό πως την ιστορία την έγραφαν όσο προχωρούσε η σειρά με αποτέλεσμα κάποια χαζα “μπαλώματα” και ακόμα πιο χαζά plot twist.

Είχα αποφασίσει να μη δω τη 2η σεζόν αλλά είπα να της δώσω μια ευκαιρία εφόσον λέτε όλοι ότι είναι πολύ καλή. Άντε να δούμε…

H πρώτη αν και τίγκα στα κλισέ, μου άρεσε αρκετά. Η δεύτερη όμως είναι όντως εξαιρετική. Η τρίτη που παίζει αυτή τη στιγμή, και έχοντας δει τρία επεισόδια μπορώ να πω ότι είναι μεγάλη πίπα.

Ντάξει, έχω δει ήδη 5 επεισόδια και δεν έχει ΚΑΜΙΑ σχεση με τη μαλακία της 1ης σεζόν. Η παράνοια σε όλο της το μεγαλείο. Δεν ξέρεις αν είναι πιο τρελοί οι εγκλειστοι η οι σωφρονιστικοί υπάλληλοι. Πολύ καλή η 2η σεζον μέχρι τώρα. Μόνο μελανό σημείο αυτό που λένε και οι άλλοι για τους εξωγήινους που και αυτό δεν είναι τόσο άσχημο απλά δεν κολλάει με την όλη ατμόσφαιρα.

κι εγω τα ιδια.
Η πρωτη σεζον μου χε φανει ψιλομαλακια, αλλα η δευτερη ειναι και γαμω μεχρι το 5ο επεισοδιο που εχω δει. Απιστευτα αρρωστη ατμοσφαιρα

και γω με τα αριστα πραματα πουχα ακουσει για τη δευτερη, μπηκα κατευθειαν στην τριτη (θα τη δω τη δευτερη) και ως τωρα ειναι αρκετα μεγαλη παπαρια. Shock value και αγιος ο θεος. Απο πλοκη μηδεν. Οπως και διαλογοι…

Σπουκη τιτλοι αρχης και καποια σοκιν σκηνη δε σηκωνουν μια σειρα…

Να φανταστείς πως η τρίτη είναι καλύτερη από την πρώτη :-s

το σπιτι του ποστερ του Coven υπάρχει… στη Θεσσαλονίκη !

Μολις τελειωσα και εγω την σειρα. Πολυ καλη σειρα,μου αρεσει το γεγονος που καθε κυκλος εχει και αλλη υποθεση(ετσι δεν γινεται βαρετη).
Ο πρωτος κυκλος,αν και γεματος κλισε, σε εβαζε στο κλιμα της σειρας, Ωραια ιστορια,δεν εγινε ουτε μια στιγμη βαρετη. 8)

Ο δευτερος κυκλος,κατα τη γνωμη μου και ο καλυτερος,ειναι ολα τα λεφτα. Τι πλοκη,τι μαυροψυχια! Αν και αυτη ιστορια με τους εξωγηινους ηταν καπως ασχετη-δεν προσεφερε τιποτα στην ολη υποθεση.:-k

Ο τριτος κυκλος ηταν αρκετα μετριος. Με το που εμαθα τι θεμα θα εχει,δεν ειχα υψηλες προσδοκιες.(Σε καποια φαση νομιζα οτι εβλεπα τις “Μαγισσες” στο Star…) Ασε που τελειωσε πολυ αποτομα…[-X

Αυτααα…
Ραντεβου τον Οκτωβριο! :wink:

έτσι ακριβώς για τον δεύτερο. Απο τον τρίτο άξιζαν τα σκηνικά απο το παρελθόν της Λαλαουρί, αλλά αφού είσαι Νέα Ορλεάνη, χώσε τίποτα Crowbar να παίζουν Live κάπου εκεί γύρω!

Ξεκινησε ο 4ος κυκλος και το 1ο επισοδειο πραγματικα “τα 'σπασε”. Πολλη αγωνια,πολυ μυστηριο. Εθεσε τα θεμελια μιας υποσχομενης σεζον. :smiley:

Α,και εχει και την Pepper! :stuck_out_tongue: