American Horror Story

http://www.youtube.com/watch?v=FDb4SqqiQag

Νέα horror(:wink: σειρά από τους συνδημιουργούς του Glee (καμιά σχέση όμως, ευτυχώς) με αρκετά γνωστούς ηθοποιούς (Jessica Lange, Connie Britton, Dylan McDermott) και ωραία ατμόσφαιρα, αν και η υπόθεση δεν είναι κάτι το καινούριο.

Γυναίκα ψυχολόγου γόη αποφασίζει να κάνει νέα αρχή μετακομίζοντας με την οικογένειά της σε παλιό αρχοντικό στο Λος Άντζελες, φεύγοντας από τη Βοστόνη, αφού έπιασε στα πράσα τον άντρα της με μια μαθήτριά του και η ίδια γέννησε ένα μωρό, το οποίο ήταν ήδη νεκρό.

Φυσικά το νέο τους σπίτι είναι στοιχειωμένο, και λόγω του ιστορικού φόνων που έγιναν σε αυτό, τους έκατσε και το αγόρασαν μισοτιμής, χωρίς φυσικά να ξέρουν όλη την ιστορία πίσω από αυτό. Στην τιμή συμπεριλαμβάνεται και η κοκκινομάλλα sexy υπηρέτρια, αλλά και η παράξενη γειτόνισσα με την κόρη που πάσχει από σύνδρομο Down.

Κάθε επεισόδιο ξεκινάει συνήθως με αναφορά σε έναν φόνο που έγινε στο σπίτι, ξετυλίγοντας έτσι σιγά σιγά την ιστορία του σπιτιού. Προς το παρόν έχουν βγει 8 επεισόδια και αν και στην αρχή φαινόταν ότι δεν πρόκειται να συνδεθούν όλα τα στοιχεία, σιγά σιγά βγαίνει μια άκρη.

ειδα τον πιλοτο, δε μαρεσε. και το παρατησα. δεν ημουν ποτε φαν του χορρορ ομως. οι γνωστες λενε πως αξιζει.

εδιτ, δεν εφτανε ουτε η υπηρετρια που ειναι μαναμ.

Πολύ καλή σειρά! Και εγώ έχω δεί όλα όσα έχουν βγεί και είναι από τις πιο προσεγμένες καινούριες σειρές! και τρομακτική και μυστήρια και απολα!

[SPOILER]
[/SPOILER]

Δηλώνω εθισμένη, την είχα αναφέρει νομίζω και στο θρεντ περί σειρών γενικά, πολύ δυνατή σειρά πραγματικά.

Για suburgatory ποιος θ’ ανοίξει θρέντι, ιάσονα?

Πολύ καλό μέχρι εδώ που έχει φτάσει

[SPOILER]και με ωραία υπηρέτρια :wink: και καλές ατάκες όπως εδώ http://warehouse426.wordpress.com/2011/11/23/american-horror-story-open-house/[/SPOILER]

νομιζω οτι ειναι απο τον δημιουργο του nip tuck k glee.Ωσ εδω που εχω δει ειναι πολυ καλο, πολυ ωραιοι χρακτηρες κ ενδιαφερον story.Απο τισ δυνατες σειρες φετος μαζι με το sons of anarchy

Τη ξεκιναω κι εγω σημερα,αντε να δουμε…

Η σειρά έχει απογειωθεί. Έχει μερικούς πολύ αρρωστημένους χαρακτήρες εκεί μέσα.

[SPOILER]-God, you?re vile. You?re not suited to raise children.

-Raise them? Oh, honey, no, no, no. We?re going to wait until they reach that perfect, adorable age? around a year, year and a half or so and then we?re going to smother them with hypoallergenic pillows. That way, they?ll be cute forever.

http://warehouse426.wordpress.com/2011/12/17/american-horror-story-birth/[/SPOILER]

το τελευταίο post με έψησε… Μόλις τελειώσω SOA θα το αρχίσω…

Τεράστια παπαριά το τελευταίο επεισόδιο, μόνο το τέλος του το έσωσε…

εχω λιγα επισοδειακια ακομα και εχω να πω πως αν και εχω την αισθηση οτι βλεπω κατι τελειως σαπιο η μαλλον απλα κουλο, ειμαι συνεχεια στην τσιτα και με κραταει σε εκγρηγορση για να δω τι θα γινει στη συνεχεια. Δηλαδη δεν ξερω ακριβως αν μ αρεσει η απλα το βλεπω απο περιεργεια.παντως σε καθε επεισοδιο γινεται απλα της καραπουταναρας θεε μου ΄σχωρα με

[SPOILER]επισης τι στο διαολο θελει ο γιατρος κυριως, να γινει για να καταλαβει οτι κατι ΤΕΛΕΙΩΣ μεταφυσικο γινεται στο κωλοχανειο του; εμφανιζονται απο το πουθενα ¨ανθρωποι¨και αυτος τιποτα δεν λεει να υποψιαστει τιποτα.Τι στο διαολο εκει στην Αμερικα τοσο φυσικο το χουν να μπαινει οποιος να ναι στο σπιτι και να κοβει βολτες;:lol:[/SPOILER]

α και επισης μετα απο καθε επεισοδιο εχω την επιθυμια να ακουσω κατι τετοιο http://www.youtube.com/watch?v=6tNyra2qZT8

Χτές το τελείωσα. Ενδιαφέρον ήταν δε λέω.

[SPOILER]Ελπίζω δεύτερη season να είναι κάτι εντελώς διαφορετικό. Όχι ακόμα μια ιστορία του σπιτιού. Αν και μάλλον θα μας δείξει τι θα γίνει με το μικρό.[/SPOILER]

Απο ότι ξέρω δεν θα έχει καμία σχέση. Άλλος χώρος (μπορεί να μην είναι και σπίτι), άλλοι χαρακτήρες.

Φαν, κανείς? έχω πορωθεί με τη σειρά, τέλειωσα την πρώτη σεζον σε 2 μέρες. Λατρεύω κλισεδουρες, το τέλος έτσι έπρεπε να είναι, όσο αδιάφορο και αν ήταν. Η δεύτερη σεζον κινείται καλύτερα με την θεά Lange σε ρόλο καλόγριας με σκοτεινό παρελθόν. Πιάνει τα πάντα.
Γενικά, τα έχουμε ξαναδεί όλα, αλλά σ’ αυτή τη σειρά είναι όλα μαζι! Γι’ αυτό γαμάει. Το τελευταίο επεισόδιο το είδε κανείς (προχθες προβληθηκε) ; είχε ανατροπούλα, καλύτερη ίσως από την ανατροπή της πρώτη σεζον. Το μόνο που με προβληματίζει, είναι το πώς θα μαζέψει όλα όσα έχει ανοίξει. Το μόνο σίγουρο είναι πως πάει για τρίτη σεζον, επίσημα.

Nαι είναι σίγουρο ανανεώθηκε και για 3 season και με κάποιους ίδιους ηθοποιούς!!!

Πραγματικά η δεύτερη σεζόν είναι κάτι που πρέπει να το δουν όλοι. Όλα τα καλά μαζεμένα σε μία σειρά. Η παράνοια σε όλο της το μεγαλείο! ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ!

[SPOILER]
[/SPOILER]

Με τη δεύτερη εικόνα στο σποιλερ μου γύρισαν λίγο τ’ άντερα. Ωραίο επεισόδιο, αλλά το προηγούμενο ήταν πιο δυνατό. Ανοίγει παράθυρα πάντως και με ανησυχεί για το τέλος. Στην πρώτη σεζον τόσες ιστορίες δεν είχε και έκλεισε λίγο εχμ άτσαλα.

Ρε τι κάνουν στη δεύτερη σεζόν; Λες και κάνουν διαγωνισμό για το ποιος θα φτιάξει το πιο weird, mindfuck, και distrurbing επεισόδιο. Καμία σχέση με την πρώτη σεζόν, σαν να έχουν ξεπεράσει κάθε αμηχανία/ενδοιασμό που είχαν πέρυσι και απελευθερωμένοι του δίνουν και καταλαβαίνει. Και είμαστε ακόμα στα μισά. Τι άλλο θα δούμε…; Μπράβο τους πάντως, μακάρι η συνέχεια να είναι ανάλογη και γιατί όχι, ακόμα καλύτερη.

[SIZE=“3”]SPOILER ΓΙΑ ΕΠΟΜΕΝΑ ΕΠΕΙΣΟΔΙΑ[/SIZE]

[SPOILER]Ο τωρινός Bloody Face…

Σας θυμίζει κάποιον;

[/SPOILER]

Από την πρώτη σεζόν είδα μόνο 1-2 επεισόδια τυχαία, εντυπωσιάστηκα, τώρα παρακολουθώ τη δεύτερη αλλά με τον παραδοσιακό τρόπο, εβδομαδιαία προβολή στην τηλεόραση, είχα χρόνια ολάκερα να το κάνω τούτο :stuck_out_tongue:
Αν και την καταβρίσκω άγρια με οτιδήποτε έχει να κάνει με τρέλες, παράνοιες, σχιζοφρενείς δολοφόνους, διαβόλους, τριβόλους, ξορκισμούς και άσυλα, ένα ένα μόνο πράγμα με ξενερώνει. Τρελά.

[SPOILER]Οι εξωγήινοι.[/SPOILER]
Για να δούμε.

Πάντως, η ατμόσφαιρα και οι ηθοποιοί είναι αριστουργήματικά, ναι.