Amon Amarth 14/2 και 15/2 (Αθήνα/Σαλόνικα)!

Καλά ο Φεβρουάριος θα είναι πολύ καυτός, Keep of Kalessin, Eluveitie, Amon Amarth, Enslaved, άντε να δούμε που θα βρούμε τα χρήματα.

ναιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιι…τα λεγααααααα εγωωωωωωωωωωωωωωωωωωωω…ειδες cozy?τελικα κατι ξερανε τα παιδια στο principal που μου ειχαν πει!!!

Θα γίνει πανικός! Έρχονται στην καλύτερη στιγμή της καριέρας τους. :slight_smile:

Απο Once Sent From The Golden Hall και The Avenger παιζουν τιποτα;

Εχω μεινει στο Versus The World και δε σας κανω πλακα. Οκ, εχω ακουσει και σκορπια κομματια απ τα επομενα. Απ αυτο το Oden αν θυμαμαι καλα. Ωραιο φαινοτανε.

8O8O
το καινούργιο δεν το έχεις ακούσει???αν όχι είναι το πρώτο πράγμα που πρέπει να κάνεις σήμερα!:wink:


Now playing: Almah - Meaningless world
via FoxyTunes

λολ.

Ποιο καινουργιο ρε. Εδω σου λεω εχω μεινει εποχες 96, 98, 99…

Το Crusher ψιλοπατατα παντως.

αυτό λέω,μείνε εκεί που έχεις μείνει(δεν έχεις και άδικο)και άκουσε μόνο το Twilight(το φετινό δηλαδή)…:smiley:


Now playing: Edu Falaschi - King
via FoxyTunes

Δηλαδη να μην ακουσει το προηγουμενο ? Ημαρτον κυριε Γεωργιου…
Το Crusher Angmar ειναι το χειροτερο τους.

συμφωνω το Crusher ειναι μακραν οτι χειροτερο εχουν κυκλοφορησει. tes pa…
αυτο το live υπο αλλες συνθηκες θα μπορουσε να ειναι το metal event του χειμωνα, αλλα κατι το οτι τους εχω δει ηδη 2 φορες κατι ο συναυλιακος συνωστισμος Ιανουαριου-Φεβρουαριου με κανουν να απεχω απο το συγκεκριμενο.
Οπως και να χει ειναι χαλαρα μια απο τις καλυτερες οn stage μπαντες των τελευταιων ετων.

τι είπα επειδή θέλει να μείει στην εποχή που θέλει,και επειδη θα παίξουν το καινούργιο λογικά:wink:


Now playing: Equilibrium - Unter Der Eiche
via FoxyTunes

Συχνα παιζουν απο το Once Sent τα Victorious March και Without Fear και απο οτι ειδα σε αυτη τη περιοδεια απο το Avenger παιζουν το North Sea Storm…(Στο Μποχουμ θα δωσουν(η δωσαν ηδη δε θυμαμαι ημερομηνια) 4 live και στο καθενα θα παιζουν καθε φορα και ενα ολοκληρο αλμπουμ)

Το Crusher οντως ειναι το χειροτερο τους,το Oden για μενα με διαφορα το καλυτερο…

Στο Bochum θα το κανουν τελος του μηνα αυτο.Και παραμονη Πρωτοχρονιας θα παιζουν λαηβ.
Αγαπημενα τα πρωτα 2.Πιο ωριμο και ισως το καλυτερο το With Oden μαλλον.

Τα δυο πρωτα, οπως και το Ep τα εχω πολυ ψηλα ε. Με εψησες. Θα τσεκαρω.

Οσο περνανε τα χρονια οι ΑΑ “ηρεμουν” καπως.Το With Oden εχει και αρκετα χιτακια,
αλλα δεν παυει να ειναι το πιο ολοκληρωμενο τους αλμπουμ.
Εμενα αγαπημενο ειναι το ντεμπουτο αλλα ως ντεθας δεν μετραει η γνωμη μου.

το ενα γαματο νεο μετα το αλλο :!: Αμον Αμαρθ μια μερα αφοτου θα εχω απολυθει απο φανταροοοος!!! Θα το γιορτασω καταλληλα! 4η φορα που θα τους δω οεο 8)

Aν παίξουν ολοκληρο το Once sent…ψηνομαι…

ΑΑΑΑΑΑΡΓΚ!!!:vibrate:
Έτσι έτσι!!

οκ, το έμαθα από Thorgal το Σάββατο:D.

7 Kreator & 15 Amon Amarth :metal:
Εξαιρετικοί στα λάιβ.

Να περιμένουμε ένα τέτοιο σετλιστ περίπου.

[SPOILER]

  1. Twilight of the thunder god
  2. Free will sacrifice
  3. Asator
  4. The fate of norns
  5. A fury divine
  6. Guardians of asgard
  7. Runes to my memory
  8. Victorious march
  9. An ancient sign of coming storm
  10. Varyags of miklagaard
  11. Metalwrath
  12. Death in fire
  13. Valhall awaits me
  14. Cry of the black birds
  15. The pursuit of vikings[/SPOILER]

To Free Will Sacrifice ακούστηκε καλύτερα από το ομώνυμο όταν τους είχαμε δει πριν ένα μήνα περίπου.
Το Pursuit ακούγεται καυλωτικό στο Summer Breeze dvd.

[SIZE=“5”]Με τον Όντιν στο μέρος μας[/SIZE]:band:

Την αποπανω αντιδραση την περιμενα…

αυτο ακριβως, εμενα αγαπημενο μου πρεπει να’ναι το “Crusher” και αν και τους ειχα δει περσι-προπερσι ποτε ηταν, το ψηνω ασχημα να ξαναπαω, κανουν καλα live…

Yπάρχει περίπτωση να μην παίξουν το with oden on our side??? :cry:Είμαστε με τα καλά μας??? 1,5-2 ώρες τι θα παίζουν δηλαδή?