Amon Amarth - Deceiver of the Gods

Δεν έχουμε πολλές πληροφορίες ακόμα, μόλις χτες ανακοινώθηκε από τους Amon Amarth στο site [B][U]Reddit[/U][/B] ότι θα ανακοινωθεί το album artwork σήμερα, σε μερικές ώρες… Περιμένουμε!!

EDIT:

“The song is called “Deceiver of the Gods” and you will be able to listen/download it for free this weekend.”
-Amon Amarth

Άντε μπράβο!!! :thumbup::thumbup::thumbup: και αναρωτιόμουν τι γίνεται με τη νέα κυκλοφορία… άργησαν λιγάκι.

Τελευταιος δισκος που μ αρεσε πολυ απ αυτους ηταν το Avenger και τελευταιο που ακουσα νομιζω το Versus The World. Χανω πολλα που δεν εχω ακουσει τα τελευταια; Κατι σκορπια κομματια απ εδω και απ εκει μοναχα και δεν ητο ασχημα.

E κοίτα, στο With Oden on Our Side πρέπει να δώσεις προσοχή νομίζω.

ΧΑΝΕΙΣ ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΑ

Θα τσεκαρω το Οντεν λεπον. Κριμα ομως γιατι δε θα μπορω να λεω ‘‘εχω να τους ακουσω απ το ντεμο’’.

άκου πρώτα fate of norns και μετά with oden on our side

Και το Twilight of the Thunder God δεν πάει πίσω.

Περιμενω 20 κιλα μπλακ μεταλ οποτε εχω χρονο για ενα μονο αλμπουμ. ;p Οντεν ιτ ιζ, θα αποθεσω ετυμηγορια οταν ειναι.

Με εξαιρεση το τελευταιο που ειναι μακραν οτι πιο μετριο εχουν βγαλει, τα αλλα ακουσε τα.
Το With Oden on Our Side νομιζω το καλυτερο ολων.

Εγώ πάντως επιμένω πως το fate of norns είναι ένα τοσοδούλι κλικ πιο πάνω από το “with oden…” :roll:

When Loki appears, do not be deceived?

Deceiver of the gods λοιπόν. Kαι Θορ vs Λόκι στο εξώφυλλο. γουστάρουμε 8)

Το ομότιτλο κομμάτι θα το ακούσουμε αυτό το σκ.

…γκρουπ που κυκλοφορεί πάντα καλούς δίσκους…εμένα μάρεσε και το προηγούμενο…εντάξει ήταν ένα κλικ πιο κάτω, απ’αυτά που αναφέρθηκαν, αλλά μια χαρά κιαυτό:!:

Το τελευταία δεν το βρήκα καθόλου μέτριο. Βασικά το πρόβλημα στους Amon Amarth είναι οι παραγωγές. Το Bolt Thrower στυλ τους απαιτεί πιο βρώμικο ήχο κάτι που χάνουν σταδιακά από άλμπουμ σε άλμπουμ. Συνθετικά πάντα ήταν σε καλά επίπεδα και για μένα η μόνη εξαίρεση είναι το twilight που δεν μου έμειναν και πολλά. Ο ήχος που είχαν στο πρώτο άλμπουμ τους είναι ο ιδανικός για αυτούς. Ελπίζω να μην παρουσιάσουν και πάλι κάτι υπερβολικά γυαλισμένο πάλι.

…τώρα είδα το εξώφυλλο και τον τίτλο…κλασικά, και όμορφα και τα δυο:):!:

ενώ γούσταρα τρελά με αυτό το μπλε και τη σκοτεινή απόχρωση γενικά του εξώφυλλου, ο Thor μου κάνει λίγο ξεκάρφωτος, σαν να κάνει photobombing.

στα του δίσκου, δεν περιμένουμε τίποτα λιγότερο από άλλη μια τίμια δισκάρα

Χαχαχαχαχα!!!
Ναι ρε γαμωτο και εμενα ετσι ακριβως μου φαινεται!!

α, και για να είμαστε πιο συγκεκριμένοι

The cover depicts the last battle between the Gods and Loki who arrives at Vigridr field accompanied by the army of the dead during Ragnarok, the end of the world. We hope you enjoy it.
-Amon Amarth

“The song is called “Deceiver of the Gods” and you will be able to listen/download it for free this weekend.”
-Amon Amarth