Amon Amarth/Kreator @Release Athens 2023

To Release Athens 2023 υποδέχεται δύο πολύ σπουδαία συγκροτήματα της metal σκηνής, τους Amon Amarth και τους Kreator, την Τετάρτη 28 Ιουνίου, στην Πλατεία Νερού.

Οι αδιαμφισβήτητοι βασιλιάδες του Viking metal και το πιο συνεπές γκρουπ του thrash, αντίστοιχα, υπόσχονται την πιο σημαντική βραδιά του σκληρού ήχου για το φετινό καλοκαίρι.

Η προπώληση ξεκινάει την Τετάρτη 22 Φεβρουαρίου 👇

https://www.releaseathens.gr/event/amon-amarth/

Ταυτόχρονα, θα είναι άμεσα διαθέσιμα τέσσερα νέα combo tickets (δύο τριήμερα και δύο διήμερα) για όσους φίλους του metal επιθυμούν να παρακολουθήσουν δύο ή τρεις ημέρες του φεστιβάλ επωφελούμενοι από μία σημαντική έκπτωση. Αναλυτικά:

Disturbed & more tba (26/6/23, Πλατεία Νερού) + Parkway Drive & more tba (27/6/23, Πλατεία Νερού) + Amon Amarth, Kreator & more tba (28/6/23, Πλατεία Νερού) προς 100€ (κέρδος 20€)

Nightwish & more tba (7/6/23, Πλατεία Νερού) + Helloween & more tba (17/6/23, Πλατεία Νερού) + Amon Amarth, Kreator & more tba (28/6/23, Πλατεία Νερού) προς 110€ (κέρδος 30€)

Nightwish & more tba (7/6/23, Πλατεία Νερού) + Amon Amarth, Kreator & more tba (28/6/23, Πλατεία Νερού) προς 80€ (κέρδος 10€)

Helloween & more tba (17/6/23, Πλατεία Νερού) + Amon Amarth, Kreator & more tba (28/6/23, Πλατεία Νερού) προς 80€ (κέρδος 10€)

*Οι κάτοχοι μονοήμερου ή διήμερου εισιτηρίου για τις υπόλοιπες τέσσερις metal ημέρες του Release Athens 2023, εφόσον το επιθυμούν, θα έχουν τη δυνατότητα αναβάθμισης του εισιτηρίου τους, γρήγορα και εύκολα.

12 Likes

Τώρα μάλιστα , έχει τίμιες προσφορές για πακετακι

4 Likes

ωραια…στα γενεθλια μου…

Το τσακωνω.

4 Likes

φιλόδοξο το σχεδιο παντως με 3 σερι μερες κ χωρις πσκ

Δεν είναι θέμα φιλοδοξίας, αν οι μπάντες που μπορείς/θέλεις να φέρεις έχουν κλείσει όλα τα ΠΣΚ στις μεγάλες αγορές, τότε αναγκαστικά εσύ θα τους φέρεις κάποια από τις υπολοιπες μέρες της εβδομάδας.

3 Likes

Ειναι και φτηνοτερες αν δεν κανω λαθος.

Μωρε το ξερω αλλα κ παλι,ειναι κολλητα κ δε εχει κ ΤΑ ονόματα

υπερβολικά safe ονόματα. guns και ας κάνουν 100 μόνοι τους. αμα είναι να βάζει 1 που θέλω να δω κι ενα που δε θέλω … απο την άλλη νταξ, τίμιες τιμές ειδικά το 3σε1.

2 Likes

Οι Heaven Shall Burn δημιουργήθηκαν το 1995, στο Saalfeld της Γερμανίας. Μέχρι σήμερα, έχουν κυκλοφορήσει συνολικά εννέα δίσκους και συνεχίζουν μια αξιοθαύμαστη πορεία που τους έχει οδηγήσει σε μια δημιουργική κορύφωση, με βασική έκφραση τον πιο πρόσφατο δίσκο τους, “Of Truth and Sacrifice”. Με διάρκεια που ξεπερνά τα 90 λεπτά, οι Heaven Shall Burn παρέδωσαν μια εντυπωσιακή δουλειά, η οποία αναπόφευκτα έφτασε στο νο 1 των γερμανικών charts (για πρώτη φορά στην καριέρα τους) και υπογράμμισε την δυναμική μιας πραγματικά σπουδαίας μπάντας.

Το 2023, θα πραγματοποιήσουν μια ακόμα μεγάλη περιοδεία, η οποία θα τους φέρει και στην Πλατεία Νερού, την Τετάρτη 28 Ιουνίου, στο πλάι των Amon Amarth και των Kreator, σε μια από τις μεγαλύτερες metal βραδιές του φετινού καλοκαιριού!

4 Likes

WTF?!?!!;

ΝΑΙΓΑΜΩΤΟΣΥΜΠΑΝΝΑΙ

2 Likes

No forgiveness there will be!

2 Likes

Tι δισκαρα το Antigone… !
Τους εχω χασει λιγο τελευταια (καλα μετα το Invictus) αλλα πολυ καλη ανακοινωση.
Τους εχω δει σε Rock AM Ring, και ηταν πολυ δυνατοι.

2 Likes

Το όνομα, παιδί μου, το όνομα!

2 Likes

Είναι κανείς που έκανε αυτό;

Εχω βγαλει για parkway και τους εστειλα να προσθεσω kreator. Μου ειπαν δεν γίνεται :rofl::man_shrugging:t3:

1 Like

Πρόσθεσα στο πακέτο των helloween-nightwish τους amon Amarth/kreator.
Έστειλα απλά μέιλ στη διεύθυνση που λέει και μου απάντησαν σε ένα δίωρο με ένα λινκ viva όπου πλήρωσα το έξτρα ποσό και όλα καλά. Ήταν πολύ εύκολο και γρήγορο. Αυτά.

1 Like

Είσαι ωραίος, αυτό ακριβώς θέλω να κάνω!

1 Like

Οι Amon Amarth μόλις ανέβασαν αυτό.Αν δεν κάνω λάθος το Release δεν είχε πει κάτι ακόμα για Bleed From Within.

3 Likes

Εχει ξωμεινει εισιτηριακι αγορασμένο στην αρχικη των 40 ευρω. Αν καποιος ενδιαφέρεται μου στελνει.

Οφφ τοπικ τωρα

2 Likes