Amon Amarth

Ισως είναι και θέμα ηλικίας αλλά για εμένα η κοσμογονία των 90s στα υποείδη του metal θα έπρεπε οπωσδήποτε να αναφερθεί μαζί με τις άλλες περιόδους “φωτιάς” που αναφέρει.

Ο άρχοντας βέβαια εχει πολύ δίκιο σε αυτά που λέει για τις “τέλειες” αλλά βαρετές παραγωγές, στις άπειρες μπάντες που παίζουν εντελώς προβλέψιμα και με 500 νότες το λεπτό χωρίς ψυχή και χωρίς “αναρχία” όπως το λέει.

2 Likes

Ο δίσκος έχει 5-6 αρκετά αξιόλογα τραγούδια., κάτι που είχε να συμβεί πολύ καιρό.
Έγιναν ελαφρώς πιο brutal που τους πάει πολύ, η κατσίκα είναι η μεγαλύτερη τρολιά για φέτος, ο Hegg σε μεγάλη φόρμα και ο ντράμερ σε ακόμα μεγαλύτερη. Δεν πίστευα ότι θα γούσταρα δίσκο τους μετά το With Oden…

Ακριβώς ίδιες εντυπώσεις μου άφησε. Ωραίο άκουσμα, ευχάριστη τυριλα (τόσο όσο), ωραία η συνεργασία, και συνολικά ένα τίμιο αποτέλεσμα. Φαντάζομαι όμως πως οποίος το προσεγγίσει με μεγάλες απαιτήσεις ίσως έχει εκ διαμέτρου αντίθετη άποψη

1 Like

Γενικά υπάρχει ένας κορεσμός,δηλαδή όχι κακός δίσκος,αλλά δεν θα μπαίνει για καιρό στο ριπιτ,λείπει κάτι που το καταλαβαίνεις αμέσως,παρόλαυτα έχει κάποια κομμάτια που μου αρέσουν και τα ακούω.

Αρκετοι κοροιδευουν η ειρωνευονται για το “κουπι”,εσεις το θεωρειτε γελοιο? :rofl:

3 Likes

Γαμαει, αυτα τα παιχνιδια με τοι κοινο πολυ μου αρεσουν ειδικα αμα δημιουργουν ιδιαιτερες εικονες, πολυ εντυπωσιακο και αρκετα πρωτοτυπο.

2 Likes

Σκέτη κα@λα.

1 Like

Τωρα τελευταια ακουω αρκεται το Heidrun,δεν ξερω,εφαγα ενα μικρο κολλημα. :sweat_smile:

1 Like