Amorphis & Poisonblack live in Greece

http://www.wizardlive.gr/
ηδη ανακοινωθηκε απο την wizard prod.καλη φαση!θα παω στανταρ!:roll: :roll: :roll: :roll:

:!:

ΠΑΜΕ ΜΩΡΗ ΑΡΡΩΣΤΙΑ :!:

Αθηνα? τον μπουλο?

οπα, πεφτει την ιδια μερα με explosions in the sky… :!:

Μπα. Απλα το ανακοινωσαν πρωτα εκει (λογικα). Τα λαιβ του Γουιζαρντ γινονται και Αθηνα. Το κοβω ή για 1/2/07, ή για 3/2/07…

Nope. Αυτη που βλεπεις ειναι η ημερομηνια για Θεσσαλονικη.

a, ok :wink:

Καλή φάση. Θα το σκεφτώ πάρα πολύ σοβαρά!

Tuonela και τα μυαλά στα κάγκελα

Τελικά πάει για 19 Απριλίου από ότι φαίνεται. Με Kamelot 17 και μια μέρα άδεια την Παρασκευή ευκαιρία για ένα τετραήμερο ταξιδάκι Σαλόνικα.
http://www.wizardlive.gr/

Είμαι ηδη εκεί.
Το περίμενα πώς και πώς.:smiley:

Επεναφερω την ερωτηση.Αθηνα?Τον (μ)πουλο?

Αν και έχω μπερδευτεί λίγο με την ημερομηνία, καθώς δεν κατάλαβα τελικά πότε γίνεται…

…Θα είμαι εκεί ωστόσο. Ασυζητητί. :smiley:

Νταξ, ειναι λιγο κουλο να τους φερουν μονο Θεσσαλονικη.

April 19 - Thessaloniki, GRE - Hydrogios
April 20 - Athens, GRE - Gagarin

http://www.roadrunnerrecords.com/blabbermouth.net/news.aspx?mode=Article&newsitemID=88022

Κάντε και ένα edit στον τίτλο. :wink:

Mαζι με Poisonblack παιζουν

Αυτό ακριβώς!Είναι ήδη γνωστό από καιρό ρε παιδιά,το έγραφε ακόμα και στο hammer…

Poisoblack χαμός.Θα τα σπάσουμε.:smiley:

Am Universummmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmm!

Αυτά είναι!! Ελπίζω να μην τσιμπήσουν τις τιμές!! Πάρα πολύ ωραίο πακέτο

30αρι το κοβω το εισιτηριο. Μεχρι ειναι καλα. Πιο πανω σορυ, αλλα δεν θα παρω…

Πλακα πλακα, Amorphis με τον καινουριο τραγουδιστη εχω ακουσει ελαχιστα, για την ακριβεια 2-3 κομματια απο το Eclipse και δεν μου πολυαρεσε…

Ξερει κανεις αν και πως ερμηνευει τα παλια (Black Winter Day και τα ρεστα…)?

Οι Amorphis και οι Poisonblack, δυο από τα δημιουργικότερα και ποιοτικότερα συγκροτήματα της εποχής μας, επισκέπτονται τη Θεσσαλονίκη (19/04 - Υδρόγειος) και την Αθήνα (20/04 - Gagarin 205) για δύο συναυλίες γεμάτες ενέργεια και συναισθήματα.

Με τον τελευταίο τους δίσκο ?Silent Waters? να αποσπά διθυραμβικές κριτικές και τον τραγουδιστή Tomi Joutsen να έχει εδραιωθεί πλέον στο line up της μπάντας, ικανοποιώντας τόσο τους νεότερους όσο και τους παλαιότερους οπαδούς χάρη στην ικανότητά του να εναλλάσσει καθαρά και brutal φωνητικά, οι Amorphis, απεγκλωβισμένοι από προκαθορισμένες φόρμες, δικαιολογούν απόλυτα τη σοφή επιλογή της ονομασίας τους και επιστρέφουν στη χώρα μας για δυο συναυλίες που δεν θα μας κάνουν απλά να ρίξουμε μια ματιά στο λαμπρό τους παρελθόν, αλλά στο ακόμα λαμπρότερο μέλλον τους.

Μαζί τους οι Poisonblack, ένα από τα πιο επίκαιρα ονόματα της metal σκηνής.
Το συγκρότημα του Ville Laihiala, με δυο πολύ καλές κυκλοφορίες στο ενεργητικό του, δεν κάλυψε απλά το κενό που άφησαν οι Sentenced μετά την αναπάντεχη διάλυσή τους, αλλά άνοιξε το δικό του κεφάλαιο στην ιστορία του metal.
από musicboxproductions.gr

επικαιρο συγκροτημα οι poisonblack??? :-k

αυτή είναι η ανακοίνωση της διοργανώτριας εταιρείας…για εισητήρια δεν λέει πάντως ακόμα…