Amp

Θέλω να αγοράσω καινούριο amp για την ηλ.κιθάρα μου και θέλω προτάσεις από μερικούς από εσάς. Εχω μια βλακεία τώρα, η οποία έχει ένα Gain, Shape,
Master (Volume), Treble, Middle, Bass. Ούτε υποδοχή για πεταλιέρα, ούτε για ακουστικα. Ο ήχος του είναι πολύ βρώμικος και αποδίδει μόνο όταν ανεβάσω το
Master, αλλά ούτε οι υπόλοιποι στο σπίτι αλλά ούτε και οι γείτονες είναι σε θέση να κάνουν τέτοια παραχώρηση. Γι αυτό, μιας και τώρα το καλοκαιράκι μάζεψα
μερικά Ευρώ, λέω να τα ξοδέψω σε έναν καλό ενισχυτή για την κιθάρα μου. Εχω δεί κάτι ενισχυτές, επίπεδους, σαν είναι DVD Players στο μέγεθος. Τι στο καλό είναι
αυτό ; Έχω στην άκρη 250Euro. Μπορείτε να με βοηθήσετε στην αγορά ; Άκουσα καλά λόγια για Marshall (?) .

Να σου πω την αλήθεια εγώ τους Marshall δν τους χωνεύω.Ίσως δν βγάζουν τον ήχο που μου αρέσει(???)
Εγώ σου προτείνω Ibanez ενισχυτή,όλα τα λεφτά.
Αν και δν έχω δοκιμάσει πολλούς άλλους.
Επίσης σου λέω να αποφύγεις Fender.
Κοίτα,κ οι behringer έχω μάθει ότι βγάζουν καλό ογκώδη ήχο.Έχουν κ χαμηλή τιμή.
Ο Ibanez RulEZ!
Πάρε έναν 25άρη η παραπ όσο σου φτάνει κ θα με θυμηθείς

Εγω αντίθετα με τον satriani θα προτιμούσα έναν marshall απο ένα ibanez.παρ’ όλα αυτά όμως με τα χρήματα που έχεις θα σου πρότεινα να ψάξεις για έναν line 6.με λίγη έρευνα μπορείς να βρεις έναν line 6 που εκτος απο το βασικό του overdrive θα έχει προσομοιώσεις απο ήχους αλλον ενισχυτών (marshall, fender κτλ) και τα βασικά εφέ (chorus, reverb, delay κτλ)

Ego exo ena Marshall MG50DFX. Poli efxaristimenos, me arketa FX kai einai arketa solid(an to klotsiseis den kanei ekeino ton para3eno ixo :stuck_out_tongue: )
Omos nomizo tha prepei na fila3eis akomi liga EURO. Alla eiparxoun kai pio ftines ekdoseis me pio liga Watt.

Τι λετε για BonStudio ?

btw ακούστε τι ήχο βγάζει ο παρών ενισχυτής μου (Career) σε μία δικιά μου σύνθεση:

http://druid.grshell.net/01-%20������%20Robbers.mp3

25άρης είναι?
Άμα τον είχα εγώ θα του είχα δώσει να καταλάβει
Τεσπα,δν ακούγεται ωραία ώντως
Αν ηχογραφίσω κάποια στιγμή,θα σου στείλω να δεις πως ακούγεται 10άρης Ibanez να πάθεις πλάκα
Το τάπινγκ στο τέλος γαμ

Αδερφέ πίκρα… 10άρης είναι…
Ορίστε κι ένα ακόμα χωρίς παραμόρφωση (έχει λίγο στο τέλος) αλλά έχει καλύτερη ποιόητα.

http://druid.grshell.net/02%20-%20Necronomicon.mp3
αν δεν το κατεβάζει πηγαίνετε στο druid.grshell.net και κατεβάστε το Necronomicon (έχω και ένα video 6mb το solo του Nothing Else Matters σε περίπτωση που θέλετε να δείτε την κιθάρα μου κι εμένα (Career).

ΥΣ: Όλα είναι δικές μου συνθέσεις, και οι στίχοι κατοχηρωμένοι!

Ούτε υποδοχή για πεταλιέρα

Το γεγονός οτι την πεταλιέρα την συνδέεις σειριακά σου λέει κάτι?

Κοίτα,κ οι behringer έχω μάθει ότι βγάζουν καλό ογκώδη ήχο.Έχουν κ χαμηλή τιμή.

Ε εντάξει, το άκυρο της χρονιάς!

Εγώ σου προτείνω Ibanez ενισχυτή,όλα τα λεφτά.Αν και δν έχω δοκιμάσει πολλούς άλλους.
Πάρε έναν 25άρη η παραπ όσο σου φτάνει κ θα με θυμηθείς

ΟΚ σε παρακαλώ μην ξαναγράψεις εδώ! Δεν το κατέχεις το άθλημα!

Άκουσα καλά λόγια για Marshall

Ναι φιλαράκο, για τα λεφτά που έχεις και για το επίπεδο σου σαφώς δεν ζητάς έναν καλό ενισχυτή!
για παράδειγμα Valve. Συνεπώς κοιτάς κάτι σε Solid State. Αντικειμενικά οι Marshall αυτής της κατηγορίας
είναι πολύ καλοί! Δυστυχώς δεν θυμάμαι τιμές αλλα τσέκαρε και σε Randall (η έκδοση των 75w είναι η καλύτερη στην κατηγορία της)
Μπορείς ακόμα να τσεκάρεις και για Peavey αλλα τους USA made! Ελπίζω να μην σε μπέρδεψα! Οτι θες, ρώτα!

Ναι μπερδεύτηκα,αρχηγέ! Δώσε και κάποιο Link να ξέρω τι μου γίνεται… Εσυ τι προτείνεις να αγοράσω με 300-350Ευρώ (ανέβηκε το cash) ;

Πήγα στο Marshallamps.com και χάθηκα! Τι να κοιτάξω ;
handwired, made four, Vintage Series, DSL Series, TSL Series, AVT Series, MG Series, VBA Series, Rack products ?

Ποια είναι τα Valve Και ποια τα Solid State ?