Ample Destruction vs Titan Force

Ίσως τα δύο καλύτερα full length US Power ντεμπούτα της μουσικής μας, και τα δύο κάτω από την υπογραφή του θεού Harry "The Tyrant " Conklin!

Εμένα η ψήφος μου πάει στο ομώνυμο των Titan Force, δισκάρα μετά όλα της, σολάρες, ριφφάρες, ταχύτητες, συναυλιακά ρεφραίν και ότι άλλο χρειάζεται ένας US Power δίσκος. Σε αντίθεση με το Ample Destruction που νομίζω πως κάτι του λείπει, ωστέ να μπορεί να χαρακτηριστεί “δεκάρι”.

Όπως και να 'χει, μιλάμε για δύο διαμάντια του αμερικάνικου ήχου που πρέπει να κοσμούν κάθε δισκοθήκη8)

ample destruction καθαρά υποκειμενικά.Τα σιντι των titan force τα έχω ακουσει πιο λιγες φορες αλλα μαρεσαν πολυ.Με το νετ και τα τορεντ δεν ξερω τι να πρωτοακουσω.2 εχουνε βγαλει οι titan σωστά?

Yep!

Το δεύτερο (Winner/Looser) δε με έχει κερδίσει ακόμα πάντως. Μερικές καλές συνθέσεις, αλλά μέχρι εκεί.

Και τα 2 ύπερ έπη. Το ντεμπούτο των Titan Force είναι γεμάτο λυρισμό, ενέργεια, συναίσθημα.

Όμως το Ample Destruction είναι το πιο τσαμπουκαλίδικο, ακραίο, πορωτικό άλμπουμ που έχει ηχογραφηθεί ποτέ. Η ψήφος μου πάει σε αυτό καθώς είναι από τους ελάχιστους δίσκους που προσωπικά θεωρώ ο ορισμός του heavy metal.

Δεν το συζητάμε. Το Ample Destruction είναι ο ορισμός του heavy metal. Σπάνια, υπάρχει τόση δύναμη σε ένα δίσκο.

Αmple Destruction φυσικά. Ιn your face heavy metal. Χυμα και χωρίς φρου φρου κ αρώματα.Γιατί έτσι μας αρέσει.

Ample Destruction με μικρη διαφορα.

Pε Freedom, γιατι μου βαζεις τετοια διλληματα ρε αγορι μου ??!! :smiley:

ΚΑΙ ΤΑ ΔΥΟ ΦΥΣΙΚΑ, ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΑΔΥΝΑΤΟΝ ΝΑ ΞΕΧΩΡΙΣΩ ΚΑΠΟΙΟ !!!

Απιστευτη λυσσα και πορωση το Ample Destruction, ειναι αυτο που λεμε καυτο true heavy metal.

Aπιστευτη συνθεση και ηχος το Titan Force, ολοκληρωμενο και τελειο σε καθε νοτα του.

Φυσικα ο Conklin δινει ρεσιταλ και στα δυο, αλλα με διαφορετικη εννοια και προσεγγιση καθε φορα.

Aντε, ψηφισα το Titan Force, γιατι ειναι ‘‘εθιστικο’’ και χανεσαι στη μαγεια του.
Παντως ειναι σχεδον απιθανο να υπαρξει καποια αλλη ψηφοφορια που να μην επιλεξω Jag Panzer