Amplifier -Τhe Octopus

Ρε γιατι κανεις δν εχει πει κουβεντα για τουτη εδω τη δισκαρα ???

Υπαρχει αναλυτικοτατο και γαμηστερο review εδω >>

http://www.rocking.gr/reviews/album/Amplifier_-_The_Octopus/3341/

οποτε εγω δν εχω και πολλα να πω , απλα

  • οσοι προσφατα “την ακουσαν” με τους oceansize ,τωρα δεχτηκαν το αποτελειωτικο χτυπημα

  • μιλαμε για το αλμπουμ που το space παντρευεται το progressive και το αποτελεσμα ειναι [SIZE=“3”]2[/SIZE] ωρες μουσικου οργασμου 8)

  • και τελος οτι τα 4 χρονια αναμονης αξιζαν μεχρι τελευταιας μερας …

Παιζει εδω και 5 μερες ασταματητα (αφου διαδεχτηκε το self preserved…) και μεχρις στιγμης εχω σιγουρα ξεχωρισει το the wave (απο το πρωτο cd) και το interstellar(απο το δευτερο)

bonus το υπεργαματο clip για το the wave >> http://www.youtube.com/watch?v=mixPxkJswHA :!:

τσεκαρετε και αποθεωνετε :smiley:

Θενξ για την κριτική της κριτικής!
Από κει και πέρα, τι να πούμε παραπάνω. Μιλάμε για απίστευτο δίσκο στο σύνολό του και ένα συγκρότημα που τελικά αναγκάστηκε να πορευτεί χωρίς υποστήριξη και εταιρίες και όλα αυτά, αλλά από την άλλη έβαλαν πολλαπλάσια προσπάθεια και πήραν το χρόνο τους. Φανταστικό άλμπουμ, σίγουρα θα πρωταγωνιστήσει στα κορυφαία της χρονιάς και γενικώς ένα άλμπουμ, το οποίο διαδέχεται δύο πολύ ενδιαφέροντες δίσκους, αλλά τους ξεπερνάει με άνεση και βάζει τους Amplifier πολύ δυναμικά στο προσκήνιο (για όσους βέβαια γνωρίζουν ότι υπάρχει και αυτή η βρετανική σκηνή…).

Ακούστε το όλο εδώ:


Άποψή μου είναι ότι είναι πολύ κούλ, αλλά κάτι του λείπει, δεν μπορώ να προσδιορίσω.

Το αλμπουμ απλα [B]σκοτωνει [/B]!Οσο το ακουω τοσο κολαω.

Η μονη παρατηρηση που εχω να κανω, ειναι πως [B]ισως[/B] θα μπορουσαν να αποφυγουν τα δυο cd ,που σημαινει αυτοματα πολυ μεγαλη διαρκεια,γτ οπως και να το κανουμε δν παιζουν και την πιο “ευπεπτη” μουσικη και αυτο σημαινει πως, και χρειαζεται παρα πολυς χρονος για να το μαθεις το αλμπουμ αλλα και ισως καποιους να τους κουρασει …Παντως οχι εμενα ,γαμει λεμε :smiley:

bump γιατί είναι μεγάλη δισκάρα και παρά τις δύο ώρες που διαρκεί, πρέπει να ακουστεί παντού!!

Πάρτε κομματάρα γαμώ τα πάντα όλα: http://www.youtube.com/watch?v=mixPxkJswHA

εδιτ: το έχει χώσει λινκ και ο spawn από πάνω

Πεστα γτ εχει μαλλιασει η γλωσσα μου . :!:

Μετανοειτε ρε !

Bump ολκής για να γίνω γραφικός και να πω και πάλι πως ο αποπάνω δίσκος σπέρνει, αλλά και για να ρωτήσω αν έχει “βρει” κανείς το καινούργιο.

Κάτι ψέλλισε ο Dekay πως έβγαινε προχτές κανονικά, αλλά ακόμη το αναζητώ. :-k

δεν το έχω βρει ακόμα

πάντως το καινούργιο τραγούδι που διέρρευσε είναι επιεικώς απαράδεκτο, για τέτοια μπάντα

Δεν το είχα ακούσει. Δεν κρίνω αν είναι καλό η όχι με μια ακρόαση, αλλά σίγουρα προσωπικά δεν θέλω έναν καθαρό προγκρέσιβ ρόκ δίσκο. Θέλω τον όγκο, την ψυχεδέλεια και τα space στοιχεία του προηγούμενου. Ιδωμεν.

Kαλά επιεικώς απαράδεκτο δεν παίζει με την μπάντα, απλά όπως και οι Ocenasize δεν κάθονται καλά και αλλάζουν. Το νέο τραγούδι είναι σχεδόν britpop, εκεί με χάνουν γιατί δεν είναι είδος που γουστάρω η να μπορώ να κρίνω αν πάιξουν όλο το άλμπουμ έτσι.

Και το Insider ήταν αξιοσημείωτος δίσκος, απλά το χταπόδι ήταν η καλύτερη τους στιγμή.

leakαρε χθες σε 2 εκδοσεις σε private music tracker αρα θα βγει και στα κλασικα piratebay κλπ

[B]Original Release / Kscope / CD
Limited Edition incl. Sunriders EP / CD[/B]

τους εχει δει κανεις λαιβ ? παιζουν την αλλη βδομαδα κ σκεφτομαι να παω , ειναι κ φτηνο εισητηριο (12 λιρες)

Τέτοια δεν τα ρωτάνε ρε, στηρίζετε μικρές συναυλίες χωρίς δεύτερη.

αντε ας ανοιξει κανεις θρεντ για το νεο αλμπουμ
εχουμε και οφισιαλ βιντεο


γι’αυτο το κομματι μιλαγατε?

Ναι. Απαράδεκτο δεν είναι αλλά το βρίσκω αδιάφορο. Το καινούργιο κατεβαίνει τώρα. Αντε να δούμε τι έχει κάνει η μπαντάρα πάλι.

δευτερο κομματι στο δισκο 7 λεπτα
και τριτο 12 λεπτα!
καλα παμε!!