An angel face smiles to me under a headine of tragedy

Με αφορμή το θάνατο ενός φίλου ήθελα να γράψω κάποια πράγματα…Ποτέ δεν φαντάστηκα ότι κάποιο αγαπημένο πρόσωπο θα σκοτωθεί μπορεί να χουν πεθάνει γιαγιάδες παππούδες αλλά δε συγκρίνετε ο πόνος που νοιώθεις για ένα νέο παιδί που μόλις είχε κλείσει τα 19…Το πιο σκληρό ήταν ο τρόπος που σκοτώθηκε…Έκανε σούζα με το μηχανάκι και έπεσε και σηκώνετε λέει είμαι μια χαρά βγάζει αίμα απο το στόμα και πέφτει…Όταν πήγα σπίτι του και είδα τη μητέρα του να χτυπιέται και να φωνάζει ΦΕΡΤΕ ΜΟΥ ΠΙΣΩ ΤΟ ΜΩΡΟ ΜΟΥ…Η αδελφή του να είναι κομμάτια και το μόνο που έλεγε Κώστα γύρνα πίσω…Μπορεί να μην εκλαψα όταν το έμαθα γαιτί δεν το πίστεψα μόλις είδα όλα αυτά έκλαιγα με λυγμούς…Πώς θα συνεχίσουν τη ζωή τους αυτοί οι άνθρωποι…;Σκεφτόμουν όλα αυτά τα songia που μιλάνε για θάνατο και θυμώνω γιατί είναι εύκολο να το παίζεις ότι δε φοβάσαι το θάνατο και να το παίζεις κακός…Να πεθαίνει κάποιος είναι ότι χειρότερο…Δεν μπόρεσα να αντέξω το κλίμα και σηκώθηκα και έφυγα ήθελα να φύγω μακρυά να μην ακούω κλάμματα…Το μόνο που σκεφτόμουν "Α ρε Κώστα γιατί…;"Θυμάμαι τη μάπα του πάνω στο μηχανάκι που τόσο λάτρευε και καμάρωνε…Mπορεί να λένε ότι η ψυχή του είναι μαζί μας και μας προσέχει αλλά αυτό δεν σου μειώνει τον πόνο ούτε σε κάνει πιο χαρούμενο γιατί πολυ απλά θες να τον ξαναδείς ζωντανό και παρακαλάς να είναι ψέμα…Έλεγα ευτυχώς μέχρι στιγμής δεν έχω χάσει κάποιο φίλο μου και να που λένε ποτέ μη λες ποτέ…Το μόνο που εύχομαι είναι εκεί ψηλά που ναι ο Κωστάκης να είναι ευτυχισμένος και που που να βλέπει τι κάνουμε γιατί πραγματικά μας λείπει… :cry:

ps:Συγγνώμη για το μελό αλλά ελπίζω κάποιος απο σας να καταλάβει…

18/09/2004 Μια ψυχούλα ταξιδεύει…

Τόσα ερωτήματα με τόσες λίγες, σχεδόν μηδαμινές απαντήσεις…κ πάλι η ψυχή κ το μυαλό στο κενό , στο σκοτάδι…Ενα έργο η ζωή , και στο θάνατο μαθαίνεις το τέλος κ το γιατί…

xm, den einai kalh wra gia na ginw “kakos”, alla pali isxuei to “to kalutero paidi htan”.
summerizomai ton pono sou, alla proswpika ka8e fora pou blepw enan me mhxanh na sumperiferetai hli8ia sto dromo, nai, eyxomai na pa8ei kati, alla me thn prooptikh na “ma8ei”. krima pou den tou dinetai h eukairia na tou ginei ma8hma, alla etsi einai ayta. paradeigmatisteite kai stamathste na dinete ma8hmata anwrimhs odikhs symperiforas.

syllhphthria anyway, mexri pou pe8ane h ksaderfh mou se atyxhma me traino prin 3 xronia, mporw na pw oti den “pisteya” ston 8anato. uparxei k auto omws.

Είμαι ο πλέον ακατάλληλος να μιλήσω για κάτι τέτοιο γιατί δύσκολα με αγγίζει κάτι τέτοιο…όσο και αν φαίνεται περίεργο πιστεύω ότι βρίσκεται κάπου καλύτερα τώρα ή τουλάχιστον ότι έφυγε… Δέξου το όπως θέλεις,αλλά δέξου το…πονάει μεν αλλά για πιο λίγο καιρό…

Ο καθένας έχει βιώσει την απώλεια,φυσικά θα ήταν ανώριμο να έγραφε ο καθένας από ένα παράδειγμα εδώ μέσα αλλά δεν είσαι μόνη…

Να τον θυμάσαι χαρούμενο…

Έχεις δίκιο Unholy γιατί και εγώ ακριβώς αυτό είπα όταν έμαθα τι και πως,ήταν δικιά του μλκ…Τεσπα τώρα είναι αργά γι αυτόν…

I had a friend many years ago… I tragic night he died! Σας θυμίζει κάτι ?

Ο Θεός να συγχωρέσει την ψυχούλα του παιδιού!

Απλα αφιερωσε του αυτο…

Riding Forever Free…

www.metalprovider.com/violetvortex/media/violet_vortex_-_riding_forever_free.mp3

For the time of mourning
For the time of praying
I raise my eyes to the sky
And I pray it was a lie

In the time of mourning
I need some time to pray
And I wish this were a lie

For the time of mourning and the beautiful
Corollas, tears and the wet, dark earth?
I lay myself to rest below the ground
Where the rigid feet of the trees hold the earth?

In the time of mourning
I really need some time to pray
And curse the one that let him die?

For the time of mourning and the beautiful
Corollas, tears and the wet, dark earth?
I rest myself below the ground
Where the rigid feet of the trees hold the earth?

Where the wind never blows through my hair?
Where the rain comes warm and the drops are not lead by the storm?
Where the bones rest together, a good stand-by to each other?
Where the wind never blows through his hair?

Τουλαχιστον , οφειλω να ομολογησω , οτι σεβεστηκες το γεγονος αυτο . Μπραβο σε αυτο σου βγαζω το καπελο .