Ξανά στην Ελλάδα οι Anathema

Μετά τις 4 acoustic εμφανίσεις τους τα Χριστούγεννα, οι Anathema επισκέπτονται τη χώρα μας για άλλη μια φορά στις 17 και 18 Απριλίου, αυτή τη φορά με την πλήρη μπάντα. Δυστυχώς όμως και οι δύο συναυλίες θα γίνουν στην Αθήνα (Ρόδον).

Για τις ακουστικές πάντως εμφανίσεις αρκετοί ήταν αυτοί που εξέφρασαν παράπονα, αλλά όπως και να το κάνεις είναι διαφορετικό με να παίζεις με όλο το group με το να παίζεις acoustic.

Ή αυτοί μας έχουν συμπαθήσει ή εμείς…

Αναμενόμενο… Το είχε υποσχεθεί ο Danny στην ακουστική συναυλία στη Θεσσαλονίκη… Τελικα κραταει τις υποσχεσεις του… :wink:
Κρίμα όμως που δεν ερχονται και εδω στο βορρα… Θα ήθελα να δω όλη την μπαντα (αν και με τη μλκ που εχει παιχτει με τον Παττερσον -βαριομουν να αλλαξω γλωσσα…- και δεν παιζουν τους μισους υμνους τους… :frowning: ) Τεσπα, μπορει να ανακοινωθεί και αργότερα τιποτα ως συνήθως… Πάντως εμενα η συναυλία τα Χριστούγεννα μου αρεσε … Ηταν κατι διαφορετικο και βγήκε πολυ όμορφο πιστεύω… Και πολυ συναισθηματικο… Σνιφ! :frowning:

Μπαι δε γουέι ειναι ΟΙ Αναθεμα και οχι Η Αναθεμα… Ναι ξέρω μπερδεύτικες … Δεν πειράζει συμβαίνουν και στις καλύτερες οικογενειες… :wink:

Ναι υπάρχει μεγάλη πιθανότητα να ανακοινωθεί και κάποια συναυλία στη Θεσσαλονίκη αργότερα. Ούτως ή άλλως έχουμε ακόμα 2 μήνες και μέχρι τις συναυλίες. Τώρα για το τι θα παίξουν δεν έχω ιδέα, αλλά προφανώς αρκετά ( ή όχι; ) από το τελευταίο τους, αν και λογικά θα έπρεπε να τα παίξουν στις ακουστικές εμφανίσεις μιας και είναι πιο ήρεμα. Αναμένουμε.

Ωραια… Δεν πηγα στις ακουστικες γιατι περιμενα κατι τετοιο… Ωραια πραγματα…

Όταν έκανες το πρώτο σου reply στο post και πριν το δεύτερο, που το τόνιζες, το άλλαξα ήδη. Shame on me :oops:!

UPDATE: Στις 16 Απριλίου οι Anathema θα παίξουν και στη Θεσσαλονίκη (στην Υδρόγειο). Διοργάνωση: Wizard Live Productions.
Εύγε! Άντε επιτέλους, γιατί Ελλάδα δεν είναι μόνο Αθήνα :P.

Είναι…Όταν βέβαια έμενα Πάτρα, έλεγα πως Ελλάδα δεν είναι μόνο Αθήνα, αλλά τώρα είναι… Χαρ χαρ χαρ :stuck_out_tongue:

Παραβλεπω το σχολιο του ανχολι μαρτυρ και συνεχιζω να αναρωτιεμαι τι πρεπει να πουλησω για να δω ολα τα λαιβ που θελω να δω φετος… :roll:
Anathema παντως δε χανω… (οπως και πολλα αλλα…)
Το καλο βεβαια ειναι οτι ερχονται τελικα και στην πανεμορφη πολη μας 8) και δε θα χρειαστει να ξενιτευτω παλι… ΓΙΟΥΠΙΙΙΙΙΙ!!! :smiley: :smiley: :smiley:

Εγώ θα πουλήσω το κορμί μου πάντως…
Αν βρω αγοραστή :stuck_out_tongue:

Έρχονται οι ΑΝΑΤΗΕΜΑ, έρχονται οι Opeth, όπου να’ναι θα ανακοινωθούν και τα ονόματα του Rockwave και αντε βρες λεφτά να φας σου λέει μετά… :roll:

Εντάξει…Τι να πω τώρα;; Οι άνθρωποι δεν άφησαν τίποτα όρθιο!! Εϊναι απλά ΓΑΜΑΤΟΙ!!! ΑΑΑΑΧ! Vincent… :oops:

Sleepless \m/\m/\m/\m/\m/\m/\m/\m/\m/\m/
Dying Wish \m/\m/\m/\m/\m/\m/\m/\m/\m/\m/
Τα υπόλοιπα γράφτε τα εσείς :stuck_out_tongue:
Κ εγώ που περίμενα να κοιμηθώ :stuck_out_tongue:

Μια τέλεια συναυλία!! Απο ότι μου είπαν και παιδια που ειχαν παει και παλιοτερα στις συναυλίες τους στη Θεσσαλονίκη αυτή ήταν μαλλον η καλύτερη τους… Με το acoustic δεν συγκρίνουμε βέβαια… Αλλο εκεινο…
:smiley: :smiley: :smiley: :smiley:

Ε, όπως έλεγα και σε ένα φίλο την ώρα που η πλούσια κώμη μου ανέμιζε στους ρυθμούς του Pulled Under… (και ας μην έχω πλούσια κώμη)

“Τι unplugged και μαλακίες ρε Φίλιππε;”

paidia kapoios to setlist?
epaiksan apo to pentecost 3?leo tora…

Λεγε τωρα τι δινεις , για να στο στειλω … ? :wink:

:arrow: shroud of false
:arrow: fragile dreams
:arrow: empty
:arrow: balance
:arrow: closer
:arrow: pressure
:arrow: release
:arrow: forgotten hopes
:arrow: destiny is dead
:arrow: are you there?
:arrow: pulled under at 2000 metres a second
:arrow: eternity pt 3
:arrow: parissiene moonlight
:arrow: a natural disaster
:arrow: judgement
:arrow: panic
:arrow: temporary peace
:arrow: flying
:arrow: angelica
:arrow: sleepless
:arrow: inner silence
:arrow: one last goodbye
:arrow: dying wish
:arrow: everwake
:arrow: wish you were here

ΚΩΛΟΠΑΙΔΟ … ΦΤΟΥ ΣΟΥ ΜΑΡΤΥΡΙΑΡΗ

Φυσικό ήταν με τέτοιο setlist κανένας να μη μείνει παραπονεμένος. Ακόμα και αυτοί που άλλαξαν γνώμη εκ των υστέρων που δεν πήγαν στο acoustic live πριν λίγους μήνες, τώρα θα δικαιώθηκαν (Are You There, Flying, Angelica κλπ). Όλα τα λεφτά… όλα τα λεφτά.