Αγαπημένο τραγούδι από Anathema

αχ anathema anathema!Λατρεια μεγαλη!!Τους ακουω εδω και 7 χρονια ασταματητα και φυσικα δεν προκειται να τους βαρεθω ποτε!Νταξει τωρα τι να καθομαι να γραφω αγαπημενα αφου οι τυποι εχουν κομματαρες (αν και τα καινουργια με εχουν απογοητευσει αρκετα μπορω να πω-ας ελπισουμε να μην συνεχισουν ετσι αλλα να μας εκπληξουν ευχαριστα) Να πω μονο οτι και το Anyone Anywhere ειναι πολυ ωραιο κομματι και το λατρευω!

Τις τελευταίες μέρες έχω ερωτευτεί με αυτό το τραγούδι τους:
“Are you there?”

Σιγουρα το fragile dreams!!!:slight_smile:

Πω τι κομματάρα!
“Can’t you see that this is killing me?
There’s no one in this life
To be here with me at my side”

Δεν έχω αποφασίσει ακόμα αν μου αρέσει περισσότερο στην κανονική του εκδοχή ή στην ακουστική του Hindsight. Όπως και να έχει είναι έπος!

Restless Oblivion από Silent Enigma! ΝΙΩΣΤΕ!

:rockon:

Δωσε μωρε !

μαζι με το a dying wish…ισως τα καλυτερα τους ολων των εποχων

καλο

αλλα το παταει κατω το shroud of frost8)

help me, to escape, from this, existence

Συμφωνω με το αορατο ποστ

Μάλλον το Sleepless θα έλεγα.

Καλό και πατάει άνετα όλα τα από πάνω8)

:lightsabre: εε όχι!!
δε λέω, κομματάρα το Sleepless αλλά ΟΛΟ το Silent Enigma είναι ΕΠΟΣ

απολυτο ρισπεκτ στην καλογουστη helena:D ! απλα να προσθεσω και ολoκληρο το alternative 4 kai eternity !

χώσου χώσου!

τραβα τραβα !

E, το sleepless υπαρχει ΜΟΝΟ στο Serenades.

Χαιρετώ σας παίδες! καινούριος στην παρέα και επειδή οι anathema είναι από τα πλέον αγαπημένα μου γκρούπ (απο το eternity και μετά) είπα να ποστάρω στο thread!
αν και φυσικά έχουν βγάλει τεράστια κομμάτια, το αγαπημένο μου είναι το judgement (επίσης αγαπημένο album) :).

anathema-την ωρα καταρα τη στιγμη,σκοτωσαν οι φασιστες το γελαστο παιδι.

α dying wish και ολο το alternative 4

Μια φορά και έναν καιρό το Fragile Dreams θα ήταν δαγκωτό η απάντηση μου. Μεγάλη λατρεία. Αλλά, ήταν “χιτ” βλέπετε, παιζόταν σε όλα τα λάιβ, το έχω ακούσει και 200 εκατομμύρια φορές, ε, το βαρέθηκα. :P\

Πάντως παραμένει το τραγούδι τους που αγάπησα περισσότερο απ’ όλα όταν το πρωτάκουσα.

Απο κοντά Inner Silence, Regret, Parisienne Moonlight, Restless Oblivion, Eternity Part 1, Sleepless.