Anathema

Θα είναι και πάλι κάτι διαφορετικό. Προσωπικά πάντα. Τον τελευταίο καιρό έχω βαρεθεί τα ίδια και τα ίδια από τις μπάντες που ακούσω συχνά. Πχ In Flames ήταν ευχάριστη η ακρόαση του καινούργιου. Όπως το βλέπει κανείς.

Πφ… Μάλλον δεν τα έχω καταλάβει καλά… Τι περιμένεις να δεις;

Εγώ έχω την εικόνα ενός single (όπως έχουν πει) το οποίο θα περιέχει το Dreaming Light και ένα remix του Universal από μια βρετανική μπάντα ονόματι Engineers, τους οποίους δεν γνωρίζω (μη βαράτε :p) και στο γκουγκλάρισμα η βικιπαίδεια τους αναφέρει ως shoegazing/dream pop band.

Ειδικά το τελευταίο, καθόλου αισιόδοξο σημάδι… Ειδικά από τη στιγμή που το Universal είναι στα 3-4 αγαπημένα μου από το We Are Here Because We Are Here… Κινδυνεύει να πέσει άσχημη ξενέρα… :-k

Αντε να μην το ανοιξω :stuck_out_tongue:

Άνοιξέ το μωρέ!

Γκρινιάρη :stuck_out_tongue:
Ωραίο εξώφυλλο έχει πάντως, εγκρίνω!
Αντί για single όμως, δεν ετοιμάζουν κανένα νέο cd σιγά σιγά?

Και αν βρει κανείς το remix του Universal από τους Enginners στο ίντερνετ, ας το ποστάρει και εδώ…

Ο πρώτος που θα το κάνει, θα έχει την ευχή μου :stuck_out_tongue:

[I]Our new album FALLING DEEPER will be released on 5th September!
Falling Deeper continues where Hindsight left off. The album features brand new arrangements of songs and haunting melodies from our earliest days. [/I]
link

αντιδραση πρωτης γραμμης8O
αντιδραση τελευταιας γραμμης

Χαχ,μολις ερχομουν να το ποσταρω.

Aπ οτι φαινεται μουσικα δν θα πρεπει να περιμενουμε διαφορες σε σχεση με το WAHBWAH.

Ας ειναι.Ελπιζω η μπανταρα να βγαλει εναν εμπνευσμενο δισκο,αυτο αρκει . !

Κάπως έτσι αντέδρασα και εγώ. Είχαν διαδώσει βλέπεις ότι δουλεύουν πάνω στο νέο album τους και τελικά αποδείχθηκε Hindsight Vol. 2.

Ρε, εγω σ’ενα site διαβαζα πως θα χει και [B]νεα [/B]τραγουδια μεσα.

Αν τελικα προκειται για επανεκτελεσεις και μονο … [SIZE=“4”][COLOR=“White”]DONT DO IT ![/COLOR][/SIZE]

παιζει να εχεις κανα λινκ?γιατι εγω επανεκτελεσεις καταλαβα

http://www.anathema.ws/news.cfm

Έλεος αυτό το συγκρότημα. Τι λόγο έχει να βγάλει έναν ακόμα δίσκο με επανεκτελέσεις; Πού πήγαν τα σχέδια για ένα EP με νέο υλικό; Απογοήτευσις… :frowning:

^^ εχω την εντύπωση οτι η ερώτηση για το λινκ παει στον spawn7

*η ασχολία με portnoy/theater εχει κάψει πολύ κόσμο.! :smiley:

@ Midnight g . Ε,η επισημη ανακοινωση ειναι ξεκαθαρη νομιζω,οποτε αυτο που ειδα εγω ηταν ραδιο αρβυλα,προς το παρον τουλαχιστον .

Το ανησυχητικο στη συγκεκριμενη περιπτωση ειναι πως ετοιμαζουν επανεκτελεσεις κομματιων απο τα Pentecost III και Crestfallen …

^^ναι για αυτο που ειπες ηθελα.ρε γαμωτο ακουγοντας συνεχεια το a fine day to exit για το ριβιου καταλαβα ακομα μια φορα ποσο μπανταρα ειναι σ οτι νεο και αν κανει.αλλα οχι επανεκτελεσεις.ΟΧΙ

εννοειται δεν το ακουω:(

Δεν θα κριτικάρω αρνητικά (όπως σωστά μαντέψατε) την επιλογή τους για τις ακουστικές εκτελέσεις και η αλήθεια είναι ότι το περιμένω (και αυτό) με ανυπομονησία!

Στο επίσημο σάιτ των Anathema http://www.anathema.ws/ υπάρχει το βίντεο κλιπ του Dreaming Light. Το συνιστώ ανεπιφύλακτα! Είναι εξαιρετικό κατά τη γνώμη μου… Κάποιος άλλος θα μπορούσε και να δακρύσει στη θέση μου :stuck_out_tongue:

οτι και να λέτε είναι μεγάλη ΜΠΑΝΤΑ στο χώρο του μέταλ
Τους ακούω απο τα 18 μου εδώ και δέκα χρόνια και έχω πάθει πλάκα με την μουσική τους
:slight_smile:

Το ότι έχουν μαλακώσει το καταλάβαμε, και αφού βγάζουν καλά τραγούδια ακόμα, κανένα πρόβλημα.
Αν όμως πάνε να κάνουν ροκ και δεν ξέρω εγώ τι τους doom-death ύμνους, το βρίσκω μαλακία, όσο καλά και αν το κάνουν.

εγω διαφωνω. ο doom-death ηχος ηταν πολυ της μοδας τοτε και υπαρχουν κομματια (για μενα) που δεν κολλουσαν τοσο με αυτον (οχι μονο απο αναθεμα) αλλα τα φαγε το “τρεντ”. για παραδειγμα ειχα ξαναβαλει να ακουσω το serenades μετα απο πολυ καιρο και μπαινει το sleepless και λεω “πω τι κομματαρα ειχαν γραψει” και μολις ακουω το ρεφρεν λεω “ρε πουστη δεν ταιριαζει”. βεβαια η επανεκτελεση στο resonance δεν με ειχε τρελανει.