Angra - Aqua

Artwork

Tracklist

  1. Viderunt Te Aquæ
  2. Arising Thunder
  3. Awake From Darkness
  4. Lease Of Life
  5. The Rage Of The Waters
  6. Spirit Of The Air
  7. Hollow
  8. A Monster In Her Eyes
  9. Weakness Of A Man
  10. Ashes

Σήμερα κυκλοφόρησε το single από την επερχόμενη δουλειά των Angra. Οι πρώτες εντυπώσεις είναι θετικότατες. Γρήγορο και πιασάρικο κομμάτι με πολύ καλή κιθαριστική δουλειά. Αναμένουμε τώρα και τον δίσκο. Το εξώφυλλο του πάντως είναι πανέμορφο.

φανταστικη μπαντα τι να λεμε τωρα…
παρα πολυ ωραιο το κομματι!! μαλλον θα προκειται για δισκαρα…για να διουμε…:slight_smile:

έχουν τρελαθεί οι τυπάδες τι solo είναι αυτά…Kiko Loureiro και Rafael Bittencourt μάγκες την γδύσαν κανονικά την εξάχορδη στο φρέσκο Arising Thunder

To album υπάρχει στο net για όποιον ενδιαφέρεται… Θα ρίξω μερικές ακροάσεις ακόμα για να βγάλω συμπέρασμα… Έχω μια θετική γνώμη μέχρι στιγμής…

Άπατο θα πάει μιας και τώρα οι περισσότεροι λιώνουν τη νέα δισκάρα των θεών :lol:

θεων?

για τους Iron Maiden

χαχαχαχα μαλιστα παλι αυτοι μπροστα μας.
δεν μπορουμε να ησυχασουμε εμεις οι prog/power metallers. απο οπου και να γυρισεις στο φορουμ πεφτεις επανω σε καποιον που αποθεωνει το νεα μπουρδα των maiden.

στα δικα μας. με δυσπιστια ακουω το νεο angra. δεν φταιω ομως εγω. μου ψιλοαρεσει να ειμαι ειλικρινεις… αλλα κανω ενα λαθος. εχω κολλησει στον matos και δεν ειμαι αντικειμενικος απο το 1998 και μετα. λαθος μου…τελοσπαντων ηδωμεν.

Το ίδιο πρόβλημα έχω και εγώ. Πάντως θα ακούσω και αυτό, μακάρι να μου κάνει κλικ

απο την αλλη στο temple of shadows εσκυσαν χωρις matos.

Δυστυχώς όμως το aqua δεν δείχνει να πλησιάζει το Temple of shadows. Υπάρχει και μια αίσθηση deja vu “Αυτό το έχω ξανακούσει”. Εντάξει δεν περιμέναμε βέβαια και καινοτομίες από τους angra, εν έτη 2010. Γενικά πάντως είναι συμπαθητικό…

sad but true!!!

εμένα και το προηγούμενό τους μου αρέσει πάντως, αν και είναι μάλλον το χειρότερό τους μετά την επάνοδο. θα ακούσω και το καινούργιο λίαν συντόμως.

btw, στα ιντερνετς κυκλοφορεί γύρω στα 12 ευρώ ένα πακετάκι με rebirth και temple of shadows.

Το μονο απο τη μετα Matos εποχη για το οποίο τα έσκασα :wink:

Υπάρχει ολόκληρο το album στο myspace της μπάντας http://www.myspace.com/angraofficial
Επίσης έχει ένα πολυ ωραίο πακετάκι. Tο καινούργιο single “Arising Thunder” σε [B]mp3 /B με το εξώφυλλο και στίχους όλα free. http://www.msplinks.com/MDFodHRwOi8vd3d3LmFic3RyYXRhLm5ldC9hbmdyYS5odG1s
Δεν ξέρω γιατί σκέφτηκαν να το προωθήσουν με αυτό τον τρόπο αλλά είναι καλή ιδέα για να πάρουν μια ιδέα όλοι…

η λατρεία μου για αυτή τη μπάντα μπορεί να μου στερεί αντικειμενικότητα, αλλά κάθε φορά που γράφουν μουσική έχουν εξαιρετικές εμπνεύσεις. Όπως και στο Aqua. Περισσότερα στα πιο επίσημα…

ωραίο είναι το δισκάκι, θα πέσουν σίγουρα κι άλλες ακροάσεις.

στο 3:30 του awake from darkness μπαίνουν οι queen? :stuck_out_tongue:

πολυ καλος δισκος! επιτελους επιστρεψανε οι Angra,καιρος ηταν…
τα ριφς κ τα σολος ειναι απο αλλον πλανητη…

Έχω το ίδιο θέμα ακριβώς. Μετά το Fireworks σταμάτησα να ασχολούμαι, θα προσπαθήσω να το ακούσω αν και με τόσες κυκλοφορίες το κόβω δύσκολο να με κερδίσει.

Έτσι, και τα τραγούδια ένε και ένα…άμεση αγορά, για παραπάνω λιώσιμο:):!: