Anime

http://www.youtube.com/watch?v=Pbq5VMbmMUM&feature=share

i will leave this here…

ps. προσέξτε την ΜΟΥΣΙΚΗ υποκρουση…ίσως αναγνωρίσετε 2 τραγούδια, καθώς και την “πανκ” ερμηνεύτρια τους…χαχαχαχαχχα

μουφα το fishman island arc…

εβλέπα [U][B]αυτό[/B][/U] και σκεφτόμουν πόσο σημαντικό δείγμα πολιτισμού είναι τα άνιμε για τους ιάπωνες. βλέπεις ξερω γω μεγάλους άνθρωπους (οκ, πρέπει να είναι λγο νέρντουλες είναι η αλήθεια) να τραγουδάνε τα themes από άνιμε και σου κάνει εντύπωση.

Ρισπέχτ λοιπόν στον Isao Sasaki γιατί είναι ότι πιο κουλ έχω δει τον τελευταίο καιρό 8)

[SPOILER]μερικά αγαπημένα:

[U][B]Voltes V - Horie Mmitsuko Live 2000[/B][/U]

[U][B]Bokura no Mazinger Z - Live Concert[/B][/U]

και για τους λίγο πιο “ψαγμένους”

[B][U]Space Battleship Yamato: ISAO SASAKI[/U][/B] (στην ελλάδα παιζόταν στην ερτ μεταγλωττισμένο στα αγγλικά με ελληνικούς υποτίτλους με τον τίτλο “Διαστημόπλοιο Αργώ”
[/SPOILER]

Λίγη υπομονή ακόμα και έρχεται και η δεύτερη ταινία του Berserk.

Κατεβάζω και το gintama, ειλικρινά δεν ξέρω γιατί το είχα σταματήσει αφού γελούσα σε κάθε επεισόδιο πολύ περισσότερο από όσο γελούσα συνήθως με επεισόδια άλλων κωμικών σειρών.

η 2η ταινια του Berserk υπαρχει εκει εξω,λογικα θα την δω αργοτερα,ελπιζω να ειναι λιγοτερο απογοητευτικη αν και εδω και καιρο γνωριζουμε οτι εχουν κανει υπεργκαφες δυστυχως σε αυτη τη μεταφορα:(

oh well, παντα υπαρχει η τελειοτητα του manga.

τωρα βγηκε… (νομιζω)

αυριο θα το δω!

8O

Με μια αναζήτηση στο Google…

[SPOILER]

8O8O8O

AKU SOKU ZAN ΡΕ ΑΙΔΟΙΑ![/SPOILER]

μετα απο καιρο ειπα να δω κανα κλασικο παλιο ανιμε που δεν εχω δει ακομα και ξεκινησα nge… ελπιζω να κρατησει καμια βδομαδα…:roll:

απιστευτο το nge, ειδα το απογευμα και το end of evangelion…8O
μου’κανε το μυαλο βεβαια λιγο φραπε γιατι το εβλεπα με αγγλικους και κατι ψιλα τα εχανα αλλα τετοιο φιναλε και συνολικα ιστορια το συγκρινω μονο με το fma…

απο αυριο ξεκιναω berserk…

τι έγινε ρε παιδια πολυ νεκρα επεσε και εδω…

Λοιπον εγω αυτον τον καιρο βλεπω το Higurashi no Naku Koro ni που μου πρότεινε και ο pumpkin… Μεχρι το 4ο επ. που τελειωνει το πρωτο act μου αρεσε πολυ μετα λεω ενα wtf μετα ξανα καβ#$νω μετα παλι το ιδιο… τωρα ειμαι στο προτελευταίο αct για να δούμε αν και ειδα πρέπει να δω την 2η σεζον που 8α εξηγήσουν κατι τέτοιο…

Επίσης βλεπω και το Magi: The Labyrinth of Magic

πως θα ηταν ενα παραμύθι με τον Aladdin και τον Alibaba σε ενα anime universe??

ΓΑΜΑΤΟΟΟΟΟΟΟ
βέβαια δεν εχω τελειώσει ακομα την πρωτη σεζον ειμαι στη μεση αλλα μου εχει κινήσει πολυ το ενδιαφέρον

πιστευω πως βρηκα το next big thing στα ανιμε

ειναι μολις στο 3ο επεισοδιο,αλλα εχω παθει πλακα

Attack on titan λεγεται και εχει γαματο concept συνιστω ανεπιφυλακτα

παρτε και το φοβερο opening

ΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ

Attack on titan… μιλάμε δεν έχω λόγια. Απλά γάμησε το πρώτο επεισόδιο και εννοείτε κατέβασα και τα υπόλοιπα αμέσως.

yea το ειδα και εγω ακρετα δυνατό ξεκίνημα… Και οι τιτανες με αυτο το χαμόγελο πολυ creepy!! :wink:

αλλα ρε παιδια monster στο hbo λεμεεεεεεεεεεεεεεεε!!! :’)

[SPOILER][B][SIZE=“6”]AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA[/SIZE][/B][/SPOILER]

Μονο καβλες αυτο το καναλι <3

[SIZE=“7”][B][SIZE=“7”]TI ΛΕΣ ΤΩΡΑ[/SIZE][/B][/SIZE]

ξεκινησα κ εγω το attack on titan, δειχνει πολυ καλο μεχρι στιγμης…

το φιναλε του berserk με εκαψε τελειως, εχει ακουστει αν θα βγει η συνεχεια ποτε σε ανιμε η να ψαχτω για manga?

Ξεκίνα το Manga είναι πολύ ανώτερο της σειράς. Μπορεί να υπάρξει συνέχεια της σειράς στο μέλλον, μετά τις 3 ταινίες που κυκλοφόρησαν σκέφτονται να συνεχίσουν αλλά ακόμα δεν έχουν αποκαλυφθεί λεπτομέρειες.

Τις προάλλες τέλειωσα Bokurano και Penguindrum.

Το πρώτο (αν δεν έχει αναφερθεί, θα εντρυφήσω σε βάθος χρόνου εδώ μέσα) βαστάει κάπου μεταξύ του NGE (πόσο σ’ αγαπώ κανείς δεν ξέρει) και ολίγον τι από το μηδενισμό του Gantz. Αν και δεν διαρκούν πολύ οι χαρακτήρες μια καλή ενδοσκόπηση επιχειρείται σε πολλούς από δαύτους και μερικά επεισόδια χτυπάνε φλέβα σε βούρκωμα. Ειδικά δε όταν προσεγγίζει λίγο πιο ενήλικα θέματα μέσα από κάπως πιο παιδικά μάτια απογειώνεται. Και έχει ένα από τα καλύτερα intro songs (κλικ) που έχω ακούσει και δει, μετά από NGE (I love you, I love you, I love you/ that’s all I want to say) και των δύο πρώτων σεζόν του Higurashi.

Τώρα το Penguindrum ισορροπεί κάπου μεταξύ της κωμωδίας και του κοινωνικού, με δόσεις παραμυθικού στοιχείου, ενώ δεν είναι λίγες οι φορές που το πάει ένα βήμα παραπέρα κάνοντας νύξεις σε πιο taboo θέματα [SPOILER] αιμομιξία, βιασμοί κλπ [/SPOILER]. Μετά τη μέση, όπως συμβαίνει σε σχεδόν όλα τα anime σκυθρωπιάζει απότομα. Το τέλος του, αν ειδωθεί κάτω από κατάλληλη ψυχολογική διάσταση μπορεί να θυμίσει μέχρι και παιχνίδι της Square χωρίς το φανερό happy ending, δίνοντας τρόπον τινά μαθήματα σχετικά με την αυτοθυσία και τη δειλία μπροστά στον πόνο, ο οποίος δε θα σταματήσει να υπάρχει στον αιώνα τον άπαντα, ακόμα και αν τα πάντα πάνε φαινομενικά προς το καλύτερο. Και το ending song του πρώτου μέρους (κλικ και δω) ακούγεται σαν μια πιο ήπια έκδοση του Drunken Butterfly των Sonic Youth.
Τα’ χετε δει; Γνώμες;

το bokurano το ειδες σε καποια ιστοσελιδα η το κατεβασες;;