Anime

Κατέβασμα αλλά υπάρχει και σε ιστοσελίδα.
Θα σου συνιστούσα να μην το δεις σε ιστοσελίδα γιατί το ριπ δεν είναι και απ’ τα καλύτερα.

ευχαριστω :slight_smile:

τα έχεις σε καλή ανάλυση? αν μπορείς να μου στείλεις σε PM θα ήμουν άπειρα ευγνώμον!!!

Λοιπόν, αυτό εδώ γαμάει απίστευτα. Το συστήνω ανεπιφύλακτα.


+1 . . .

+1 και απο μενα στο Attack on Titan,για το οποιο ειχα γραψει και 2 σελιδες πριν

To Elven Lied ως εκει που εχω διαβασει ειναι η μεγαλυτερη ανατριχιλα που μου χει δωσει ποτε manga. Οχι οτι εχω διαβασει και παμπολλα, αλλα ειναι απλα ενα αψεγαδιαστο δραμα. Ανατροπες επι ανατροπων και τρελη ψυχολογικη αναλυση χαρακτηρων. Εκει, στην κορυφη, μαζι με Berserk.

Το ανιμε ειναι συμπαθης μεταφορα, αλλα χανει χιλιομετρα σε σχεση με το manga με βαση τα τρια επεισοδια που ειδα. Εμπιστευτειτε το manga.

Ισχύει. Είναι πολύ κατώτερο από το manga και λιγότερο καφρίλα. In manga we trust

Και κει που νομιζα οτι δεν θα μπορουσε να αντικαταστησει καποια αλλη σειρα το Hunter x Hunter του 1999, απ’οσο εχω δει μεχρι στιγμης στο ανασκευασμενο HxH toy 2011, μαλλον θα πρεπει να αναθεωρησω.
Δραση, βια, πληθωρα χαρακτηρων σε ενα συγχρονο περιβαλλον, αλλα με παραδοσιακα ιδανικα.
Ξεκινηστε το οσοι εχετε θελέτε να παρετε ενα διαλλειμμα απο τα αλλα διασημα shounen και θα με θυμηθειτε.
Προειδοποιηση:΅η σειρα αν και με νεαρους πρωταγωνιστες και με ταμπελα “shounen”, δεν προοριζεται για παιδια. Απο το 10 κιολας επεισοδιο ξεικαναν οι αιματηρες μονομαχιες.
Ειδικα στο σημειο που βρισκομαι τωρα με τους Phantom Troupe

Ετσι οπως παει και συμβαδιζει καλα με το Manga, θα εκθρονισει ανετα τους γιγαντες.

Ενα ωραιο fan trailer του τι προκειται να δειτε σαν δειγμα.

Moλις τελειωσα το Elfen Lied. Δεν εχει νοημα να διαβασω ποτε ξανα τιποτα στη ζωη μου.

[SPOILER]

Τελικα εμαθε οτι τον αγαπουσε, μετα απο ολα αυτα τα βασανιστηρια που περασαν οι ζωες τους. Και τωρα θα παιζει με την κορη του. Δεν εχω να πω κατι αλλο, παω να κοιμηθω και να ξυπνησω με καταθλιψη.[/SPOILER]

Kαι επειδη τσεκαρα τι γραφεται για αυτο το επος πιο πριν, οντως μην αγγιξετε το ανιμε. Δεν ειναι κακη μεταφορα, το αντιθετο μαλιστα σε σχεση με αλλες που τα σκοτωνουν τα manga, αλλα το manga, ειναι απλα…δεν…δηλαδη…αυτο

κλάμα.

χαχαχαχαχαχαχαχαχα δες άνθρωπο!!! χαχαχαχαχαχαχα

Λιγότερο καφρίλα το anime; Δηλαδή το manga πώς είναι; :stuck_out_tongue:

Κυμαινεται μεταξυ θεικου και αξεπεραστου.
Και μη μιλας πολυ εσυ γιατι ειδα καποια παλια ποστ σου για το Elfen Lied και δε θελω πολλες αφορμες να βρω που μενεις και να σου φερω 40 μηχανακια εξω απ την πορτα

Γιατί τι είπα για το elfen lied;

Kατι για αχρειαστη βια και αχρειαστο μουσικο θεμα και τετοια :stuck_out_tongue: Νταξει, αφου ειδες πρωτα το ανιμε δικαιολογεισαι να μην τρελαθηκες (στο μαγνκα τουλαχιστον η βια επεξηγειται ως δομικο στοιχειο της πλοκης με τον πιο ουμπερ τροπο εβερ, το ανιμε δεν το χω τελειωσει για να δω αν εχει σεναριακες φολες.). Απλα ψαχνω κοσμο για να αξιοποιησω τα μηχανακια που εχω stand by και το πτυσσομενο γκλομπ μου.

Δυνατη η 1η σεζον του attack on titan. Ελπιζω να το συνεχισουν :slight_smile:

(Με τετοιο hype που παιζει βεβαια, λογικα θα συνεχιστει για πολλααα χρονια)

το titan εχει απο τους πιο κακογραμμενους διαλογους κ δυστυχως ειναι πολυ παιδικο. Πολυ μη ρεαλιστικο, και αρκετα χαζα σκηνικα, κριμα γιατι το βασικο θεμα ειναι πρωτοτυπο και ενδιαφερον. Αν δεν ηταν shonen ισως να ηταν αρκετα δυνατο. Το droppara στο βουλωμα με την κοτρωνα. Τετοιο hype εχω να δω απο καιρους death note νομιζω

Σας το ξαναλεω για τους αιμοδιψεις. Hunter x Hunter και θα με θυμηθειτε.
Μην σας ξεγελαει το εξωφυλλο της σειρας.
Δειγμα απο πρωταγωνιστικους χαρακτηρες:

Οπως παει ετσι και συμβαδιζει με το Manga πλεον πιστα (η σειρα του 97 ειχε αρκετα κενα) και οπως πλεον η μεταδοση μεταφερθηκε το βραδυ στην τηλεοραση, θα βαλει κατω ολα τα shounen (εκτος του one piece φυσικα)

το hunter οντως ειναι ισως το 2ο καλυτερο shonen, πολυ εξυπνο και σκληρο για το ειδος του, απολαυστε το ανιμε μεχρι να ξανασταματησει, στο μανγκα εχει καπου 2 χρονια να βγαλει κεφαλαιο.