Anime

οντως πολυ δυνατη η πρωτη σεζον του attack on titan, αν παρατησει την κλαψα ο πιτσιρικας θα ειναι καλυτερο βεβαια… ποσο θα περιμενουμε τωρα για καινουργια?

λεω να ξεκινησω το ergo proxy, λεει τιποτα?

Λεει, αν γουσταρεις ειδικα cyberpunk και τετοια προτεινεται ανεπιφυλακτα
Μ’ενα προχειρο search επισης βρηκα οτι κατι εχει ειπωθει στο θρεντ για ergo proxy

το ergo proxy ειναι απο τα αγαπημένα μου αυτο που ειπε και ο Faust αν γουστάρεις cyberpunk και γενικα ατμόσφαιρα ειναι must :wink:

το ergo proxy ειναι ενα υπεροχο δυστοπικο cyberpunk αριστουργημα, πρεπει να το δειτε.

Ας με βοηθήσουω οι γνώστες. Ένας φίλος ψάχνει ένα anime στο οποίο υπάρχει ένας χαρακτήρας ο οποίος φοράει μια μάσκα σαν του follout ένα πράγμα, αναπνεύει δηλητήριο και πολλές φορές μπορεί να πετάξει με φτερά που βγάζει. Δεν ήταν main character, ήταν από τους κακούληδες και θυσιάστηκε για να σώσει τους καλούληδες. Δυστυχώς είναι όλες οι πληροφορίες που θυμάται.

Ευχαριστώ προκαταβολικά 8)

Απο πού θα κατεβαζατε την Πριγκιπισσα Μονονοκε (Princess Mononoke), προκειμενου να μη σκασετε 15 ευρουλακια που εσκασε γνωστο μου ατομο;

πμ[COLOR="#FFF0F5"]…[/COLOR]

ααα! μη με ρωτας! εγω ρωτησα πρωτη! κι αμα ηξερα και “τα γνωστα” που λες, δε θα σας εβαζα στον κοπο να μου απαντησετε! Συγκεκριμενα θελω.

Είδα απόψε το [B]Grave of the Fireflies[/B] του Τακαχάτα. To είχα κατεβάσει εδώ και καιρό αλλά δεν είμουν ψυχολογικά έτοιμος για να το αντέξω. Όσοι το έχουν δει καταλαβαίνουν…

Ω ναι, σε καταλαβαίνουμε…

καταλαβαινουμε… παει πανω απο χρονος που το εχω δει κ συχνα μου’ρχονται σκηνες στο μυαλο…

καλο ηταν το ergo proxy, το εβλεπα αραια βεβαια δε με κραταγε για σερι επεισοδια,ειχε καποια δυνατα επεισοδια και καλο φιναλε αλλα καπου βαρεθηκα λιγο…

αρχισα σημερα το deadman wonderland, δεν ειναι τπτ το ιδιαιτερο προς το παρον εκτος απο δραση κ βια… μαλλον θα το δω σχετικα γρηγορα γιατι ειναι μονο 12 επεισοδια…

Έχει δει κανείς το Cowboy Bebop? Είδα έχει πολύ καλό rating στο imdb. Αξίζει?

Τα σπάει. Από τα καλύτερα anime κατ’ εμέ. Ωραίο στόρι, ωραία σχέδια και πολύ ωραία μουσική.

βακαβτ για τετοια πραματα

must see το cowboy bebop, μην το σκεφτεσαι καν…

το deadman wonderland τελικα δεν αξιζε, 12 επεισοδια ηταν κ τα τελευταια τα ειδα σχεδον με το ζορι…ανουσια βια κ κιτσαριο σε μεγαλο βαθμο…

τι γινεται με το naruto?ακουσα οτι τελειωνει μεσα στο '14, ισχυει?

το manga λενε τελη 14 αρχές 15 θα τελειώσει… \μ/

Μόλις τελείωσα το fate/zero. Πολυ καλό άνιμε, το συστήνω σε όποιον δεν το έχει δει.

Το Trigun είναι από τα καλύτερα ανιμε έβερ.-

^ θα το τσεκαρω

ξεκινησα το claymore, το στορυ δειχνει να εχει ενδιαφερον αλλα δεν το βοηθαει το animation… κ μιλαμε για σειρα του 2007…

Πρόσφατα τελείωσα το Neon Genesis Evangelion. Ανάμικτα συναισθήματα να πω την αλήθεια. Όσο καλά άρχισε, τόσο χάλια τελείωσε. Σαφώς είχε πολύ βάθος, πολλή συζήτηση περί θεολογικών ζητημάτων, περί ανθρώπου κλπ και όσο δεν πάει ψυχανάλυση των χαρακτήρων αλλά ήταν και αυτό που με κούρασε. Αν ήθελα περισσότερη ψυχανάλυση θα διάβαζα Φρόυντ ή κάτι ανάλογο.
Άποψη χαρακτήρων, λάτρεψα την Rei, από την πρώτη στιγμή. Οι υπόλοιποι σχεδόν αδιάφοροι παρόλο που δεν άφησε κανέναν κεντρικό χαρακτήρα χωρίς να εμβαθύνει σε αυτόν.