Anneke Van Giersbergen & Danny Cavanagh - In Parallel

Ακουστικό live album, από τις περιοδείες που έκαναν μαζί το 2008 και 2009.
Περιέχει 14 τραγούδια, από anathema, the gathering, αλλά και μερικές άλλες διασκευές όπως το teardrop από massive attack.

Μόλις τώρα το κατέβασα και το ακούω.Εντυπώσεις αργότερα.

Όποιος θέλει το έχω ανεβάσει σε torrent και rapidshare.Στείλτε pm.


Now playing: Anneke Van Giersbergen & Danny Cavanagh - Temporary Peace
via FoxyTunes

Χιλιοαγαπημένοι καλλιτέχνες και οι δυο αλλά…

Τι λέει παιδιά, κάνα δίσκο ΤΗΣ ΠΡΟΚΟΠΗΣ σκοπεύετε να βγάλετε.
Πήξαμε στα ακουστικά…

Δε διαφωνώ.
Για να δούμε πότε θα βγει των Anathema το καινούργιο.Πιστεύω να είναι καλό.
Για την Annie επίσης δεν ξέρω τι σχεδιάζει.
Απλά περιμένουμε.


Now playing: Anneke Van Giersbergen & Danny Cavanagh - The Blower’s Daughter
via FoxyTunes

Και οι 2 τα έχουν ετοιμα τα νέα αλμπουμς. Η Άνεκε θα το κυκλοφορήσει σχετικά σύντομα, των anathema το ψάχνει η Νικολούλη.

Περι ακουστικών: Το hindsight άξιζε τον κόπο και με το παραπάνω.

Το εν λόγω ακουστικό ειναι…πως να το πω σεμνά…εμ…αρπαχτούλα!!

Δε βαρέθηκαν με τα ακουστικά shows και οι δύο; Και καλά η Anneke, ο άλλος το 'χει παρακάνει. Και τα καινούρια anathema κομμάτια ακούγονται άνευρα, αδιάφορα και ανέμπνευστα.

~ η Αννεκε έχει έτοιμο δίσκο (νέο κομμάτι) και επίσης συμμετοχή στο “Addicted” του Tonwsend.

Ναι το έχει παρακάνει, έβγαλαν ένα ακουστικό και χάλασε ο κόσμος.
Προσωπικά πάντα, τα κομμάτια τα βρήκα πολύ καλά, αυτά τα 3 που έχω ακούσει, και ελπίζω σε ένα καλό δίσκο, που όπως έχω πει μακάρι να μοιάζει με το A Natural Disaster.

Σαφώς και έχουν περάσει 6 χρόνια από αυτό τον δίσκο, και λογικό να περιμένεις κάτι καλό, αλλά ας περιμένουμε να ακούσουμε το δίσκο και εδώ είμαστε για να το κρίνουμε.


Now playing: Epica - Deconstruct
via FoxyTunes

προφανώς και δεν είναι μόνο ένα. Κάτι Leafblade, Hindsight, Antimatter κτλ.
Και επίσης, αυτό με τα ακουστικά shows δεν έγινε μια φορά. Τελευταία φορά είχε έρθει μόνος του, μια βδομάδα μετά από live Anathema πχ.

Οι Anathema αφού δεν έναναν το μπαμ με το Alternative 4, δύσκολα να το κάνουν με δίσκο που θα περιέχει κομμάτια σαν το “Everything”.

Αγαπημένη η Anneke,στα top οi Αnathema αλλά…βαριέμαι,
Καμιά κομματάρα να βγάλουν και ας αφήσουν τις παρείστικες φάσεις :-k

Για Danny είχα στο μυαλό μου Anathema μόνο, γι αυτό σου είπα ένα ακουστικό…λάθος δικό μου.

Τέσπα σε άλλους αρέσει αυτό που κάνει σε άλλους όχι.Και λογικό το βρίσκω.Όποιος θέλει ακούει, όποιος δεν θέλει όχι.


Now playing: Epica - Martyr of the Free Word
via FoxyTunes

Τους Anathema ξεχαστε τους, εχουν πεθανει. Και το λεω ενω ανηκουν στις υπεραγαπημενες μου μπαντες. Θυμηθηκαν στα γεραματα πως υπαρχει το Βρετανικο κοινο και πλεον θελουν να πιασουν τους φιλους των Sigur Ros και Cinematic Orchestra*.

*Οι αναφορες δεν ειναι τυχαιες, ο ιδιος ο Ντανης εχει δηλωσει πως πλεον γουσταρει τετοια πραματα. Το οτι του αρεσουν ομως δεν παει να πει πως μπορει να γραψει εξ ισου καλα κομματια σε αυτο το στυλ. Τι να γινει ρε αδερφε, εισαι λιγο Ξανθοπουλος. Απονη ζωη, πτανα μοιρα, ειμαι μονος και πουναω. Αποδεξου το λοιπον ή μεινε με την καταληξη στο χερι.

(συνεχεια θαψιματος)…Μην ξεχναμε οτι μερικα σημεια του natural disaster ειναι ξεπατικοσουρα kid a.Οχι οτι ειναι απαραιτητα κακο αυτο αλλα ολη αυτη η στροφη αλλα κυριως η και καλα αποστροφη στο παρελθον(εστω και στο προσφατο) μου φαινεται ΚΑΚΗ.
*Το natural disaster μ αρεσει για τρεις κομματαρες…Που ομως και παλι δεν τις συγκρινω με παλιοτερα δημιουργηματα…

*Και οι 2 ειναι αγαπημενοι μου.Και οι 2 θεωρω οτι εχουν πεσει σε τελμα…Ενταξει ωραιο το air αλλα δεν νομιζω κανεις να πηγε να το συγκρινει…:roll:

*Θα το ακουσω και αυτο.ΣΤΑΝΤΑΡ θα χει μαγευτικες στιγμες.(angel κανε το καλο:))

Δε πιστεύω ότι έχουν πεθάνει, σίγουρα όμως όπως λές έχουν αλλάξει αρκετά το ύφος τους, χωρίς όμως αυτό να σημαίνει ότι είναι κακοί…και σκέψου ότι ο αγαπημένος μου Anathema δίσκος (και γενικότερα αγαπημένος δίσκος) είναι το Silent Enigma με το Alternative4 και το Judgement να ακολουθούν…
Πάντως άκουσα αυτό το album με την Anneke και μου άρεσε αλλά δε μας προσφέρει και τίποτα καινούργιο!Άντε να δούμε πότε θα βγεί το καινούργιο Anathema, έχουν πέσει αφραγκίες μου φαίνεται!