Annihilator - Annihilator (2010)

Στις 17/05/10 κυκλοφορεί το 13ο CD των καναδών Annihilator.:bow2::bow2:

Δείγματα από τα νέα τραγούδια μπορείτε να ακούσετε εδώ:

The Trend: http://www.youtube.com/watch?v=47pu9j2mYrE
Betrayed: http://www.youtube.com/watch?v=NKrcPVJbIoQ

Προσκυνήστε τα solos!

Φαίνεται κλάσεις ανώτερο από το Metal που ήταν όντως μετριότατο.

Οι πρώτες ακροάσεις λένε ότι είναι ανώτερο του -μέτριου- Metal. Κοινώς χώνει καλά ο Jeff!
Ο χρόνος θα δείξει πόσο ανώτερο είναι…
Πάντως ποτέ δεν χώνεψα αυτόν τον Padden ρε γαμώτο…[-X

γιατι?

Βασικα απ οταν πηραν τον Padden, αν εξαιρεσεις πως το ‘‘All For You’’ ηταν αξιοπρεπεστατο σε γενικες γραμμες, αρχισε τρελος κατηφορος.

Οχι πως βγαζαν τις μεγαλες δισκαρες πριν, αλλα με κατι Schizo Deluxe και Metsal πεφτει ο κοσμος απ τις καρεκλες.

Edit: Στηριζουμε επιστροφη Καραφλα. Πολυ καλυτερος τραγουδιστης για Αννιχιλειτορ.

Δεν ξέρω, λες και σφίγγεται πολύ να πούμε, δε με έπεισε ποτέ. Κι ο Waters που αλλάζει συνέχεια τους πάντες, μ’αυτόνε βρήκε να δέσει;
Πάντως μάλλον καλύτερο από τα 3 τελευταία…

Εννοείται στηρίζουμε καράφλα με χίλια! Αλλά που…

τα κομμάτια ακούγονται πολλά υποσχόμενα. μυρίζομαι καλό πράγμα.

ΥΓ: όσο για το All For You, έχω ξαναπεί πόσο πολύ το γουστέρνω. το μόνο καλοστεκούμενο από τα τελευταία τους.

…και για να δωσουμε μια γκει χροια στο τοπικ, αυτο ειναι πολυ μεγαλο κομματι: http://www.youtube.com/watch?v=VnlZUPJvU6A :oops:

Δεν το έχω ακούσει ακόμα γιατί οι κόρνες και τα μπιπ-μπιπ με ενοχλούν.

Αλλά ναι, το Metal αντε και ακουγόταν και το All For You παλεύεται, αλλά μιλάμε για μια κατηφόρα ΝΑ με το συμπάθειο.

Joe Comeau ο καλύτερος τραγουδιάρης για Annihilator, όπως λέτε. 2 δίσκοι έπη και απόδοση στα live όλου του υλικού σε εκπληκτικά επίπεδα.

Ο Padden πρέπει να είναι “γιες σιρ” και φτηνός. Παρ’ όλα αυτα ο Jeff είναι λατρείας.

Ο Padden δεν είναι κακός τραγουδιστής.
Του λείπει όμως αυτή η “βρωμιά”, “χροιά”, “καφρίλα” (πείτε το όπως θέλετε) που είχε ο καράφλας.
Α! Είναι και πιο οικονομικός. Παίζει κιθάρα και τραγουδάει. Δύο σε ένα.:stuck_out_tongue:

Τα δείγματα έχουν κατέβει από youtube :frowning: Κρίμα

Το “Metal” έχει πέσει ακόμα πιο πολύ στην εκτίμηση μου και πλέον το θεωρώ ένα άθλιο και ανούσιο-εκτός από 1-2 κομμάτια-άλμπουμ κ με χιλιοεπαναλαμβανόμενες ξερές συνθέσεις. Αντίθετα στα 2 προηγούμενα οι μπαρούφες είναι λιγότερες και όπως έχω ξαναπεί άμα έβγαινε ένα best of από All for you/Schizo θα μαμούσε και θα έδερνε. Πλέον έχω συνηθίσει τον Padden, στα μελωδικά είναι κορυφαίος ενώ στα υπόλοιπα…απλά ΟΚ! Μάλλον όλοι θέλουμε τον καράφλα πίσω…
Κάτι μου λέει όμως ότι το καινούργιο θα αμάει. 8-9χρόνια από τον τελευταίο κορυφαίο είναι πολλά!

Nέα φωτό με το…78o line up
edit φαντάζομαι ότι ο ομορφάνδρας θα είναι ο κρυμμένος ντράμερ

Να πω την αμαρτία μου, το κατέβασα από τα γνωστά Torrent sites.
Έκδοση με beep beep.
Παρόλα αυτά, μπορώ να πω με σιγουριά πως είναι ότι καλύτερο έχουν βγάλει από το Criteria for a Black Widow και μετά.

Έχει κάτι thrashιες (Ambush, Payback) για πολύ κλωτσομπουνίδι (ακού τι λέω στην ηλικία μου).

Μαμάει.:stuck_out_tongue:

Δωστε και αλλες γνωμες γιατι το παω με την μια στεγνα για αγορα χωρις καν να το ακουσω.

Να παρω μια Τζεφο δοση.

Και εγώ το κατέβασα στην beep beep έκδοση.
Πολύ επιθετική δουλειά,με ένα αεράκι “carnival diablo” όσο αφορά τις ταχύτητες. Ο Waters πραγματικά σπέρνει στις κιθάρες με πολύ καλά leads για σεμινάριο εδώ και εκεί, ο Padden αρκετά ικανοποιητικός στα φωνητικά ειδικά στα thrash σημεία. Καλύτερο από το Metal σίγουρα - προσωπική άποψη πάντα- που πλεον το θεωρώ χειρότερο δίσκο τους (το Remains δε πιάνεται).
Στο θέμα τώρα, από τραγούδια λέει; Λέει, αλλά θα επανέλθω γιατί οι πεταχτές ακροάσεις-που να βρώ χρόνο ρε γμτ;-δε προσφέρανε πολλές συγκινήσεις.

Νέο song online στο MySpace της Earache.

Coward = Headbang