Annihilator - Metal

To neo Annihilator mou arese…den xerw pws sas ehei fanei alla emena mou fanike mia hara!Den simfwnw me tin kritiki tou rocking,to album auto vadizei sta hnaria twn 2 proigoumenwn alboum tous,den einai katwtero tous!Einai enas kalos diskos pou akougete euharista!Tipota parapanw!O tragoudistis sigoura den o katallilos kai den einai me tipota oute Joe Comeau oute san ton alitampoura Randy Rampage!Auta!

Προσωπικά, πιστεύω ότι τα τελευταία χρόνια έχει χαθεί ολοκληρωτικά η ταυτότητα της μπάντας! Πού είναι η μπάντα πού έβγαλε έναν από τους καλύτερους thrash δίσκους, πού είναι η μπάντα πού έβγαλε το γαμάτο Never Neverland; Έχουν πάψει να με ενδιαφέρουν από το King Of The Kill…

Distihws einai alithia oti ehoun hasei para pollous opadous tous logw tou oti den einai mia mpanta pia alla ena projekt!

Τα τελευταία χρόνια εχουν μια ολοένα καθοδική πορεία…Κρίμα…

Ωρέ! 8O

Α-κ-ρ-ι-β-ώ-ς το ίδιο! :wink:

Ύστερα από τον αγαπημένο μου “Set The World On Fire”, περίμενα πολλά από αυτούς, αλλα… :frowning:

Τι δισκάρα αλήθεια το Set the world on fire…Αυτός ο δίσκος τα είχε όλα…Ηeavy δυναμίτες,mid-tempo άσματα και ίσως 2 από τα καλύτερα κομμάτια τους κατεμέ που έχουν συνθέσει ποτέ…Phoenix rising και Sounds good to me…

Γιώργο, το “Sounds Good To Me” είναι ένα από τα δύο αγαπημένα μου κομμάτια Annihilator και το "Phoenix Rising " μια από τις καλύτερες μπαλλάντες της πενταετίας 1991 - 1995! :thumbup: :slight_smile:

Χμ…περιεργος δισκος.Οι συμμετοχες μια και μια,αλλα το αποτελεσμα μου φανηκε πολυ μετριο.Βασικα το χωρισα σε 2 μερη,το πρωτο μεχρι το operation annihilation και μετα ολο το υπολοιπο,οπου στο πρωτο μου φανηκε πως μαζευτηκαν ολες οι μετριες στιγμες του δισκου και απο κει και μετα,τα κομματια που μου τραβηξαν την προσοχη,oπου υπαρχουν καποια εμπνευσμενα σημεια που θυμιζουν παλιo καλο Jeff Waters.Η φωνη παντως δεν μου καθεται καθολου καλα σε σχεση με την ριφ-ολογια,μου ακουγεται παραταιρη.Ο Mangini για αλλη μια φορα θεος παντως.Ξεχωρισα τα Kicked και Chasing the high εξ αρχης.Anyway,ας ελπισουμε σε κατι καλυτερο στο μελλον.

Συμφωνώ, αν και δεν ελπίζω κάτι πολύ καλύτερο στο μέλλον…

Όσο ακούω όμως [SIZE=“6”]Welcome to the fun palace[/SIZE] λέω ποτέ δεν ξέρεις!!

Επίσης δεν μου αρέσει ο τελευταίος τους τραγουδιστής καθόλου

Δεν έχω ακούσει ακόμα το καινούριο αλλά δεν περίμενα να βγάλουν το νέο Never, Neverland.

Simfwnw,apokleiete na xanavgaloun ena never neverland!Shedon adinaton an kai Jeff Waters einai autos…

Αφού δεν το έβγαλε όλα αυτά τα χρόνια, δεν θα το βγάλει ποτέ! Kαι καλύτερα κιόλας, κάποια έπη πρέπει να είναι μοναδικά. Και μιάς και μίλησα για έπος, για μένα το επος τους είναι το Alice In Hell. Και μόνο λόγω του Alison Hell το όνομα τους έχει περάσει στο πάνθεον του metal! Το ότι χτές στο UTHF οι Defender (οι οποίοι δισκογραφικά τους ρίχνουν 3-4 χρονάκια) το διασκεύασαν, λέει πολλά για το πόσους μεταλλάδες (thrash-άδες η μή) έχει “γαλουχήσει” αυτό το τραγούδι, αλλά και γενικότερα το άλμπουμ!

Tha simfwnisw…to Alison Hell einai oti kalitero ehoun vgalei pote oi Annihilator…diskos sketi kaula!!

Και τα riff του Waters στο Alice… ΚΟΛΑΣΗ

Kala To Alice In Hell k gia mena o kalyteros toys diskos!!!epishs proswpika mou aresei kai to Waking The Fury!

to kainoyrgio den to exw akousei alla otan to kanw 8a pw kai gia ayto!

δυστυχως δε πεθανα με το νεο δισκο. όταν ακουσα το κομματι couple suicide γουσταρα και με το παραπανω επειδη ειχε πολυ πιασαρικα θεματα. ο δισκος ομως στην τελικη μου φανηκε μετριος σε συνολο και ειναι πολυ κριμα, επειδη αρχικα ειχα καλες εντυπωσεις. οπως λεει και το πρωτο ποστ “μου φανηκε καλο”. ε, οταν λεμε για jeff και annihilator…το απλα καλο ειναι συνηθως λιγο…:frowning:

Diladi mallon den aksizei na to xtypisw,ee??.. Pity.

εγώ πάντως το τσίμπησα γιατί μου άρεσε και η limited συσκευασία.
Ε και είναι από τις αδυναμίες.
Χμ μετά από καιρό καλό album θα το χαρακτήριζα, ίσως το καλύτερο της τελευταίας φάσης που περνάει ο Waters (ίσως όχι καλύτερο από το All For You, time will tell) για εμένα όμως δεν φτάνει τα επίπεδα των 2 δίσκων με Comeau.

Αγαπημένο τραγούδι εως τώρα, το Couple Suicide, τα πολλά solos και το shredding με διασκεδάζουν και γενικά αν εξαιρέσουμε τη βλακεία που τον δέρνει να ξαναπαίξει το Set The World On Fire και το Children Of The Grave, όλα φαίνονται οκ.

Αν είσαι οπαδός μπορείς να το πάρεις, αν όχι θα βρεις και κάποιες καλύτερες προτάσεις αυτή την εποχή στην αγορά.

Στην περιοδεία πάντως με Trivium και Sanctity πρέπει να σπάνε πολλά άλατα και να πέφτουν πολλά κορμιά.

Kai egw ayto skeftomai, oti exw polles alles kales kyklofories na xtypisw opote… eimai anapofasistos.
Pantws mallon den epileksw ena metaksy tou “Metal” kai tou “Blackening” twn machhine Head kata ta fainomena…