Annihilator

Never, Neverland κι’απο μενα.

Never, Neverland

Ωπ τηλεπάθεια. Το ακούω συνέχεια τις τελευταίες μέρες!

Welcome, I invite you off to the other wooorld :band:

Πω ρε πόση πώρωση!

Never, Neverland.

Tι απιστευτα riffs…!!!

Alice in hell. Χαλαρά. ΑΠοκάλυψη στα αυτιά μου τότε, μου ακούγεται εκπληκτικό ακόμα και τώρα. O τύπος είναι βασιλιάς των riffs. Oι τρεις πρώτοι δίσκοι είναι εξαιρετικοί. Aλλά το Human insecticide είναι ένα από τα κορυφαία κομάτια του thrash και το Alison hell υπέρτατο έπος. Α, και η εκπληκτική κιθαριστική εισαγωγή, το Crystal Ann σπέρνει…

καλα ρε king of the kill μονο 3 ψηφους (με τη δικια μου) ???

μετα το alice και το neverland. μαζι

γενικα πο τις πολυ αγαπημενες μπαντες, αν και το τελευταιο δεν μου πολυαρεσε, ηθελε περισσοτερη δουλεια…:-k

προς μεγαλην μου εκπληξη δεν εχει γινει καποια αποκλειστικη αναφορα σε δαυτους…οποτε ειπα να το ανοιξω εγω…

xmm υπάρχει στα δημοψηφισματα ένα θρεντ και νομίζω ότι όποιος θελει να πει κάτι για την μπάντα μπορεί να το κάνει εκεί, καθώς έχει γίνει ήδη μια ωραία συζήτηση

http://www.rocking.gr/modules/forum/showthread.php?t=4210&highlight=annihilator

Έλα το φτυάρι να ξεθάψουμε…
Προσωπικά γουστάρω κάργα τον τωρινό τραγουδιστή με δυνατό του σημείο τα μελωδικά του φωνητικά,βέβαια γούστα είναι αυτά. Έχει την ατυχία να τραγουδά σε όχι κ τόσο κορυφαίους δίσκους. Πάντως λίγα τραγούδια από το All for you και άλλα τόσα από Schizo Deluxe φτιάχνουν μια δισκάρα χαχαχα!
Ψήφος στο Carnival Diablos ρεε, ειδικά το ομώνυμο πρέπει να το έχω ακούσει και 25.000φορές και ο καράφλας μια χαρά τραγουδιστής!

Ένα Carnival Diablos για μένα παρακαλώ…

Never Neverland. Προσωπικη αδυναμια. Εχω ακουσει τα 4 πρωτα και το Carnival Diablos και εχω καταληξει (οπως και οι περισσοτεροι νομιζω) πως τα 2 πρωτα αλμπουμς ειναι αξεπεραστα. Αλλα για μενα το Νever Neverland ειναι πραγματικα μαγεια, πορωση και απολαυση. Ριφαρες μεγατονων, ρυθμος, στιχοι τα παντα! Μετα ακολουθει σε αποσταση αναπνοης το Αlice,μετα το King Of The Kill, υστερα το Carnival Diablos και τελευταιο το Set The World On Fire. Για καποιο λογο το STWOF δεν μου εκανε κλικ. Ψιλοχαλαστηκα με τα φωνητικα και μου φανηκε γενικα πιο αδυναμος δισκος. Οχι κακος βεβαια αλλα καποια σκαλια πιο κατω απο τα υπολοιπα που εχω ακουσει.

Alice In Hell γιατί απλά το λένε Alice In Hell, αν δεν ζήσεις την κυκλοφορία του εκείνη την εποχή δύσκολα μπορείς να καταλάβεις γιατί το Never Neverland και όλα τα επόμενα φαντάζουν έτη φωτός μακριά. Το Never Neverland όταν βγήκε ήταν ένα καλό αλλά καλογυαλισμένο άλμπουμ και δεν είχε καμία σχέση με thrash, όπως τουλάχιστον ακουγόταν στα αυτιά όλων το Alice In Hell. Μετά από 20 χρόνια βέβαια αυτά είναι λεπτομέρειες και σίγουρα το Neverland είναι ένα μικρό έπος, ειδικά αν το συγκρίνεις με τις επόμενες δουλειές τους, οι οποίες όμως έχουν και αυτές την χάρη τους και αφού ο Waters αποφάσισε να βγάλει αυτά τα άλμπουμ εμάς δεν μας πέφτει λόγος!! Προσκυνώ έναν από τους πιο παρανοικούς κιθαρίστες αλλά και πιο απλούς ανθρώπους ταυτόχρονα.

Κλασικούρα…Alise In Hell:):!:

King of the Kill
Δεμονισμενα ριφ!!!

Νεβερλαντ του δε μποουν, μαδαφακεζ!

Τους πρωτακουσα με τη κυκλοφορια του.Παραλληλα (σε διαστημα 2-3 εβδομαδων) ακουσα και την Αλικη.
ΟΜΩΣ , ειναι δυσκολο να αγνοησεις το ποσο εχει προχωρησει η μπαντα απο τη μια κυκλοφορια στην αλλη μεσα σε μολις ενα χρονο!

μιλαμε για μπαλλαρα!

ΟΚ,δεν εχει την στεγνη ωμοτητα της Αλικης αλλα και εκεινο δεν εχει τη δουλεια του δευτερου, ειδικα απο τη αποψη του ευρους.Πραγματι, ειναι πιο “γυαλισμενο” αλμπουμ αλλα σε καμια περιπτωση “λιγοτερο”!

Επισης, ο Φαρ με αρεσε περισσοτερο σαν φωνη απο τον Ραμπεϊτζ.

ΤΙ να λεμε τωρα?

“The Fun Palace”
Η μαγεια ξεκινα με μια βαθεια βουτια στο Rabbit-hole.Πανηγυρικο ξεκινημα δισκου, χωρις περιστροφες.Ριφφ που σου καρφωνεται στο μυαλο.
“Road to Ruin” Ο τροχος του γιατρου Τζεφ συνεχιζει να τρυπαει το μυαλο σε μεγαλυτερο βαθος.Για πολλα “οχταρια” και “ελικοπτερακια” ο ρυθμος!:stuck_out_tongue:
“Sixes and Sevens” Γλυκια εισαγωγη με τον ηδη τρεϊντμαρκ ηχο!Αλλο ενα κομματι που συνεχιζει να κρατα το δισκο σε ψηλα επιπεδα πορωσης.
“Stonewall” Το “χιτ”. Πιο “δεμενο” σαν κομματι ,απο τη αποψη οτι οι ιδεες ειναι πολυ κοντα μεταξυ τους χωρις τις φρενηρεις αλλαγες που συνηθιζει η μπαντα.Ποιοτικο κομματι, ειδικα για χρηση που προοριζοταν.
“Never, Neverland” Το κομματι που θυμιζει περισσοτερο απ’όλα ισως (για εμενα) το "συναισθημα του πρωτου αλμπουμ.Λιγο η εισαγωγη,λιγο το ριφφακι…Ε!και σαφως πιο μελωδικο (αν και παντα ειχαν μελωδια!σε οτι εγραφαν!)Ενα κομματι για το Κωσταλεξι!
“Imperiled Eyes” ΣΚΤΜΟΣ!!!ακριβως αυτο!ΣΚΤΜΟΣ!!μιλαμε για ξυλο!κλωτσοπατιναδα στη πιστα!
“Kraf Dinner” Οκ…ολοι τρωμε μακαρονια…με τσενταρ…δεν γραφουμε τραγουδια γι’αυτο…
“Phantasmagoria” Ημαρτον!!!Το κομματι σκοτωνει και παρ’ολο που εχει φτασει ο δισκος προς το τελος του, η μπαντα εχει ΤΟΣΟ αγριες προθεσεις που απλα συνεχιζεις να σπας βερκο 19 χρονια μετα!Αλλο ενα κομματι που θυμιζει το πρωτο αλμπουμ.
“Reduced to Ash” Ενα πιο “χαλαρο” απο πλοκη κομματι,Ρυθμικο και σχετικα ευχαριστο αλλα σιγουρα οχι κορυφαιο.
“I Am in Command” ρε,δεν πατε να γαμηθουτε?:stuck_out_tongue:
Κλεισιμο και ΟΛΟΚΛΗΡΩΣΗ!:roll:

ΑΪ ΣΤΕΪ ΙΝ ΚΟΜΑΝΤ!

και ΝΑΙ, ξερω οτι ειμαι ΓΡΑΦΙΚΟΣ.:stuck_out_tongue:

Personal evaluation κι ετς’

Alice In Hell 8.5
Never Neverland 9.5
Set the World on Fire 9
King of the Kill 8.5
Refresh the Demon 6
Remains 5
Criteria for a Black Widow 6
Carnival Diablos 7.5
Waking The Fury 6.5
All for you 6
Schizo Deluxe 7
Metal 6.5

Μας μάμησες τώρα, είμαι δουλειά και τόση ώρα άκουγα χαλαρό ροκ, τώρα θα κατεβάσω το ΝN εν ριπή οφθαλμού γιατί δεν γίνεται να μην το ακούσω, τώραααααααα…

Πάντως αν άκουσες πρώτο το Neverland είναι μοιραίο να το θεωρείς καλύτερο από το Alice, όπως και να χει, ANNIHILATOOOOR REEEEEEEE

ναιιιιι γιαααα…

εμεις δηλαδη τι κανουμε?

ψαρια πουλαμε?:stuck_out_tongue:

Κάθομαι τον τελευταίο καιρό και λιώνω την δισκογραφία της μπάντας(?) και μπορώ να πώ ότι η middle 90s περίοδος της μπάντας (Jeff on vocals) έχει ανέβει πολύ στην εκτίμηση μου. Κρίμα που υπάρχει κόσμος που την αγνοεί.

Έλα και ένα Personal evaluation κι ετς’ (megatherion’s klopiright)

Alice In Hell 9
Never Neverland 9
Set the World on Fire 9
King of the Kill 8
Refresh the Demon 8.5
Remains 4
Criteria for a Black Widow 6
Carnival Diablos 8,5
Waking The Fury 8
All for you 6
Schizo Deluxe 7,5
Metal 5

κ εγω που ακουσα πρωτο το ALICE αυτο θεωρω κορυφαιο…

την δισκογραφια της μπαντας την ακουσα με χρονολικη σειρα… αν και στην αρχη δεν μαρεσε τοσο το alice-πιστευω οτι ειναι το καλυτερο και προσωπικα αγαπημενο…φυσικα albumara και το neverland αλλα 1 σκαλι παρακατω για μενα-ισως λογο περισσοτερης μελωδιας… το king of the kill πιστευω οτι ειναι υπερεκτιμημενο απο πολλους - λογο του ομωνυμο τραγουδιου και της θεικης riffaras…γενικα η υπολοιπη δισκογραφια μου φανηκε ψιλοαδιαφορη με σκαμπανεβασματα…αυτο μεχρι την δισκαρα waking the fury…μιλαμε για υπερτατες κομματαρες (ultra motion, torn, my precious lunatic asylum, striker, ritual, primetime killing, the blackest day ακομα και το hitaki nothing to me)…η φωνη του comeau ταιριαζει απιστευτα με τα songs…μαλακια που εφυγε-τον εδιωξε…το μονο αρνητικο ειναι η παραγωγη του δισκου-σε φαση υπογειο σπιτιου waters.οι τελευταιες δουλειες ηταν αρκετα καλες αλλα δεν μπορω να ακουσω με την καμια τον καινουριο τραγουδιστη…τεσπα η αλικη για προεδρος…