Annihilator

Ποιος ειναι ο καλυτερος Annihilator δισκος?

Δεν βαζω στο poll τους 3 τελευταιους γιατι δεν χωρανε…αλλα δεν νομιζω να τους ψηφιζε κανενας…:smiley:

Προσωπικη αγαπη το Never Neverland!!Πραγματικο γαματο αλμπουμ!!Απο τις πιο νεες δουλειες τους νομιζω το Waking The Fury σπερνει…









Never neverland… Μετά king of the kill μαζί με Alice in Hell…
Τα άλμπουμ που έβγαλαν μετά το waking the fury δε μου λένε τίποτα απολύτως…

Προς Διοργανωτες

[SIZE=“4”]ΦΕΡΤΕ ΤΟΥΣ ΝΑ ΚΑΕΙ ΤΟ GAGARIN!!![/SIZE]

Ψηφίζω το Alice. Αν και εντάξει δεν πολυ-έχει σημασία. Είναι από τα αγαπημένα μου γκρουπς.

Θα έλεγα ότι το γκρουπ χωρίζεται σε 3 περιόδους.

Η 1η ( κατ’εμέ η καλύτερη ) είναι από το Alice μέχρι και το King, που εντάξει όλα είναι αριστουργήματα, και δεν χρειάζεται να πολυλογώ

Η 2η αρχίζει με το Refresh The Demon μέχρι και Waking The Fury, που νομίζω ότι είναι η πιο μέτρια από όλες. Υπάρχουν μερικά καλά κομμάτια (προσωπικά θεωρώ το Carnibal Diablos απίστευτο κομμάτι) διάσπαρτα από εδω και από εκεί, αλλά πέρα από αυτό, νομίζω ότι όλες τις δουλειές τους, τις χαρακτηρίζει μία ομοιομορφία που καταντάει βαρετή. :frowning:

Η 3η είναι αυτή που διανύει το γκρουπ από το πολύ καλό All For You, όπου εισήχθησαν κάποιες alternative ιδέες όπου ζωντάνεψαν το ενδιάφέρον μου για αυτούς ( τρελαίνομαι πριν το σόλο του All For You, εκεί που λέει lonely people, just trying to find their way… ). Η επόμενη κυκλοφορία τους Schizo Deluxe νομίζω ότι απλώς είναι μία συμπαθητική δουλειά και ερχόμαστε στο φετινό Metal, το οποίο εκτιμώ ότι είναι η καλύτερη δουλεία τους από την εποχή του King Of the kill. Αν και είμαι λάτρης του classic thrash, οι Annihilator το συνδύασαν με αρκετά “funky” και “happy” στοιχεία ( ακόμα και με classic heavy metal ), γεγονός που κάνει το Metal να ακούγεται αρκετά μοντέρνο, και να δείχνει τουλάχιστον σε εμένα ότι θέλουν να ξεφύγουν από τα τετριμμένα!Σε κάποια σημείαέχω την αίσθηση ότι μου φέρνουν στο μυαλό τους Megadeth ( για καλό το λέω αυτό ). Να δούμε. Μακάρι να το ρίξουν στους πειραματισμούς στο μέλλον. Νίωθω ότι τους παίρνει.

Εμένα το All for you με απογοήτευσε αρκετά και δεν ασχολήθηκα και πολύ μαζί του… Θα το βάλω να το ξανακούσω κάποια στιγμή, αλλά ο Padden δε μου αρέσει καθόλου

Aυτο που με χαλαει τωρα στους Αnnihilator ειναι ο Dave Padden!Νομιζω ειναι ο χειροτερος τραγουδιστης που περασε απο αυτους!
Προτιμουσα χιλιες φορες τον μεγαλο Joe Comeau!!Aλλα μαλλον ζητησε πολλα φραγκα και τον εστειλε οJeff!

By the way…Ο Comeau πηγε στους τεραστιους Tad Morose!!!

Έχεις ένα δίκιο σε αυτό. Ο τραγουδιστής και εμένα δεν με πολυσυγκινεί, αλλά …

Never, Neverland, αν και έχω ξαναγράψει βέβαια την άποψή μου. :slight_smile:

Με κάλυψες απόλυτα!
Οτι έβγαλαν μετά το King Of The Kill με αφήνουν παντελώς αδιάφορο!

Ντάξει τα τρία πρώτα είναι κορυφαία άλμπουμ.
Λίγο παραπάνω το Alice In Hell βέβαια, αλλά και τα άλλα δύο είναι κλασσικά.
Πλέον είναι και αυτοί μια πρώην μεγάλη μπάντα.

Να πω και εγω τη γνωμη μου.
Καταρχας ξεχωριζω απο ολα τα album τα 2 πρωτα,που και ομολογουμενως ειναι τα καλυτερα!
Τωρα απο Alice In Hell και Νever Neverland προτιμω το δευτερο για διαφορους λογους
1)Θεωρω οτι η φωνη του Coburn Pharr ταιριαζε αψογα στο υφος των συνθεσεων του Waters.Μεγαλη εκπληξη ενιωσα παντως οταν ειχα πρωτοακουσει το δισκο διοτι τα φωνητικα του συγκεκριμενου τραγουδιστη
στο Escape To Nowhere των Omen ηταν πολυ μετρια
2)Η καλυτερη παραγωγη του δισκου.Προσωπικα δεν εχω συναντησει σε κανενα metal album τετοιο απιστευτο ηχο στις κιθαρες.Ολα ακουγονται τελεια:) :slight_smile: :slight_smile: .Και ομως παραξενευτηκα οταν κατα καιρους
o Jeff Waters υποστηριζε οτι δν του αρεσε η παραγωγη στο συγκεκριμενο album.Πραγματικα αυτο δεν το
εχω καταλαβει μεχρι σημερα.
3)Θεωρω οτι οι κιθαριστικες ιδεες ειναι πιο ωριμες στο εν λογω album.Μοναδικη παραφωνια του ειναι το
πολυ μετριο track Kraff Diner.Ta υπολοιπα αγγιζουν την τελειοτητα
4)Δεν με ενθουσιασε και τοσο ο τραγουδιστης Rampage.Λιγο επιπεδη βρισκω τη φωνη του

Να συμπληρώσω ότι μπορέι να έιναι το πιο μέτριο κομμάτι, αλλά με τους θεϊκά χιουμοριστικούς στίχους που έχει γίνεται απευθείας κομματάρα :lol: :lol:

Boiling water, I can’t wait
It’s getting hotter, it feels so great
Macaroni maniac, a cheddar cheese heart attack

I love, I love, I love, I love:
KRAF DINNER
:smiley: :smiley: :smiley: :smiley: :smiley: :smiley:

Σωστός! Ειδικά τώρα που θα γίνεις φοιτητής, θα είσαι σε θέση να εκτιμήσεις το βαθύτερο νόημα του κομματιού!!:lol: :lol:

Never neverland…Mια μηχανή ατελείωτων riffs…(Aν και αγαπημένο μου κομμάτι από Annihilator είναι το Sounds good to me)

Τι γινεται ρε γαμωτο? Μονο εγω ψηφισα το Carnival Diablos? :-k

Τα έχουμε πει πολλές φορές… :-k

Δεν ξέρω για τον καλύτερο, αλλά ο αγαπημένος μου είναι το “Set The World On Fire”! :metal:

Και λίγο πιο κάτω έχω τον πρώτο και μετά τον δεύτερο…

Υποτιμημενος δισκος ρε γαμωτο!!Και μενα μου αρεσει πολυ!!

o καλύτερος νομίζω παίζεται ανάμεσα σε Alice, Carnival και Fury, αλλά το αγαπημένο μου album είναι χαλαρά το All for you…
μου αρέσει βασικά που ακούγονται πιο φρέσκοι, λιγότερο τετριμμένοι από πριν και το γεγονός ότι ασχολούνται με πιο μοντέρνες ιδέες…

PS μη πετάτε ντομάτες ρεεεε

Ακουστε οπωσδηποτε το Double live annihilation (2003)…Mιλαμε πριονίζει αυτιά…Α ρε Waters…

Oταν μιλαμε για τους Annihilator,μιλαμε για RIFFS…so simple…