Anorimoi/Trendy HooliGuns/Demaximam 21/5 Sfentona & 22/5 8Ball

Επιτέλους μαζί…επιτέλους ξανά…ένα festival ανώριμο…ένα festival όνειδος…μια μάχη μέχρι εσχάτων…2 live που θα σπάσουν κόκκαλα…2 live που θα προκαλέσουν κύματα διαμαρτυρίας από τις απανταχού ζωοφιλικές οργανώσεις γιατί θα σκίσουμε τη γάτα…ΑΝΩΡΙΜΟΙ και TRENDY HOOLIGUNS σε 2 αποκλειστικές εμφανίσεις σε ΑΘΗΝΑ στη ΣΦΕΝΤΟΝΑ στις 21 ΜΑΙΟΥ και σε ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ στο ΕIGHTBALL στις 22 ΜΑΙΟΥ…Μαζί μας οι μάστορες του ακραίου σατυρικού metal DEMAXIMAM και πολλές άλλες κωμικοτραγικές εκπλήξεις…ΟΛΟΙ ΕΚΕΙ ΟΛΟΙ ΕΔΩ ΓΙΑ ΜΙΑ ΕΛΛΑΔΑ ΝΕΑ…ΠΑΜΕ ΓΙΑ ΤΡΕΛΕΣ ΣΤΙΣ ΣΕΥΧΕΛΕΣ…ΖΗΤΩ ΤΟ ΑΝΩΡΙΜΟFEST μακάριοι οι πτωχοί το κέρματι…

υ.γ. δευτερη αφισα σε αναμονη…

πάνω στην γιορτή μου !!!
και γαμώ … 8)8)8)

α και μην ξεχάσω: “Είστε χάλια ρεεεεεεε !!!” :lol::lol:

Την ψηνουμε την Σαλονικα. :slight_smile:

την ιδια βραδια θα ανοιξουν κ οι The Silent Rage…δν πιστευω οτι θας σας εκανε κοπο να το γραψετε απλα στον τιτλο του thread…

15 ευρω σε ελληνικο σατυρικο μεταλ event !!! μην τρελλαθουμε εντελως…
ημαρτον πρεπει να καταλαβουν ολοι οι μουσικοι-διοργανωτες-promoters οτι τα πραγματα ειναι δυσκολα

thundergod μαζί σου, οι καιροί είναι δύσκολοι αλλά να πούμε και 2 πραγματάκια γιατί η κριτική είναι εύκολη. το ότι το event περιλαμβάνει 3 μπάντες με σατυρικό στίχο δεν το κάνει λιγότερο επαγγελματικό και πιό “φτηνό” από κάποιο άλλο. στα έξοδα θα πρέπει να προσθέσουμε την ενοικίαση ενός χώρου όπως η σφεντόνα (γιά να μην παραπονιέται μετά ο καθένας πως πήγαίνει συνέχεια στά “υπόγεια” και τις “τρύπες”) καθώς και τα έξοδα μεταφοράς και διαμονής μιάς μπάντας από την Κρήτη. βγάλε και 10% φπα αλλά και το 18% της φορολογίας του υπολοίπου ποσού και δες τι μένει. και δεν βάζω καν τα έξοδα γιά αφίσσες, εκτύπωση εισιτηρίων και λοιπά πάγια. οπότε το ρίσκο είναι μεγάλο να μπεις και μέσα. μακάρι να μπορούσαν να γίνουν τέτοια λάηβ με 1 ευρώ είσοδο.

να συμπληρώσω πως οι πρώτοι 100 που θα φτάσουν στη σφεντόνα και οι πρώτοι 50 που θα βρεθούν στο eightball θα πάρουν και ένα cd δώρο. και αυτό έξοδο είναι, δεν τα βρήκαμε στη χωματερή…

… καταρχην δεν ειπα πως το σατυρικο μεταλ ειναι κατωτερο…ουτε υπονοησα κατι τετοιο…αλλωστε το γεγονος οτι εχω ερθει σε λαιβ δικο σας κατι λεει…ουτε και θελω να αμφισβητησω τα νουμερα στα οποια αναφερεσαι… ομως τελικα εγω κοιταω τι θα βγει απο το παντελονι μου…και για να ερθω να σας δω θα μου κοστισει περιπου 20 ευρω και αν φερω και το κοριτσι μου 35(βαζω και τα μεταφορικα)…λοιπον εγω που ειμαι ενας απλος υπαλληλος θα πρεπει τελικα να εργαστω μια μερα δωρεαν για να ερθω στην συναυλια…

αυτή τη φορά θα τιμήσω το live της Θεσσαλονίκης μιας και την τελευταία φορά δεν κατάφερα να παραβρεθώ. Ξέρουμε τι ώρα ανοίγουν οι πόρτες? (για να είμαι στους 50 που θα τσιμπήσουν CDάκι :p)

Άκυρο. μόλις είδα την αφίσα που λέει στις 7. Epic fail…

οι πόρτες ανοίγουν 19:00 και στις 2 συναυλίες.

δεν διαφωνούμε. απλά θέλω να σε πληροφορήσω πως είμαι ο πρώτος που κοιτάω οι τιμές να είναι όσο πιό χαμηλές γίνεται και πολλές φορές έχω δώσει “μάχες” με μαγαζιά και διοργανωτες για να κρατήσουμε τις τιμές χαμηλά ή τουλάχιστον να υπάρχει ένα ανταποδοτικό ώφελος. στη Θεσσαλονίκη καταφέραμε να έχουμε και μπύρα με την είσοδο, στην Αθήνα δεν μπορέσαμε να το κάνουμε γιαυτό και πήγαμε στη λύση του δωρεάν cd που δεν είναι κάτι που μπορείς να το παραβλέψεις. σε ορισμένες περιπτώσεις όπως τη συναυλία στο Κύτταρο δεν καταφέραμε να βγάλουμε ούτε τα έξοδα των Δε.Μα.Ξ.Η.Μα.Μ. γιατί επιμείναμε σε φθηνή είσοδο σε ακριβό χώρο. και υπάρχουν και άλλα παρασκήνια σε διάφορα λάηβ και σε διάφορα μαγαζιά τα οποία δεν μπορώ να εκθέσω γιά διάφορους λόγους. θα μπορούσαμε λοιπόν να πάμε σε ένα μικρότερο μαγαζί και να βάλουμε δεκάρικο αλλά νομίζω πως θα συμφωνήσεις μαζί μου πως αξίζει να δώσεις κάτι έξτρα και να παρακολουθήσεις μία συναυλία στις καλύτερες δυνατές συνθήκες. αυτή είναι τουλάχιστον η δική μου προτίμηση.

σορρυ αν δημιουργηθηκε καποια παρεξηγηση για τον τιτλο του thread…
εγινε εν αγνοια… ας το διορθωσει καποιος υπευθυνος…

Παιδια το live στην Αθηνα μεταφερθηκε το Σαββατο στις 22 Μαιου για να μπορουν να ερθουν κ αυτοι που μολις θα εχουν γραψει πανελληνιες… :smiley: :smiley:

ρε Κίμωνα μην μπερδεύεις τον κόσμο! :lol:

Κανονικά παρασκευή Αθήνα και Σάββατο Θεσσαλονίκη 8)

lol…στο fb μου ρθε ειδοποιηση οτι αλλαξε η ημερομηνια…μμμ καποιος προσπαθει να μας κανει σαμποταζ…:lol:

κάτι μαστόρευε ο Νίκος στο event και τα μούσκεψε προσωρινά :p:lol:

οριστε και η αφισα για την θεσσαλονικη!!

Αυτά δε χάνονται… αλλά καθημερινή… χμ… θα δείξει…

εν ολίγοις, πάλι καλά που δεν είναι κανα 25άρι η είσοδος.

αυτό το συμπέρασμα βγάζεις από τα γραφόμενα? ενδιαφέρον…

Έφτασε η μεγάλη ημέρα …
Οι πίτσες έτοιμες …
Οι μουσακάδες στον φούρνο …

Θα περάσουμε όμορφα απόψες 8)8)8)