Ραδιο αρβυλα @ ant1

Τρομερή εντύπωση μου προκαλεί που η γυναίκα του Παναγιωτοπουλου παραμένει ακόμη μαζί του. Κάπου διάβασα ότι ειχε ενημερωθεί κιόλας για τα βίντεο κτλ απο το θύμα

Είναι ακόμα στα μέλια.

2 Likes

Και αυτος δικαστης?

Νετι; Καλά τα είπε ο Παυλάρας!

Ως συνήθως πετάει μαλακιες

Ως συνήθως λέει αλήθειες αλλά ενοχλεί επειδή τα λέει χύμα.

Ναι ακολουθει την ιδια γραμμη με τον Αδωνη ομως στο θεμα, να το προσεξει λιγο αυτο ο “Παυλαρας”.

4 Likes

Πρωτη φορα βλεπω αληθειες χωρις να μπορει να το αποδειξει… Νταξει για κανα tweet πλεον καλος ειναι

βσκ το επιχείρημα με τον παναγιωτοπουλο είναι λιγο σαν να λες, έχεις έναν φίλο αλκοολικό. γιατί δεν τον μαντρώνεις. λχ, αφού μπορεί να σκοτώσει κάποιον οδηγώντας. το τι κάνει, είναι δικό του θέμα. δλδ δεν μπορεί να απολογείσαι για ολα τα στραβά του κόσμου. η λογική δεν ξέρανε οι άλλοι, αρά τους αρμόζει εξίσου “μαύρισμα”, είναι να πεθάνει και η κατσίκα του γείτονα, του συνεργάτη κτλ. δλδ επειδή ο χιτλέρ λχ έκανε οτι έκανε, όλοι οι γερμανοι είναι ναζί. βολικά τσουβαλιάσματα, αν θες να πουλήσεις εξυπνάδα και ιδεολογία. βλ, φεμινισμός εν προκειμένω. ας τον δικάσουν για προσβολή αξιοπρέπειας κτλ κι ας του ζητήσει και καμιά αποζημίωση, διοτί τα άλλα, είναι νάχαμε να λέγαμε. της είπε οτι έχει ωραίο κώλο. κρύος, πεφτουλάς οκ. το αν είναι χοντρός, γέρος κτλ, δείχνει σεξισμό, μπαντι σειμιν και ειτζ σειμινγκ απο άτομα που το παίζουν υπεράνω. ειλικρινά, πόλεμος να γίνει δε νομίζω να πέσει τόσο ποστάρισμα.

5 Likes

Δεν μπορώ να φανταστώ ότι οι άλλοι τρεις ήταν τόσο ηλιθιοι που ηξεραν και δεν έκαναν κάτι.
Ο τύπος ήταν ωρολογιακή βόμβα για αυτούς και την εκπομπή που απλά κάποια στιγμή θα έσκαγε όπως έγινε τώρα. Και τον κρατούσαν, τον έκρυβαν;…ειδικά στην εποχή αυτή, μετά τις αποκαλύψεις της Μπεκατωρου και όλες αυτές τις γυναίκες που έχουν βγει από τότε και έχουν μιλήσει και καταγγείλει πρόσωπα και καταστάσεις.
Αλλά οκ, το δικαστήριο των σοσιαλ μιντια βγάζει πορίσματα τώρα…και οι Αδωνιδες και οι Πολάκηδες παρέα με τους στρατούς τους βρήκαν την ευκαιρία.

Δεν θεωρώ τον Κανάκη αθώα περιστερά γενικά, ούτε ξέρω τι ρόλο βαράνε οι άλλοι δύο. Ο Κανάκης ειδικά δεν έχει και την καλύτερη φήμη στη Θεσσαλονίκη.
Αλλά εδώ κάποια πράγματα απλά δεν έχουν λογική.
Το ότι ηξεραν ότι ο Παναγιωτοπουλος ήταν πεφτουλας, γλοιώδης που του αρέσουν οι νεαρές, δεν σημαίνει ότι ηξεραν ότι αυτός βγάζει πορνο στο διαδίκτυο ή ότι πρότεινε δουλειά σε γυναίκες αφού πρώτα περάσουν από το σπίτι του. Υπάρχει μια σημαντική απόσταση μεταξύ αυτών.

10 Likes

Εγώ πάλι μπορώ να φανταστώ ότι ήξερε και παραήξερε. Μόνος του τα έλεγε ότι “εδώ ένα συνεργάτη παίρνουμε στο μαγαζί μας και τον τσεκάρουμε από όλες τις μεριές να δούμε τι καπνό φουμάρει”. Πολύ περισσότερο για το Στάθη που είναι κολλητός του εδώ και δεκαετίες. Και υπάρχει κι ένα δικαστήριο που κρατάει εδώ και 3 χρόνια. Εκτός αν ο Κανάκης δεν ήξερε τίποτα και για το δικαστήριο του κολλητού ή νόμιζε ότι ήταν για παραβίαση ερυθρού σηματοδότη.

Με την ίδια λογική και η Μενδώνη δεν ήξερε γιατί δεν ήταν δυνατόν να διόριζε καλλιτεχνικό διευθυντή του Εθνικού Θεάτρου έναν τύπο με το βίο και την πολιτεία του Λιγνάδη.

Προσωπική γνώμη: Και η Μενδώνη έπρεπε να είναι τώρα παραιτημένη και ο Κανάκης δεν έπεσε από τα σύννεφα όπως παριστάνει. Από τα σύννεφα πέσαμε εμείς που ξέραμε το Στάθη μόνο από την τηλεόραση και τον θεωρούσαμε και γλυκούλη κιόλας.

Και ο Πολάκης καλά έκανε και τους την είπε. Αυτοί πρώτοι τον είχαν κράξει προσωπικά. Γιατί να τους χαριστεί και να το βουλώσει; Και να σε κράξει κάποιος απείρως χειρότερος από σένα, ε δεν λέει. Σε πνίγει το δίκιο. Το επιχείρημα “είναι στη γραμμή Άδωνι” απλά δεν υφίσταται.

1 Like

Το αντιλαμβάνεσαι ότι ο Πολάκης και ο κάθε Πολάκης είναι πολιτικός ετσι; ήταν υπουργός στην προηγούμενη κυβέρνηση και το έργο του κρίνεται από τους πολιτες. Όπως και ο Άδωνις τωρα και όλοι τους.
Και είναι δικαίωμα του καθενός να τον κράξει λόγω του θεσμικού του ρόλου και των πεπραγμένων του.
Είτε αυτοί είναι σε μια σατιρική εκπομπή είτε όχι.
Τι έπρεπε δηλ να κάνουμε; να τον λιβανίζουμε όλη την ωρα; απαγορεύεται το “κραξιμο” στον λατρεμένο σου;

Αλλα το έχεις γράψει και παλιότερα. “Ο Πολακης σας γαμαει”…

6 Likes

Εγω σε ολο αυτο παντως, χωρις να θελω να το παιξω επιθεωρητης και εχοντας επισης την πεποιθηση του “μα πως γινεται να μην ξερανε” δεν βλεπω τι κερδιζει ο Κανακης με το να τον κραταει απο την αλλη. Θα μπορουσαν να διακοψουν συνεργασια με μια αλλη αφορμη 2 χρονια πριν, αμα ειχανε δει ολο αυτο το πραγμα που ειναι ορολογιακη βομβα, και να απεμπλακουν ωραια και καλα, τι ωφελος ειχαν με το να κρατανε τον μαλακα στην εκπομπη ενω το θεμα ηταν μια ωρολογιακη βομβα που αμα σκασει θα τους παρει ολους ο διαολος?

4 Likes

Επειδή βλέπω ότι αναπαράγεται κάτι τέτοιο, σύμφωνα με όσα έχουν δημοσιευτεί και κυρίως έχει υποστηρίξει η ίδια η γυναίκα που είναι το θύμα της υπόθεσης (και σχεδόν κανείς δεν ασχολείται μαζί της, παρα μόνο “αν ήξερε ο Κανάκης”), καμία δικαστική διαμάχη δεν υπάρχει εδώ και τρία χρόνια.

Υπάρχει μία μήνυση από το 2019 και μια δικάσιμος που ορίστηκε για φέτος το Σεπτέμβριο και τελικά αναβλήθηκε.

Γνωρίζεις για κάποια νόμιμη υπηρεσία που να δημοσιοποιεί το ότι ο Χ πολίτης δέχτηκε μήνυση (και το περιεχόμενο αυτής) ή ότι ορίστηκε μια δικάσιμος εναντίον κάποιου (και να δημοσιοποιειται το περιεχόμενο της δικογραφίας);

Δηλαδή αν εμένα οι συνεργάτες μου, με τους οποίους εγώ μιλάω καθημερινά για ώρες, έχουν κάποια μήνυση ή/και δικαστήριο (που δεν έχει γίνει ακόμα) εναντίον τους εγώ είναι σίγουρο ότι το ξέρω;

10 Likes

Τον τσεκάρεις όταν τον προσλαμβάνεις στην δουλειά οκ. Αυτό δεν σημαίνει πως από εκεί και μετά είναι σε συνεχή επιτήρηση. Πόσα χρόνια είναι μαζί όλοι αυτοί; Η υπόθεση του Παναγιωτόπουλου υπάρχει από '19. Δεν μου φαίνεται ούτε εμένα παράλογο να μην ξέρουν. Άλλο πράγμα να είσαι ένας γλοιώδης μαλάκας, άλλο να ανεβάζεις πορνό βίντεο χωρίς την συγκατάθεση της συντρόφου σου.

Ο Λιγνάδης δεν είναι ίδια περίπτωση. Όταν έγινε καλλιτεχνικός διευθυντής του Εθνικού Θεάτρου είχε ήδη ιστορικό. Μάλιστα υπήρχε και περιστατικό με πατέρα που του είχε επιτεθεί επειδή την είχε πέσει στο γιο του. Αν ήθελε κάποιος να κάνει έλεγχο θα έβρισκε κάτι. Άρα η δεν έκαναν κανένα έλεγχο ή έκαναν και τα έκρυβαν. Στην περίπτωση Παναγιωτόπουλου πριν το ‘19 το μόνο που υπήρχε (από όσο ξέρουμε και εμείς που σχολιάζουν απ’ έξω βέβαια) ήταν φήμες για το πόσο γλοιώδης πέφτουλας είναι.

4 Likes

Καλησπερα, μια περμαναντ θα ηθελα

11 Likes

Χαχα …πέθανα με το τελευταίο σχόλιο

Αντιλαμβάνεσαι αυτό που λες;;;;;

Αντιγράφω από ποστ τυχαίου χρήστη το 2010:

“O Στάθης είναι σεβάσμια μορφή της ροκ δημοσιογραφίας σε αυτή τη χώρα, θυμάμαι να τον διαβάζω στο τότε Ποπ + Ροκ το '84 σε εποχές πολύ πιο δύσκολες για όσους θέλαμε να ακούσουμε τέτοια μουσική…”

Πώς αλλάζουν οι καιροί!

1 Like