Anthrax Live in Athens 28/7/2013 @gagarin205

8 anigoun oi portes kai 8misi vgenoun oi Exarsis…

Κατα το fb.

Εαν ειμαστε μονο 500…τι να πω…ντροπη μας για ενα τοσο μεγαλο συγκροτημα. Βεβαια ειναι και η ημερομηνια δυσκολη, μεσα του καλοκαιριου και ειναι και ο χωρος.
Ειδωμεν!!!

Τωρα θα γινω κακος, αλλα οι Anthrax στους Big4 ειναι καθαρα το νουμερο 4ο και για αρκετους ισως να μην επρεπε καν να ειναι εκει. :slight_smile: Οποτε λογικο μου φαινονται 500 ( και εαν ) ατομα
Βασικα απο οτι ειδα οι Anthrax ειναι “πακετο” με τους Iron Maiden. Αλλα αφου δεν ηρθαν οι Maiden μας ερχονται οι Anthrax.
Τους εχω δει και τις 2 φορες που εχουν ερθει , και σχεδον ειμαι οκ πια.
Κοιταγα λιγο τα set list. σε φεστιβαλ παιζουν 10 τραγουδια, καπου αλλου (νομιζω οτι ηταν δικια τους εμφανιση )14, ενω καποια στιγμη τον Απριλιο επαιζαν 17-18.
Για να δουμε τι θα παιξουν εδω…

Δε θα διαφωνήσω με gore. Νομίζω οι Testament και οι Overkill έχουν πολύ πιο ποιοτική δισκογραφία.

Αφηστε τα Μπιγκ Φορ κτλ στην ακρη, για τους Anthrax μιλαμε διαολε. Οχι για μια τιποτα underground ηρωες, ουτε μια μπαντα της σειρας. Εκτος αν θεωρητε τιμητικο να βαλουμε τους Anthrax στο ΑΝ (γιατι με 400-500 ατομα, ανετα θα μπορουσε να γινει σε ενα γεματο ΑΝ).

Κοιτα πως το βλεπω, κανενας δεν θα φωναζε εαν δεν ερχοντουσαν. Τωρα που εκατσε, οκ θα τους δουμε οσοι πανε και μεχρι εκει. Τωρα το τι ειναι τιμητικο και τι οχι , αυτο ειναι μια αλλη συζητηση :slight_smile:

Προσωπικά δε θα με χαλούσε καθόλου αν έπαιζαν στο An. Και πάλι τέλεια θα περνούσαμε. Κοτζάμ Sodom έχουν εμφανιστεί εκεί και έχουν κάνει κ γαμώ τα live. Καμιά διάθεση υποτίμησης.

Τωρα τι να πω…οσο λιγοτεροι τοσο το καλυτερο? Παντως εγω θα ειμαι εκει και εχω σκοπο να περασω τελεια…

Και οι Voivod στο Αν έπαιξαν. Δεν έχει να κάνει με την αξία ενός συγκροτήματος, έχει να κάνει με τη ζήτηση που αυτό έχει τη δεδομένη χρονική στιγμή. Και κατά πώς φαίνεται, οι Anthrax δεν έχουν και πολύ μεγάλη ζήτηση. Αν συνυπολογίσουμε και τα γεγονότα ότι δεν έχουμε λεφτά και ότι είναι κατακαλόκαιρο, λύνεται η εξίσωση.

και αφού δεν μας έρχονται οι maiden, θα πάω εγώ σε αυτούς και με την ευκαιρία θα δω και Anthrax 8)8)8)8)8) δεν με χάλασε !!!

Και για Sodom και για Voivod τα ιδια θα ελεγα. Και προφανως δεν θα με χαλαγε να δω Anthrax σε ενα γεματο ΑΝ.

Ε οχι και οι Testament πάνω από τους AnthraX!!!
Ειναι σαν να κλέβουμε εκκλησία.
Και στο Big 4 στην Μαλακάσα οι Anthrax ήταν πιο καλοί από τους Megadeth.
Oσο για τους Overkill συμφωνώ αυτή την στιγμή είναι σε καλύτερη φόρμα από
τους Anthrax.

υπαρχουν vip εισητηρια απτο site των anthrax.η δεν υσχυουν;

τι ωρα να ανοιγουν;8 με 8:30 νομιζω.

…το ίδιο κιεγώ:):!:

http://www.metalhammer.gr/magazine/news/4483-anthrax-exarsis-info.html

Εντάξει, εδώ λέει ότι εξαντλήθηκαν τα 26άρια, άρα συμπληρώσαμε 500 άτομα.

Οι πόρτες ανοίγουν στις 20:00, οι Exarsis θα βρίσκονται στην σκηνή από τις 20:45 μέχρι τις 21:20, και στις 21:50 θα βγουν στην σκηνή του Gagarin205 οι Anthrax.

…καλό νέα αυτά…με τους τουλάχιστον 500+, δεν θα παίζουμε μπάλα, εκεί μέσα
…και με το ωράριο, αν τηρηθεί, θα προλάβουμε ηλεκτρικό
:):!:

Μεχρι την Κυριακη…

Εγω το περιμενα να πλησιασει το sold out αυτο το live λογω και του οτι μας ερχονται πρωτη φορα για headline εμφανιση με full set. Τοσο εκτος τοπου και χρονου ημουν?