Anthrax

This is the belly of the beast !

απλά θεοί. όταν πρωτοάκουσα τα i’m the man και i’m the law κάπου το 93 είχα μείνει μαλάκας. αξιωθήκαμε να τους δούμε και ζωντανά. τι εμπειρία και αυτή.

Ποιο θεωρειτε το καλυτερο/αγαπημενο αλμπουμ του μεγαλου αυτου συγκροτηματος??
Προσωπικα μ αρεσουν μεχρι το persistence (oxi to sound δεν το μπορω). Και πιστευω πως το persistence ειναι λιγο υποτιμημενο, καθως ξεφευγε λιγο απο το χαρουμενο υφος των προηγουμενων και αυτο και θα ψηφισω…

Προτιμώ την Bush περιοδο και ως κορυφαιο επιτευγμα της συνεργασιας τους επιλέγω το sound of white noise…μπαντα που γκρεμισε πολλα στεγανά (θυμηθειτε iam the man και την συνεργασια με Public Enemy) αλλα που τα τελευταια χρονια βολοδερνει στην ανυπαρξία…Scott Ian ξυπνα απο τον λήθαργο πια…

We’ve come for you all και Among the leaving… Θα ψηφίσω το πρώτο γιατι ειναι πιο πρόσφατο και μου άρεσε αρκετά. Το αλλο είναι κλασσικό και σίγουρα δεν θα χρειαστεί την ψήφο μου :slight_smile:

Among the Living.Υπερκλασσικκό!
Caught in a Mosh,Indians,Imitation of Life τα αγαπημένα μου.

Καμία πρωτοτυπία κι από μένα…Among The Living:respect::bow::metal::!:

Μεγαλο διλλημα μεταξυ Among the living και Sound of white noise. Ας μην ψηφισουμε ακομα λοιπον. :slight_smile:

Απο Anthrax το αγαπημενο μου αλμπουμ με διαφορα ειναι το Among the Living, παρα πολυ καλο:metal:

Δεν ξέρω γιατί, αλλά εψήφισα το State of Euphoria. Είναι το πρώτο που άκουσα πριν πολλά-πολλά χρόνια και με άρεσε πολύ… Όχι ότι τα πρώτα ήντονε άσχημα, βεβαίως…

Fistful Of Metal μονο και μονο για το Metal Thrashing Mad.
Καλα οχι μονο :stuck_out_tongue:
Γενικοτερα respect σε αυτη την μπαντα !

Persistence ή state? Ψηφίζω το State Of Euphoria. Nομίζω ότι είναι το απόλυτο άλμπουμ των Anthrax. Δίνουν μαθήματα συνθετικής και εκτελεστικής ικανότητας. Το drumming είναι απλώς από τα καλύτερα που μπορείς να ακούσεις. Το ριφφ του Be all and all είναι από τα πιο μεγαλειώδη που έχουν γραφτει και ο τρόπος που χτίζεται σιγά - σιγά το κομμάτι μέχρι να μπει το ρεφραίν είναι απλώς σεμηναριακού επιπέδου. Η διασκευή στο Antisocial δένει πανέμορφα. Νομίζω ότι σε αυτό το άλμπουμ οι Anthrax τελειοποίησαν όλα όσα καλλιεργούσαν στα προήγουμενα άλμπουμ με το μεγάλο βήμα εμπρός βέβαια, το γεγονός ότι βγάλανε έναν πιο μοντέρνο ήχο. Το επόμενο Persistence Of Time επίσης είναι πάρα πολύ καλό, ο λόγος που δεν το επιλέγω είναι λείπουν πολλά από τα βασικά χαρακτηριστικά του ήχου τους. Χωρίς να σημαίνει ότι κάτι τέτοιο είναι κακό, απλά αν θες να ακούσεις Anthrax θα επιλέξεις το State.

Για μενα ανετα το Spreading The Disease.
Ακροβατει μεταξυ Speedopower και Τhrash και οι λειπουν και οι χαζοπειρατισμοι (Imho).
Gung Ho-Aftershock-Stand or Fall-ΑΙR ολεθρος
Medussa επικουρα
Armed and Dangerous ανατριχιλλα και απο τις καλυτερες εισαγωγες σε τραγουδι
Lone Justice τεραστιο ρεφραιν
Madhouse metal πανηγυρι
το The Enemy δε μαρεσει.

Χωρις να θελω να προκαταβαλω καποιον,απλα, πιστευω οτι το Among The Living ειναι τοσο δημοφιλες (χωρις σε καμμια περιπτωση να ειναι κακο,μια χαρα δισκαρα ειναι) λογω του Indians…Κλασσικη περιπτωση δισκου, οπου απο πολους θεωρειται η καλυτερη εχοντας ακουσει μονο αυτο το κομματι .
Οτιδηποτε με Bush φρικτα αδιαφορο…

Αmong The Living-δισκάρα!!

+1

nice fuckin’ life ρεεεεεεεεεεεεεε!!!:metal:

Συμφωνώ και εγώ.
Να προσθέσω όμως πως, το STD αν είχε την ίδια παραγωγή, θα μιλάγαμε τελείως διαφορετικά.

Συμφωνώ και εγώ με τους 2 Πάνους, με ελάχιστη διαφορά με το Persistence πρώτο το State of Euphoria (και αμέσως μετά έρχεται το Among the living).

Το συμπέρασμα? Και τα δύο κορυφαία άλμπουμ των Άνθραξ είχαν από μέσα μία διασκευή, αφού ανέκαθεν το είχαν να πιάνουν άλλα κομμάτια και να τα φέρνουν στο ύφος τους :thumbup:

Γενικα η τριαδα among- state - persistence ειναι απιστευτη!!!:slight_smile:

ANTHRAX: Ψήνεται επιστροφή του Bush στο group?

Σύμφωνα με συνέντευξη του Charlie Benante, drummer των Αμερικανών thrashers ANTHRAX , η μπάντα βρίσκεται σε διαδικασία να επανεντάξει στις τάξεις της τον John Bush, έτσι ώστε να καλύψει το κενό που άφησε ο Dan Nelson πίσω από το μικρόφωνο, τον περασμένο Ιούλιο. Ο John Bush βοήθησε την μπάντα σε δύο συναυλίες της το καλοκαίρι και σύμφωνα με τον Benante, όλοι στο group ελπίζουν να συνεχίσουν με αυτό το line-up. Ο John Bush θυμίζουμε πως ήταν μέλος των ANTHRAX από το 1992 έως και το 2005.

http://www.avopolis.gr/metal/news/default.asp?ID=6053
:!::!:

Δεν το βλέπω εύκολο:-k:!: