Anti-Christmas

όποιος θέλει φρη ποτό στο αντιφώτα φοράω μπλούζα λέμυ
ή μιλάτε στον φρηκ

βρες τον φρηκ στο φβ να σ απαντήσει
εδώ πούφαγε μπαν έχει δημοκρατία

πώς θα τον αναγνωρίσω;

Θα φοράει αυτό το μπλουζάκι.

Μπλε μέσα στη μαυρίλα των μεταλλάδων, θα τον ξεχωρίσεις.

1 Like

νομιζω ξεχνας το 15χρονο που διαβαζει σοπενχαουερ και νιτσε

Δεν το ξεχνάω. Στην αρχή σκέφτηκα ότι μπορεί να φοράει κάτι τέτοιο

αλλά τελικά επικράτησε το political correctness και πόσταρα το άλλο. 50/50 είναι πιστεύω.

νομίζω θα φορέσει το ίδιο που φόρεσε όταν έχωσε μουσική στο rainbow
doom crew
αλλά τότε ήτανε το αντικρίστμας
δεν ξέρω

Σήμερα, έτσι; Για να μη ξεχνιόμαστε.

To φετεινο anti-Christmas ειναι γεγονος!

Αnti-Christmas πάρτυ και στην αφίσα είναι ένα κοριτσάκι ντυμένη Άγιος Βασίλης !!! :astonished:

Δηλαδή ακολουθούμε κανονικά το πνεύμα της εποχής αλλά κατά τα άλλα δηλώνουμε anti-Christmas.

Φαντάζομαι μέσα στο χώρο του Rainbow θα υπάρχουν επίσης λαμπάκια και φωτάκια και όλο και κάποιο χριστουγεννιάτικο δέντρο. Έτσι για να δείξουμε το πόσο ενάντια στα Χριστούγεννα είμαστε. Χαχαχα…!!! :joy:

1 Like

εγώ να πω την αμαρτία μου , ποτέ δεν κατάλαβα γιατί οτιδήποτε σχετίζεται με το μεταλ και αφορά ας πούμε διασκέδαση, συνοδεύεται με το περιτύλιγμα του anti-christmas , anti-new years eve , anti-πάσχα , αντι-θεοφάνεια κλπ τις αντίστοιχες μέρες

Αφού έχουν εορταστικό χαρακτήρα τέτοιου τύπου event

Αν για κάποιο λόγο είσαι εναντίον , τσαγάκι & όσπρια . Αλλιώς υποκρισία

3 Likes

Αν το δέντρο είναι κρεμασμένο ανάποδα όμως τότε θα μιλάμε για τρου καταστάσεις. :stuck_out_tongue:

1 Like

Το κοριτσακι ομως κοιτα τι κανει με τα χερακια του.
Ελα το βραδι και θα σε κερασω μπυρονι!

1 Like

Το καλύτερο πράγμα τέτοιες μέρες είναι πως δεν ξεχνάς ποτέ να ακούσεις Mercyful Fate και King Diamond :slight_smile:

1 Like

Μην προκαλεις!!! Παρεξηγημενοι οι μεταλλαδες, σε ολους τους χωρους τα ιδια γινονται, κτλ κτλ

1 Like

1ο φάουλ, όντως το κάνουν πολλοί και άσχετοι με το μεταλ. Πχ http://berlinlovesyou.com/calendars/anti-christmas-market/

2ο φάουλ, το ότι γενικεύεις μία εκδήλωση που κάνει ο freakwood και θεωρείς πως σε αυτή αντανακλάται ένα ολόκληρο σύνολο ανθρώπων, το οποίο εξ ορισμού είναι μη ομογενοποιημένο -η ίδια μουσική αρέσει, δε μοιράζονται καμία κοσμοθεωρία- είναι κατά βάση αυτό που θεωρητικά κατηγορείς: προκατάληψη!

Γενικά έχεις πολλά στερεότυπα και κάνεις άκυρες γενικεύσεις.

Τώρα το αν “σε όλους τους χώρους τα ίδια γίνονται”, που γίνονται και αντι κρισμας (στο Λονδίνο έχει καμία 50αριά πάρτυ με τέτοιο τίτλο, εντελώς άσχετα με το μεταλ φυσικά) και αντι ίστερ -οι άθεοι ψήνουν τη σαρακοστή, είναι απάντηση σε δικό μου επιχείρημα σε άλλο τοπικ, μπορείς να απαντήσεις εκεί μιας και ανέφερα πολύ συγκεκριμένα παραδείγματα!
Μπορώ να σου απαντήσω και για το “πρόκληση” εκεί, μην πεις μόνο για μύγες και μυγιάσματα!

1 Like

Απο την αλλη, εντελως σχετικα με τα Χριστουγεννα :joy:. Oh, the irony.

3 Likes

1ο φαουλ: Το ποσοστο των μεταλλαδων που ειναι anti-christmas σε χριστιανικες κοινωνιες, ειναι σιγουρα και αναμφισβητητα παρα πολυ μεγαλο σε σχεση με οποιαδηποτε αλλη “ομαδα”. Δε θα μας αλλαξεις εσυ τωρα την πραγματικοτητα επειδη θιξαμε το μεταλ και τους οπαδους του! Κανεις δεν ειπε οτι πρεπει να εισαι αναγκαστικα μεταλλας για να εισαι και anti-christmas, προφανως θα υπαρχει και κοσμος που δεν ειναι.

20 φαουλ: Που ακριβως ειπα δηλαδη πως θεωρω οτι ΟΠΟΙΟΣ ειναι μεταλλας, πρεπει σωνει και καλα να εχει το Α και το Β χαρακτηριστικο? Δεν εχω γραψει ποτε τιποτα τετοιο, ουτε καν το πιστευω. Γνωριζω πολλους μεταλλαδες, και δεν προσαπτω κανενα χαρακτηριστικο σε ΟΛΟΥΣ αυτους, αυτα ειναι δικα σου λογια και δικες σου υποθεσεις, οι οποιες ειναι και 100% αβασιμες μαλιστα.

3ο φαουλ: Μεχρι να μου υποδειξεις τα στερεοτυπα και τις γενικευσεις, η τελευταια σου προταση ειναι μια γενικευση απο μονη της, και οπως εγραψα και αποπανω, δε βασιζεται και πουθενα. Αλλα για χαρη σου, αν θελεις στο μελλον μπορω να γραφω “μια αλφα ποσοτητα μεταλλαδων”, αν θιγεσαι με τη φραση “μεταλλαδες”. :stuck_out_tongue:

Μόνο Χριστούγεννα ρε

Εγινε το αδιαχωρητο στο anti-Christmas.
Συνεβη και το εξης κουλο.
Ενας απο αυτους που μιλησαν στον φρηκ, του ειπε: “εγω δεν ειμαι αντικρίστμας αλλα θα σου ευχηθω καλη χρονια” και μετα του ζητησε King Diamond !!!
Φυσικα ακουστηκαν και Venom που χορευτηκαν απο πολλους.
Το τελευταιο event για φετος ειναι τo λεγομενο αντι-φωτα και ονομαζεται θα σας “αλλαξουμε τα φωτα” που ισχυει κυριολεκτικα γιατι γινεται παραμονη βραδι.