Aor

Δεν σ’ ενοχλεί αυτό που αναβοσβήνει…

Η ομορφιά του υπόλοιπου σε καίει…

:stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue:

Ogay :lol:

1 Like

Ευτυχώς που το Adult δεν σημαίνει ότι και οι φίλοι του θα είναι adult…Αλλιώς οι 2 τύποι πιο πάνω θα ήταν σοβαρή απειλή για το Aor…

Πολύ “ταξιδιάρικο” το Aor…

Mα καλά δεν βλέπεις την ωριμότητα στα post μου και του Ανδρέα…;

Μετά θέλεις και cds!!!

Mα καλά δεν βλέπεις την ωριμότητα στα post μου και του Ανδρέα…;

Μετά θέλεις και cds!!![/quote]

Ειδες κατι περιεργους ανθρωπους???

ήρθε η ώρα να γλύψω πάλι…

μααα Τέεεεεελη εγώ δεν εννοούσα εσεεεεέναααα(το φωνήεντα τα τραβάμε λίγο στο γλύψιμο)…

Και από την άλλη ρε ξεμοραμένε εσύ δεν είπες ότι δείχνεις 10 χρόνια νεότερος?Ε…μπερδεύτηκα το λοιπόν…

Μηπως εννοουσες εμενα :evil:

Λαθος ατομο γλυφεις Μαjestix , τωρα πια εχεις αναγκη και μενα για να σε βοηθησω να μαζεψεις εμπορικα , μην ξεχνας αυτα που εχω στο δισκο μου… και ειναι αυτα που ψαχνεις … λοιπον απο εδς και περα ξερεις πιον πρεπει να γλυφεις … :wink:

Ρε παιδιά δε θα μου μείνει σάλιο ούτε για να κολλήσω κανα γραμματόσημο…
Ποιός από τους 2 σας έχει DVD-recorder? :wink:

Εγώ βέβαια…

και μένω στις αρχικές μου προτιμήσεις…αν και έμαθα ότι και ο άλλος θα αποκτήσει…

δύσκολοι καιροί για γλύψιμο…2 πράγματα μου μένουν: ή θα γλείφω τον τέλη και θα τα βρω με την “κόρη” του αντρέα για να παίρνω και από τους 2 ή θα κάνω οικονομίες(2 μήνες να δω φαϊ κτλ)για να πάω να τα αγοράσω… :?

Δυστυχως για σενα , πολλα απο αυτα που προτείνω δεν υπαρχουν καν πλεον στην αγορα … η αν βρεις κατι κατα καιρους , θα πρεπει να σκασεις 150 - 200 Euro για να τα αποκτησεις … σε βλεπω να πεφτεις στα ποδια και να παρακαλας … πολυυυυυυυυυυυ … :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:

the best AOR : (Boston , Blue Oyster Cult , Toto , ELO)! :twisted:

Αντικειμενικά και υποκειμενικά θεωρώ καλύτερους όλων και πρωτοπόρους τους TOTO.
Μετά απο αυτούς αγαπημένοι μου είναι οι Boston, Foreigner, Asia και οι Bad Company χωρίς Paul Rodgers, όπου και έκαναν τον ήχο τους λιγότερο bluesy και περισσότερο AOR.
Υ.Γ. Λατρεύω φυσικά και τους BC με Rodgers (περισσότερο από τους άλλους μάλιστα) αλλά δεν είναι AOR, είναι καθαρά Blues Rock. Το ίδιο θα μπορούσε να πει κάποιος και για τους Boston βέβαια… Χεσ’το είναι μεγάλη η κουβέντα.

aaa… eiseis edw aki eidika o Telis kai o Angle in Black einai apo allo …anekdoto…

loipon nearoi mou akouste edw ton papou pou tou varenoun oi aiwnes tis plates kai psaxte na vreite ta parakatw albums pou einai i oiriothetisi tou AOR pou simenei auto pou egrapsan apo panw, ADULT ORIENTED ROCK diladi, i alliws akoma onomazete kai FM ROCK giati o ixos itan tetoios pou itan poli prositios gia to Amerikaniko radiofono.

Loipon, oute poser, glam, out hard… mono AOR einai ta akoloutha kai an exete orexi akouste ta kai de tha xasete, to antitheto malista…

HAREM SCAREM, to ononimo
STEELHOUSE LANE “Metallic Blue”
HEART to omonimo apo tin deuteri omos periodo tous.
SIGNAL “Loud and clear”
MARK FREE “Long way from home”
SURVIVOR “Too hot to sleep”

apofeugo kai ego poli gnwsta onomata tipou BON JOVI, TOTO klp, giati auta ta xerete oloi.
Arxiste me auta ta exi albums pou einai o ORISMOS tou AOR kai an den sas aresoun tote min asxolitheite xana me to sigkekrimeno eidos…

Γεια σου ρε Σειρηνάκη . είσαι μέγιστος , για αυτό σε πάω με τα χίλια .

Βtw Angel In Black όχι Αngle In Black άντε μην τα πάρω :stuck_out_tongue:

na sai kala SirJim…pali kala pou exoume k sena!!! :smiley:

Τελικά αυτό το thread, αν και πολλών μηνών, αποτελεί κατατοπιστικό οδηγό για το είδος (μελωδικό rock γενικά). Έχω βρει πολλά διαμάντια. Εάν υπάρχουν και προσθήκες για τις λίστες, ευχαρίστως να τα ψάξουμε 8)

Εγώ γιατί δεν το είχα δει αυτό το thread τόσο καιρό??? :?: :?:

Θα ήθελα, λοιπόν, να παρακαλέσω τα τρια φιντάνια (συμπεριλαμβανομένου και του Sirjim) του AOR, glam, poser, FM και δεν ξέρω 'γω τι σκατά rock, να μας παραθέσουν μία συγκεντρωτική λίστα με όλα τα κατα τη γνώμη τους διαμάντια, για να τα κάνω copy - paste στο άλλο thread…αυτό με τις black lists!!!

:stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue:

Κ με τα τρία ωραία είδη που ασχολείστε εδώ η προτίμηση μου είναι μηδενική.
Σιγό μην αφήσουμε το γάμο ν πάμε γ πουρνάρια…