APOCALYPTICA - Apocalyptica

To new meta to bireersweet me ta e3hs track

  1. Life Burns
  2. Quutamo
  3. Distraction
  4. Bittersweet
  5. Misconstruction
  6. Fisheye
  7. Farewell
  8. Fatal Error
  9. Betrayal / Forgiveness
  10. Ruska
  11. Deathzone
    To 1 & 3 de periexoun to gnwsto …violotzelo se se poly <dosh> to ena ka8olou
    Oi apocalyptica pote de maresan
    As onomaso mpalantes to track 2=Quutamo & to track 10=ruskka
    Poly violi poly…

ELEN αφου δεν σου αρεσαν , τοτε γιατι ποσταρεις για το καινουργιο τους cd ? (απορια μου που δεν εμπεριεχει τιποτα πονηρο)

Αν ερθουν σου συνηστω να τους δεις live , ειναι μια παρα πολυ καλη εμπειρια θα ελεγα , εκει βλεπεις αν αξιζει το καθε group αν μπορει να σου μεταφερει το feeling απο το cd )

…poly violi poly…

e etsi einai oi apocalyptica… :wink:

Τρομεροί οι Apocalyptica, αλλά λίγο ξενέρωτο το Bittersweet, όχι για τους στίχους, ούτε για τη μουσική αλλά να τραγουδά ο Ville και o Laury? Ήμαρτον… Τουλάχιστον συμμετέχει και ο Lombardo σε άλλο κομμάτι! :twisted:

ELEN αφου δεν σου αρεσαν , τοτε γιατι ποσταρεις για το καινουργιο τους cd ? (απορια μου που δεν εμπεριεχει τιποτα πονηρο)

Αν ερθουν σου συνηστω να τους δεις live , ειναι μια παρα πολυ καλη εμπειρια θα ελεγα , εκει βλεπεις αν αξιζει το καθε group αν μπορει να σου μεταφερει το feeling απο το cd )[/quote]

Dld prepei na maresei kati polu gia post?ok
Ta live nai einai diaforetika.

Βασικά δεν έχω ξαναδεί ,εδώ τουλάχιστον , να αναφερει κάποιος/α μια νέα κυκλοφορία και να λέει οτι δεν μου αρέσει . π.χ εγώ αν δεν μου αρέσει κάποιο νέο cd , δεν μπήκα ποτέ στο κόπο να αναφέρω οτιδήποτε , άφηνα άλλον να ξεκινήσει το θέμα και έμπαινα κάποια στιγμή και αναφέρα ότι απλώς δεν μου άρεσε . Καταλαβες γιατι παραξενευτήκα ? :smiley:

xrrrrrrr
aman pia mwre me to ville k ton allo apo rasmus mia xara fwnares exoun…dld epeidh einai emporikoi de prepei na synergazontai me bands opws apocalyptica???
mpeeeeeeee!!!
3ekollhsteeeeeeeeee!!!
xrrrrrrr!!!

Συμφωνώ… Εμένα οι HIM δεν μου πολυαρέσουν, αλλά σε κάποιες διασκευές που έκαναν δείχνουν ότι το κατέχουν το “άθλημα”… Λες και “οι μη εμπορικοί” το κάνουν για την ψυχή της μάνας τους… Ουσττττττ μπράβο Ιωάννα… Ζήτω η Δέσποινα Βανδή (sorry ξέφυγα)
On topic Δεν το έχω ακούσει το νέο Apocalyptica, αλλά γενικά μ’ αρέσει η φάση με τα βιολιά είναι πολύ πρωτότυπη…

xrrrrrrrr!!
oi apocalyptica exoun k gamw ta kommatia…
seaman,farway kai polla poy twra de mou erxodai…
xrrrr!!!
an k sto seaman diafwnousa gia thn typissa poy kanei ta vocs…ypergoth! alla sto telos kanei th diafora!mpeeeee!!
Elen my dear kane oti goystareis!!im with you!!mpeeee!!
maakari to mono stravo poy egine sto forum na tan to diko sou!!!
xrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr!!!
ayta!
mpeeee!

prospatheis na kaneis tin katsika ? lew egw twra … pantws an einai afto , kanto kalitera … !!!

prospatheis na kaneis tin katsika ? lew egw twra … pantws an einai afto , kanto kalitera … !!![/quote]
xrrrrrrrrrrr!
eides Elen?

eida eida:P
Auto emena kati me 8umizei twra…
niaaouu ???

Το καινούριο των Apocalyptica ψιλοθυμίζει αρπαχτή!
Ανάμπνευστες συνθέσεις, πολλή φασαρία και σπάνιες μελωδίες!
Τελικά, το Bittersweet μπορεί να είναι και το πιό ωραίο. :roll:
Το προηγούμενο όμως…ΑΠΑΙΧΤΟ!! Και δή η έκδοση με το Seeman.
ΦΟΒΕΡΟ κομμάτι!!!

__Φίλε Slekkas, “απλά”, θα συμφωνήσω 100% μαζί σου!! Τρομερός ο προηγούμενος δίσκος -στην έκδοση με το extra dvd και την διασκευή της Nina Hagen (τι εκπληκτικές μπάσες είναι αυτές που βγάζει η γυναίκα! Πάντως όταν είδα το video clip κι εμένα μου φάνηκε υπερβολική… όταν όμως άκουσα το δίσκο στο σύστημά μου… την καταευχαριστήθηκα!!!), στο Seaman των Ramstain.

__O δε D. Lombardo -ειδικά στα 1,2 & 4- σκίζει! Μεγάλος Drummer! 8)

__Τώρα το τελευταίο των (λατρεμένων) Apocalyptica δε ξέρω… δε τον άκουσα. Ακουσα μόνο κατά τύχη το τραγούδι που συμμετέχουν οι “δύο Suomi” και το άκουσα με χάλια ποιότητα απο το ραδιόφωνο και μάλιστα απο τη μέση και μετά, οπότε δε μπορώ να πω και πολλά…

Κόφ’ το. Σοβαρά.

sovara twra… Tosa k tosa grafontai sto forum. O Tropos pou grafei h WhenSilenceCries sas peirakse?? An yparxei empatheia tote sigoura den ofeilete ston grapto ths logo. Aporw pou peftete oloi panw ths…

Προσπαθούμε να την ισοπεδώσουμε. Αλλά μάλλον πρέπει να πέσουμε από μεγαλύτερο ύψος.

egw apo to kainourio album mono to bittersweet exw akousei kai ofeilw na omologhsw oti kollhsa apo thn prwth stigmh pou to akousa :slight_smile:
isws einai mia kalh eykairia na psaksw thn douleia twn apocalyptica :slight_smile:

Δεν υπάρχει καμμιά εμπάθεια με την Ιωάννα και το γνωρίζει η ίδια πολύ πριν αποκτήσει δικηγόρους σαν κι εσένα…
Απλά είναι πολύ όμορφη για να κάνει τη γουρουνίτσα… :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue:
Για το καλό της το λέμε…

Den eimai dikigoros ths,
Gnwstos ths eimai k aporhsa gt ginetai olo auto.
An thelei na grafei etsi den mas peftei logos right?
ante kalo sou vrady :wink: