Arch enemy @ θεσσαλονικη 13/11 - αθηνα 14/11

Αθήνα, Σάββατο 14 Νοεμβρίου Gagarin205

Τιμή εισιτηρίου: 22? (τα πρώτα 200), 26 ? τα υπόλοιπα (προπώληση / ταμείο)

Σημεία προπώλησης: Public , Παπασωτηρίου, Ticket House, Metal Era, No Remorse Records, Reload Stores

On-line: www.viva.gr

Θεσσαλονίκη, Παρασκευή 13 Νοεμβρίου, Principal club theater

Τιμή εισιτηρίου: 22 ? (τα πρώτα 200) μετά 25 ? και στο ταμείο 28?

Σημεία προπώλησης: Ticket House, Nephilim, Public, Ianos , Rover Bar

On-line: www .

http://www.rockoverdose.gr/news_details.php?id=38752#.VV7JIOi9hkw.facebook

μαθήματα κιθάρας…

Στανταράκι παρουσία, κι η τιμή της προπώλησης μια χαρά είναι, να δούμε και την Alissa και τον Jeff πρώτη φορά. :smiley:

Θα ειμαστε εκει…

η μουσική τους μου είναι ψιλοαδιάφορη όμως θα πάω γιατί θέλω να ακούσω και να δω δύο γαμηστερούς κιθαρίστες…

Οχι οτι η τραγουδιστρια σου ειναι και αδιαφορη…:wink:

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΣΥΝΑΥΛΙΑΣ ΣΑΒΒΑΤΟΥ
20:00 doors open
21:00-21:40 Caelestia
22:15 Arch Enemy

Που θα βρούμε πρόσκληση? :stuck_out_tongue:

Γάμησαν. Απλά. Και πως αλλιώς θα γινόταν, όταν έχεις στη σκηνή 2 guitar heros και μια συμπαθέστατη front-woman που μέσα σε δευτερόλεπτα εναλλάσει τη γλυκιά της φωνή σ’ έναν βόθρο της κολάσεως. Μοιρασμένο setlist στη 1μιση ώρα που παίξανε, τίμησαν το War Eternal αρκετά(και καλά έκαναν). Ήχος για μένα πολύ καλός. Αλλά φέρτε ρε παιδιά ένα merch, τι έγινε;

Blackdraw αξιοπρεπές support, όχι τίποτα το τρομερό, νομίζω είχαν και τον ήχο αντίπαλό τους.

Σε μια ανταπόκριση που είδα κάτι για 13 τραγούδια διάβασα…
Εκτός αν ξέχασαν να αναφέρουν κάποιο…
Λίγα μου φαίνονται… τόσα έπαιζαν στα φεστιβάλ σε μία ώρα σετ…

Φοβερός παλμός στη συναυλία, Αθήνα ετοιμαστείτε! Το συγκρότημα είναι killer engine! Στο principal υπάρχει κάποιος να μου εξηγήσει γιατί θαβονται πάντα τα φωνητικά;

ένα setlist κάποιος από σαλόνικα ρε παιδιά!
τι θ’ ακούσουμε?

Εδώ. Δε ξέρω αν είναι όλα.

Αυτό είδα κι εγώ νωρίτερα… παρόμοια ήταν πάνω κάτω όταν έπαιζαν μία ώρα στα φεστιβάλ…
Οπότε αν δεν λείπουν κομμάτια μιλάμε με το ζόρι για 75 λεπτά συναυλία…

Περασαμε τελεια για 90 λεπτα. Υπηρχε αρκετος παλμος, ο κοσμος χτυπιοταν ασταμάτητα και όλα ηταν σε γενικες γραμμες τελεια. Εγω προσωπικα δεν διεκρινα καποιο πρόβλημα στον ηχο, όλα πηγαν καλα. Ισως μετα το encore η φωνη της Alissa ψιλο χανοταν. Για τον Jeff,τον Michael και τον Sharlee,τι θα μπορουσε να πει κανεις. Η αξια τους είναι γνωστη εδώ και χρονια και η συνεργασια τους εχει ως αποτέλεσμα έναν τελειο ηχο από κιθαρες και μπασο. Οσο για την Alissa,νομιζω ότι εχει ταιριαξει απολυτα σε αυτό το σχημα, είναι σπουδαια frontwoman και εχει λαμπρο μελλον. Επισης είναι…ΜΟΥΝΑΡΑ!!!

Πηγα σε αυτο το λαιβ κυριως λογω Loomis και Amott. Δεν ειχα τρελες προσδοκιες απο το λαιβ και με εξεπληξαν πολυ θετικα! Απιστευτα δεμενοι! Καλος ηχος (μετα το πρωτο κομματι που ακουγα μονο μποτα) και γενικα 1μιση ωρα που δεν καταλαβα ουτε για πλακα ποτε περασε! Και θα το πω, μιας και ιδιαιτερη επαφη με τους arch enemy δεν ειχα ποτε, εντελως προσωπικη μου γνωμη -και κινδυνευοντας να κραχτω :Ρ- ειναι οτι Αλισα >> Ανγκελα. Μπορει η Ανγκελα να ειναι ολη η ιστορια τους (μαζι με Amott) αλλα η Αλισα μας εκανε να παραμιλαμε… Ισως φταει που ποτε δεν τους ειχα ιδιαιτερα “απο κοντα”. Παντως μονο ασχημα δεν παρασαμε! Αντε να μας ξαναρθουν! Συνυπογραφω 1000% στην τελευταια προταση του αποπανω,

Respect στην Αλίσα… είναι too hot…
τα χει βέβαια με τον 50χρονο αλλά οκ :stuck_out_tongue:
lol

Ελα νταξει οι μισοι πηγατε για να δειτε το γκομενακι και οχι loomis/ammot.:stuck_out_tongue: Ναι,απο αυτη την αποψη ειναι καλυτερη απο την ξενερωτη,ξανθια γερμανιδα που την ενοχλουσε να την βλεπουν σαν γκομενα πανω στη σκηνη.Mια ενσταση μονο στα piercing και στο emo style με ασπρομπλεμπουρδελε μαλλι.:stuck_out_tongue: