Arch enemy, 27-28 Νοέμβρη

συμφωνω για τη λιγη ωρα του σετ και τα 29ευρω. χαλαρα παιζαν παραπανω (out for blood, hybrids of steel οπω το '07) αλλα στα αλλα εισθε λαθος.
Τα διαλειμματα ηταν 2λεπτα και δεν ειναι κακο.
Η φωνη της angela ολη απ’την κονσολα?ΟΛΗ?δεν νομιζω…
δεν ειναι ποζερια το να γουσταρεις πραγματικα τη μουσικη που παιζεις.
Οι δισολιες ηταν απο ωραιες μεχρι τελειες.
Δεν εχουν απαρνηθει τις maiden επιρροες τους και δεν ειναι κακο να δειχνουν.

Μη ξεχναμε οτι ειναι melodic death metal οποτε τα σολαρισματα και τα “χαλαρα” περασματα ειναι αναμενομενα.

μονο και μονο για το hallowed be thy name κλεισιμο…:respect:
αναμενομενο :slight_smile:

Άκου εκεί…λέει φίλος…μεγάλη μούφα. Κλαίει τα λεφτά του. Για κολεγιόπαιδα η φάση λέει…

Με τα μάτια ενός Fan boy,

Μείον: σκηνική παρουσία για γέλια με ανύπαρκτα σκηνικά, επιδέσμους ? λευκές κάλτσες για περιβραχιόνια, τραγικό merchandise, ανύπαρκτος / η front man, πετσοκομμένο set list (δεν υπήρχε support), επαναλαμβανόμενο solo του erlandsson από το 1996?

Συν: Εκπληκτικός Christopher (που είναι ο Lead στην μπάντα), πολύ καλός Μιχαλάκης, φιλότιμος Sharlee που δεν κάνει ποτέ αγγαρεία.

Live μόνο για fan δηλαδή, δεν κρατάμε κακία!!!

θαρρω πως υπερβαλλεις.
εχεις δικιο για διαρκεια.δεν καναν 4 διαλειμματα, ομως.drum solo (αχρειαστο σιγουρα),μικρο guitar solo (το οποιο εδεσε πολυ καλα με το instrumental κομματι - solo του michael) και καποιο instrumental ακομα.
οι amott ΕΙΝΑΙ γαματοι κιθαριστες, αλλα σε αυτο που λες περι solos δεν φταει η μπαντα, αλλα το τι σου αρεσει να ακους, αφου τα solos ειναι κυριο μερος των συνθεσεων τους.
επισης, ποζερια δεν διεκρινα σε καμμια περιπτωση, αφου περαν του μπασιστα, οι υπολοιποι μουσικοι ειναι low profile.ειδικα daniel και cristopher.ο michael ηταν λιγο ‘‘στημενος’’ αλλα οχι ποζερας.
ρε συ nihilist πριν πας στο live δεν ειχες ξανακουσει arch enemy για να γνωριζεις οτι το ψοφανε στη δισολια?:wink:

Ρε παλικαρια…η μεγαλυτερη ξεφτιλα ειναι να τραγουδαει η αλλη μιση ωρα και μετα να τον παιζει…αν δεν μπορεις κοιτα την υγεια σου και παρατησε τα…σε μεταλ συναυλιες τραγουδας δλδ,ελεος!Απλα για να λενε οτι εχουν γυναικα στα φωνητικα και μονο…

ο καθενας τα παρουσιαζει απο τη δικη του πλευρα, αποδεκτο και κατανοητο, οπως και η τιμη του εισ. :-k

Το σημαντικο ομως θεμα για εμενα δεν ειναι γιατι επαιξαν 3 η 4 κομματια λιγοτερα, βεβαια αλλο 76 λεπτα διαρκεια σετ λιστ (που ηταν ΑΨΟΓΟ!!) και αλλο 90, ΑΛΛΑ η συμπεριφορα της Κυριας στο τελος της συναυλιας στους οπαδους που περιμεναν εξω απο το Γκαγκαριν. Μπορει να ηταν αρρωστη η οτιδηποτε αλλο, ομως το να βγει με προστασια και να μπει αμεσως στο βαν χωρις να πει μια λεξη, αγνοωντας μας, εμενα με εξοργησε.

Ενα ‘‘hi guys im ill, talk next time ok?’’ η κατι τετοιο τελοσπαντων θα μπορουσε να πει, κυριως για τους νεαρους που εκαναν τα παντα για ενα αυτογραφο, οπως αυτος που ζητησε αυτογραφο απο το προσπικο (και αυτοι υπεγραψαν ‘‘μαλ…α’’). Καποιος κυνικος θα ελεγε αφου ηταν αρρωστη κτλ ομως ειναι η δευτερη συνεχομενη φορα που κανει ακριβως το ιδιο, και σιγουρα μονο αρρωστη δεν ηταν πριν 2 χρονια. Οποτε καμμια δικαιολογια Κυρια οσο και να μας αρεσεις σαν φροντγουμαν :!:[-X

Τουλαχιστον οι αλλοι τεσσερις δεν μας απογοητευσαν υπογραφοντας τα παντα, παρα την ΕΠΙΜΟΝΗ των διοργανοτων να ΕΞΑΦΑΝΙΣΤΟΥΜΕ λεγοντας οτιι το συγκροτημα ειχε φυγει.

Ας ειναι καλα το παλικαρι με τη μπλουζα IRON MAIDEN (:lol:) που μας ειπε να εχουμε λιγη υπομονη. Και επισης μπραβο του που δε κολωσε να τα βαλει με τους υπαλληλους του Γκαγκαριν οταν ηθελαν να μας διωξουν.

Εσυ ησουν αυτους που εκανε συνεχεια crowd surfing;; :stuck_out_tongue:

Για μενα προσωπικα αυτο θεωρειται ξεφτιλα…ΟΠΟΙΑΔΗΠΟΤΕ μπαντα χωρις τους οπαδους της ειναι ενα ΤΙΠΟΤΑ.Δεν τους ειχα ποτε σε εκτιμηση αλλα οχι κι ετσι…ασεβεια στον μεγαλυτερο βαθμο.

εχει φανει απτα post σου πως δεν τους εχεις σε εκτιμηση, μην επιμενεις αλλο.

οχι, ημουν αυτος που μυριζε τη μασχαληλα τον securitαδων :lol:

Nαι αλλα εχει δικιο σε αυτο που λεει.
Πολυ ψηλα τον εχει παρει τον αμανε η κυρια.
Μπαντα χωρις τους οπαδους της ειναι ενα τιποτα.
Ενα ευχαριστω,μια φωτογραφια,ενα αυτογραφο σε αυτους που
σε χρυσοπληρωνουν ειναι το λιγοτερο.

εχει συνηθισει απ’την απω ανατολη, που φευγουν σαν προβατα μαλλον.

ποσα ατομα ειχε απεξω θυμασαι?
θα βγαζες εσυ τοσες φωτο αμα ησουν αρρωστος και κουρασμενος απτο live?
ενταξει γυναικα βορειοευρωπαια ειναι δεν αντεχει.
ο καθενας οπως το βλεπει. Οι αλλοι δωσαν αυτογραφα.

Δεν ημουν εξω απο το λαηβ μιας και δεν πηγα καν.
Οτι εχει αλλαζονικο υφακι η Angela εχει.
Και κατι ωραιες δηλωσεις ειχε κανει παλιοτερα για το κλασικο μεταλ
και κατι αλλα ωραια.

Αν εισαι αρκετα καλα για να κανεις ενα λαηβ,μπορεις να βγαλεις και 5 φωτογραφιες…

fake7 ποση ωρα μετα το τελος του live βγηκαν για αυτογραφα?

γυρω στη μια ωρα αν θυμαμαι καλα…δεν βαζω και τα βινυλια μου στην πυρα(με τις ξενερωτες)…

ας σου απαντησουν καλυτερα αυτοι που περιμεναν. Εμενα μου αρκει που η angela με κοιταξε στα ματια με παθος (:p) και ο sharlee μου εκανε hi 5!

Κι επισης ο mindtakis τονισε πως τα ιδια ειχαν γινει και πριν 2 χρονια…μονο τυχαια δεν ηταν.

Εγω το μονο που ξερω γι’αυτο το λαιβ ηταν οτι αν εξαιρεσεις 1-2 πραγματα το γουσταρα! Πρωτον η φωνη της Root of All Evil/Diva Satanica[αχαχαχα]/Angela Gossow ηταν ολιγον αστα να πανε μετα τα 5-6 πρωτα τραγουδια κ δευτερον το μικρο κ καλο [οχι τελειο] setlist!

Περα απο αυτα η μπαντα μου εδωσε πολυ ενεργεια, αφορμη να κανω απειρο headbanging κ να κλεισει ο λαιμος μου απο το τραγουδι! Ο ηχος ηταν καλος κ οποιος πει το αντιθετο εχω να του πω οτι οσο ημουν στις πρωτες σειρες εκει που moshαρανε δεν μπορουσα να ξεχωρισω ουτε την εισαγωγη του Nemesis! Για μια στιγμη ομως που πηγα καπου προς τα πισω κ σχετικα στο κεντρο του μαγαζιου ο ηχος ηταν κατι παραπανω απο τελειος!

Τωρα το θεμα τα αυτογραφων, με την πετσετουλα που σκορπιστηκε σε 20 μερη της Ελλαδας κ τα λοιπα φαινομενα δεν με απασχολησαν κ πολυ γιατι ημουν αρκετα ξεθεομενος για να καθησω να περιμενω να παρω κ αυτογραφο στο μπρατσο κ να πιαστω μαλλι με μαλλι σαν “Τακης” για ενα κομματακι πετσετας. Αλλα απο αυτα που λεγονται εδω βλεπω οτι η μπαντα δεν τα παει κ πολυ καλα στον επικοινωνιακο τομεα κ αυτο με κανει να λυπαμαι γιατι ειναι μια αρκετα καλη μπαντα κ αυτο μονο θετικα σχολια δεν την δινει!

Παρ’ολα αυτα αν με ρωτησεις πως περασες σε αυτο το λαιβ θα σου απαντησω οτι: “ΓΟΥΣΤΑΡΑ ΤΡΕΛΑ!”

Υ.Γ. Επρεπε να δει καποιος το berserk που επαθα στο pilgrim! Ο κολλητος μου θα εχει να το λεει! Pilgrim man, what are you searching for?

Ενας απο τους 20 για την πετσετα ειμουν και εγω :stuck_out_tongue: 8) αν και πηρα αρκετα μεγαλο κομματι τωρα μου φενετε χαζο ολο αυτο.ς. Ο κολλιτος μου που πηρε και εκεινως την καρφωσε στο τοιχο και μεχρι να παμε σπιτια μας την μιριζε … Και τελικα αρρωστησε :lol: :lol: 8) #-o#-o[-X

να πεταγε κανα στριγγακι
να γουσταρατε
τι να την κανεις τη πετσετα?
οχι ενταξει για το αμαξι

κανει…
…για τα τζαμια

Το ιδιο ειχε κανει και μετα τη συναυλια στον ιδιο χωρο πριν 2 χρονια. Τωρα αν ΔΕΝ το κανει αλλου μαλλον κατι εχει με τους νεοελληναρες :stuck_out_tongue: αλλα και παλι επιμενω οτι μια κουβεντα θα μπορουσε να πει και τιποτε αλλο :!:

Εγινε πανικος απο 20 ατομα για μια πετσετα καταιδρωμενη? Ελεος :lol: Πως να μην αρρωστησει :lol:

1.30 ωρα πανω κατω. Αλλα τα παιδια ηταν αψογα, οπως ειναι παντα αλλωστε!!

η συναυλεια ηταν καλη αν και περιμενα να βγαλω πολλα περισσοτερα γουστα…
καταρχην ο ηχος σε καποια σημεια ηταν πραγματικα αθλιος!επισης παιξανε πολυ λιγο και πολλα ηταν drum solo guitar solo κ τετοια…

παντως γουσταρα δεν μπορω να πω…