Are we going to...Africa..with Pamela?

TOTO Band statement - Feb 27th 2010

Former members of Toto are reforming for a brief tour this summer in Europe to honor their brother Mike Porcaro who is living with ALS (Lou Gehrig’s disease). The line-up will include David Paich, Steve Lukather, Steve Porcaro, Simon Phillips, Joseph Williams and special guest, Nathan East.

The exact tour schedule will be announced as soon as it is confirmed.

:smiley:

Φέρε Ντέμη να δούμε Lukather:roll::roll::roll:

Φτάνει ρε παιδιά,δλδ,όχι άλλο Ντέμης…Τον ακούω πιο συχνά απ τον Ξήγα τον τελευταίο καιρό
Χλωμό
αλλά ναι φέρτε τους.we need them!

Τουλάχιστον κάποιος τους φέρνει:p
Και ας είναι 200 ετών:p:p

Θέλω να τους δω,απο κει και πέρα ποσός με νοιάζει ποιος θα το διοργανώσει κλπ.
Τα υπόλοιπα δεν τα σχολιάζω,για θα πετάξω κακιούλα και θα χαλάσω το θετικό για σήμερα φενγκ σουι μου,καταλαβαίνεις…

τι να τους κανουμε μωρε τους αμπαλους

ελα νεγκατιβ αφου ξερω οτι αφηνιασες τωρα

ΦΕΡΤΕ ΤΟΤΟ ΝΑ ΓΟΥΣΤΑΡΕΙ Η ΠΑΤΡΙΔΑ

__Ελα ρε παιδιά, γιατί όχι και ο Bobby, αφού δε χρειάζεται να τραγουδάει lead σε όλα τα κομμάτια… Τέλος πάντων, θα γούστρα τρελά να ακούσω Williams, ΠΟΛΥ μεγάλο ταλέντο που τον έφαγε η άσπρη νεραϊδόσκονη…

__Pamela, Stop Loving You, υπέροχες ψηλές που θα λάμψουν και στο (αν το πουν) Endless… Γενικά όμως, δίνει την αίσθηση του special event (και δεδομένου ότι αποχώρησε ο Lukather πρόσφατα διαλύοντας τους ΤΟΤΟ, οπότε δε θα θέλει να φαίνεται ως “πισυγύρισμα” αυτή η περιοδεία), φοβάμαι πως θα εμφανιστούν σε “λίγα και καλά” events ανά τον κόσμο…

__Θα δείξει! Μακάρι γιατί τους είχα χάσει στην Αθήνα (δε γινόταν με τίποτα!) και τους έχασα σε ιδανικές συνθήκες, δηλαδή με φανταστικό line-up και να υποστηρίζουν τον φανταστικό καινούριο δίσκο τους (ενώ αν ήταν ψιλοαδιάφορος ο νέος δίσκος θα βαριόμουν να ακούω 3-4-5 νέα αδιάφορα νέα κομμάτια που θα έπιαναν χώρο από παλιές επιτυχίες).

__Οπως και να 'χει, αν όλα πάνε καλά, θα απολαύσουμε ακόμα μία μεγάλη στιγμή από εκπληκτικούς μουσικούς… έστω και σε dvd… :stuck_out_tongue:

Έτσι ακριβώς.Αγαπάμε Joseph Williams.Τους είχα χάσει και εγώ την τελευταία φορά δυστυχώς και το μετανιώνω ακόμα.
Το dvd μου φαίνεται ως η πιο πιθανή κατάληξη…

Δεν εξηγηται αλλιως…Θελεις να με ξεφραγκιασεις εσυ…Λεγε γρηγορα ποιος σε εβαλε…Για ποιον δουλευεις…??:p:p

Ρε σταματηστε να ανακοινωνετε συναυλιες για το καλοκαιρι…Οχι αλλο…Σταματηστε και τις φημες ακομα…Δεν εχω αλλα…

ΦΕΡΤΕ ΤΟΤΟ ΡΕΕΕΕΕΕΕ!

Kαλά για το ποιον δουλεύω είναι πασίγνωστο πλέον…:stuck_out_tongue:

Αλλά ντάξ εσύ μην ανησυχείς,μπορεί και να παίξουν σε κάποια απ τις 4 χώρες που θα επισκεφτείς το καλοκαίρι για live

Δεν ήξερα πως ο Porcaro έχει ALS… :frowning:

Πολύ κρίμα…

Τιμά τον Lukather η απόφαση να διαλύσει τη μπάντα όταν συνειδητοποίησε πως θα έμενε το μόνο αυθεντικό μέλος.
Έχω την εντύπωση πως την περιοδεία δεν την κάνει ως reunion αλλά ως tribute και για να μαζέψει λεφτά για τον Porcaro.
Για αυτό άλλωστε επιστρέφει και ο Paich.

__Ω ναι, συμφωνώ απόλυτα. Απλά είπα πως για να μην φαεί ως reunion, ή επειδή δεν θα είναι reunion αλλά tribute, το πιθανότερα θα είναι να μην έχει πολλούς (και “μικρούς”) σταθμούς… μάλλον κακό αυτό για εμάς…

να το ακούσω live και τι στον κόσμο!!!

Seaman άστο,άμα αρχίσουμε δεν θα βγάλουμε άκρη…!
Πακτωλός συναισθημάτων σε μία και μόνο εισαγωγή…

Πωωωωω, αρχισαν να τρεμουν τα ποδια μου οταν διαβασα τις πρωτες σειρες.
Πριν απο λιγους μηνες ειχα ορισει το τοπ-5 συγκροτηματων που δεν εχω δει ακομα και θελω να δω.
Kiss, Aerosmith, Toto, Europe, Savatage. Ε καλα, αν καταφερω να δω τους 3 απο τους 5 σε μια χρονια…

Τους Toto τους εχασα 2-3 φορες που θα μπορουσα να παω αλλα για διαφορετικο λογο καθε φορα δεν πηγα…

Το λινκ που εβαλες ειναι απο μια συναυλια που οταν την πρωτοειδα εφαγα το πρωτο μου και γερο σκαλωμα με δαυτους.

Καλά ρε, το 2006 κανείς δεν είχε έρθει στο Ελληνικό; :stuck_out_tongue:

φέρτε τους τώραααααααααααααααα… τους έχω δει 3 φορές έξω, 1 ελλάδα και δεν τους χορταίνω με τίποτα.

μακάρι… :papas:

Ouch…
Το 2006 ήταν μια χρονιά δύσκολη…
Όσοι τους έχετε δει είστε πολύ τυχεροί

μα τι πανέμορφο κομμάτι κ αυτό ρε συ!
το καλοκαίρι στο camping ξάπλα το βράδυ και toto… τι καλύτερο!!!

(το παραπάνω + μια κοπέλα + μπύρες+καμιά πετσέτα γτ έχει υγρασία στον φουρνιά το βράδυ)