Μarillion - Happiness is the road

Άντε πείτε κάτι. Εγώ δύο φορές άκουσα τα νέα τραγούδια (διπλός δίσκος) και χρειάζομαι πολύ περισσότερο για μία αντικειμενική άποψη. Διαφορές βλέπω να υπάρχουν μεταξύ του πρώτου με του δεύτερου btw.

Τρομερή δουλειά από τον Mark Kelly στα πλήκτρα, πραγματικά τον αγαπάω όπως χρωματίζει τις συνθέσεις. Το υλικό παραμένει downtempo γεγονός που αναδεικνύει την μελωδικότητα τους.

Φαίνεται μίλια καλύτερα από το προηγούμενο που ήταν συμπαθές απλά δεν έφτανε το marbles σε καμμία περίπτωση.

Οι μαρίλλιον του σήμερα έχουν περισσότερα κοινά με τους radiohead & διαφόρους artsy indie-anoys, αλλά το υλικό τους παραμένει ιδιαίτερο.

βγάλτε το ον από τον τίτλο btw

Εγώ ακόμα το (εξαιρετικό κατά τη γνώμη μου) Marbles ακούω… :lol:

Σιγά σιγά θα φτάσω και σ’αυτό…

Καλά τι να λέμε τώρα, η διπλή έκδοση του μάρμπλς είναι από άλλο πλανήτη, πραγματικά φοβερός δίσκος και πιθανολογώ ότι καλύτερο έκαναν με τον hogarth (ναι αφήνει το μπρειβ πίσω ιδρωμένο)

Παιδιά γιατί αυτό το συγκρότημα είναι τόσο τρελά παραγνωρισμένο?8O

Γιατί ο κόσμος έχει πρόβλημα???

Αλλά με όλο αυτόν τον κόσμο που τους ακολουθεί ΦΑΝΑΤΙΚΑ,ερωτεύεται,χωρίζει,κάνει γάμους και παιδιά,που νομίζει ότι η μισή του ζωή είναι γραμμένη στους στίχους τους,ξανά και ξανά 25 χρόνια τώρα

συγγνώμη αλλά δε νομίζω ότι είναι παραγνωρισμένοι…Νόμιζω ότι προκείται απλώς για ένα καλά φυλαγμένο μυστικό…

ηθελα να ανοιξω αυτο το τοπικ αλλα με το ενα και το αλλο δεν προλαβα…
εγω μεχρι τωρα δεν εχω ακουσει τοσο το δευτερο οσο το πρωτο απο τα δυο cd…
ειναι πραγματικα τρομερο…με αποκορυφωση ισως το Essence…
πραγματικα η μουσικη του συγκεκριμενου σχηματα χρειαζεται παρα πολλες ακροασεις…

ποιος που ποτε και γιατι??

ρε μαγκες ειμαι στην ξενιτια

ελεηστε τον περιπλανωμενο!!!

ΥΓ1: το marbles ειναι αριστουργημα
τελικα μου φαινεται και μενα οτι ξεπερναει το brave

ΥΓ2:παρτε δειτε το dvd του brave

το βρηκα
και το ακουσα
γνωμες δεν μπορω να πω ακομα
παντως οντως φαινεται καλυτερο απο το προηγουμενο

και το δευτερο cd δειχνει καλυτερο απο το πρωτο