Ark-Αradiokaos(!)

Ark - Back Together, New Album Recorded

[I]Although a band that were never any good at keeping fans up-to-date, [U]John Macaluso the drummer of the band posted a message on Facebook in August announcing the band were back together.

Now on the drummer’s myspace page, he lists the new Ark album, “Aradiokaos”, as already been recorded and “soon to be released”.[/U]

The band only released two albums in their original run, but have accumulated somewhat of a cult following since.[/I]

( http://www.metalstorm.ee/events/news_comments.php?news_id=10028 )

WTF?!?!Ποτε εγιναν ολα αυτα?:?

(Τραγουδιστης δε θα ειναι ο Lande,δε ξερουμε ακομα ποιος)

Ω θεοι…

Μεγάλη μπάντα και αρκετά αδικοχαμένη. Πολύ κρίμα που δεν θα είναι ο Lande όμως στο line up.

NAI:yahoo::yahoo: To πνευμα των Χριστουγεννων τους επιασε φαινεται:p

Εντιτ: Δεν θα ειναι ο Lande?!?!?!? ΓΙΑΤΙ?

Μου αρκει το Ostby(αυτος ειναι οι Ark8))+Macaluso.Και γω θα θελα να ειναι ο Lande(τον γουσταρω απειρα ετσι κι αλλιως)αλλα αν ελειπε ενας απο τους 2 αλλους για μενα θα ταν μεγαλυτερη απωλεια…

Οπως και να χει,MERRY ERECTIONS:metal::metal::metal:

__[SIZE=“7”]ΕΛΑ ΡΕ ΓΑΜΩΤΟΟΟΟΟΟΟΟ!!![/SIZE]

__Εεεεε… :? Τι μπέρδεμα είναι αυτό!!! Διαβάζω το θέμα του τόπικ, είμαι έτοιμος να κραυγάσω απ’ τη χαρά μου στο ύφος του

“the SMELL OF CINDER AND MELTING STEEL
THIS WOUND WILL NEVER HEEEEEEEAL!!!

…KAI TOTE, διαβάζω πως ΔΕΝ ΘΑ ΕΙΝΑΙ Ο LANDE πίσω απ’ το μικρόφωνο!!!

__Μου κόπηκε η χαρά… Σαν να περνάς μία υπέροχη καυτή νύχτα με την Μόνικα Μπελούτσι (/Τζορτζ Κλούνεϊ) και να σου λέει μετά πως έχει έιτζ ξερωγώ… #-o #-o #-o

__Τι λες /κάνεις…; Δεν ξέρω… δε μπορώ να σχολιάσω… Απ’ τις ελαχιστότητες φορές που η χαρά είναι τόσο ανάμικτη με τη στεναχώρια… Ρε γαμώτο… ΧΩΡΙΣ LANTE?!! Αντε, ίσως υπάρχουν στον πλανήτη 2-3 το ίδιο καλοί τραγουδιστές στο στυλ αυτό, άντε και ότι βρήκαν έναν τέτοιο… άντε οι άλλοι 4 μας ΜΑΓΕΨΑΝ ιδίως στο Burn The Sun, αλλά… A.R.K. ΧΩΡΙΣ JORN?!?!!

__Δε μπορώ να σχολιάσω… Τρομερή χαρά και τρομερό ξενέρωμα… Γαμώτι, αντί για το Heal The Waters μου 'ρχετε να τραγουδήσω Πρωτοψάλτη: “Ο Αγγελός μου, ο Θάνατος μου”… #-o :lol: :lol: :stuck_out_tongue: :frowning: :?

Shadow δε ξερω αν σε ανακουφιζει καπως αυτο αλλα ο τυπας που παραθετει τα screenshots και μιλαει με τον Macaluso στο fb γραφει απο κατω

“as you can see, its a new singer, but John wont reveal who it is. My guess is that Adrian Holtz guy.”

(Ολο το υπολοιπο line up μενει οπως εχει παντως)

Νομίζω ότι ο αη Βασίλης ξηγήθηκε καλό δωράκι φέτος!!! :D:D:D

Στο θέμα του Lande είμαι κάπου μεταξύ pumpkin και Shadowcaster?

Ενδιαφέρον! Δεν είμαι και πολυ φαν του Lande οπότε δεν με ενοχλεί η απουσία του :stuck_out_tongue:

Αrk χωρις Lande ειναι σουπα χωρις αλατι και πιπερι…εκτος αν ο Ostby ανακαλυψει κανα νεο φυντάνι του χωρου…κατα τα αλλα ευχαριστο νέο και απρόσμενο…

__Πες τα ρε Dav… 8)

__Ρε παίδες, ΟΠΟΙΟΝ και να έπαιρνε (μιας και δε μιλάμε για αναγκαστική αντικατάσταση όπως αυτή του υπέρτατου Porcaro τους Toto που πέθανε και πήραν τον υπέρτατο Simon Philips για ντράμμερ, που εκτός του ότι ήταν εξαιρετικός ντράμμερ ήταν και πολύ ολοκληρωμένος και μπορούσε να τον αντικαταστήσει “επαξιότατα” χωρίς να αλλάξει και τα φώτα στον ήχο /στιλ του συγκροτήματος… π.χ. να αντικαταστήσεις τον Danny Carey με τον Portnoy), όποιον και να έπαιρνε, ARK χωρίς Lande δεν είναι ARK… Οι A.R.K. ήταν /ξεκίνησαν με αυτούς τους τρεις:

[CENTER]
[/CENTER]

__Αυτοί ήταν στον πρώτο δίσκο, με πολλές συμμετοχές. Στον δεύτερο είχαν συμμετοχούλες αφού καλήφθηκαν από δύο φανταστικούς μουσικους σε πλήκρα και μπάσο που εντάχθηκαν κι αυτοί στην μπάντα (βγάζοντας το αριστουργηματάκι που λέγεται Burn The Sun)…

__Τώρα τι έγινε στην πορεία και τα “έσπασαν” με τον Jorn δεν ξέρω (κάποιοι λένε ότι ίσως ο Østby ένιωσε εκλωβισμένος από τον Λάντε, αλλά έχει δίξει στο παρελθόν ότι μιά χαρά μοιραζόταν τα 010101010 του cd με μεγάλες φωνές, οπότε ίσως έφταιξε και ο Μακαλούσο λίγο, ή ίσως ο Λάντε έγινε πιεστικός ή είδε πως αλλού θα έχει καλύτερο μέλλον -μιας και μετά το BTS “έπρεπε” να είχαν γίνει τεράστια ονόματα αν υπήρχε “δικαιοσύνη” σ’ αυτή την άτιμη την κενωνία… πρέπει να ψάξω μάλλον τίποτα συνεντεύξεις του ντράμμερ που είναι λαλίστατος…).

__Παλιά πίστευα πως απλά έφυγε ο Λάντε και το αφήσαν να σβήσει μιας και δεν είχε γίνει και μεγάλος ντόρος… βέβαια, μπορεί να έχω 100 λάθος, λέω για την εντύπωση που είχα (μιας και ποτέ δεν είχε τα φώτα πάνω της τόσο η μπάντα ώστε να μαθαίνουμε τι γίνεται). Οπότε, πάντα πίστευα πως αν βρει ο ξανθός χρόνο τώρα που αρχίσαν να τους μαθαίνουν αρκετοί από στόμα σε στόμα, πως θα κάναν κανα reunion για να δουν αν μπορεί να ξαναπάρει φωτιά ο ήλιος… Αλλά ότι θα συνεχίζαν χωρίς τον Λάντε δε το περίμενα…

__Ποιός ξέρει, ίσως να φταίει και ο ίδιος… Και μάλλον δεν είναι τυχαίο που ο Jorn δεν τραγουδάει τραγούδια των ARK…

__Φαίνεται πως τελικά, σ’ αυτούς τους δύο δε χωρούσε ο τρίτος και όχι οι άλλοι δύο -προφητική φωτογραφία…:

[CENTER]
[/CENTER]

__Οσο για τον νέο τραγουδιστή (είναι σίγουρο τελικά πως θα είναι αυτός, εδώ και δύο χρόνια πέρα του ότι συνεργάζεται με τον John MacAluso, αναφέρεται και σε συνεντεύξεις ή δισκοκριτικές ως “ο νέος τραγουδιστής των ARK”), που δεν είναι νέο φιντάνι που ανακάλυψε ο Όστμπυ, είναι πολύ καλός και έμπειρος τραγουδιστής, με πολύ καλή τεχνική, με πολύ ωραία φωνή… αλλά… “Λάντε” ούτε από μακριά -και είναι και κάτι διαφορετικό σε σχέση με το στιλ που ξέραμε στους ARK… Οκ, ΔΕΝ ξέρω πως τραγουδάει στον δίσκο, απλά βγάζω συμπεράσματα από τις μέχρι τώρα δουλειές του και τις μέχρι τώρα δουλειές των A.R.K.

__Κάτι σαν Nightwish που αντικατέστησαν τον Τάρια Τούρουνεν με την Αννέτ Όλζον μου κάνει… Και άλλο στιλ και ερωτηματικά για το πως θα είναι τα παλιά τραγούδια με τη νέα φωνή… Βέβαια, συγκριτικά ο Adrian Holtz είναι πολύ πιο κοντά απ’ ότι η Αννετ -έχει φωνάρα. Τέλος πάντων, θα φανεί…

__Και όσο αφορά την κατεύθηνση, αν βγάλουμε κάποια πολύ-πολύ πρόχειρα συμπεράσματα από τη συνεργασία Μακαλούσο-Χόλτζ, οι ARK θα πάρουν ΠΟΛΥ ενδιαφέρουσα ΑΛΛΑ και διαφορετική κατεύθυνση, συνετό μάλλον και ίσως και γι’ αυτό έψαξαν κάτι άλλο φωνητικά (αν και έχει και αυτός αρκετά “χάρντροκ” χροιά όπως και ο προκάτοχός του δηλαδή… μένει να δούμε τι θα κάνει όμως στους πιο προγκ A.R.K.)… Κοντός ψαλμός… :wink:

__Εύχομαι το καλύτερο μιας και οι 4 είναι ΥΠΕΡΟΧΟΙ (Tore Østby: guitar, John Macaluso: drums, Randy Coven: bass, Mats Olausson: keyboards). Ευχόμαστε, παρά το τεράστιο ξενέρωμα, να δέσει και ο 5ος και αν όχι στο ίδιο στιλ ή το ίδιο καλό, να είναι αυτό που ετοίμασαν το ίδιο ενδιαφέρον με την τελευταία τους δουλειά… :slight_smile:

υ.γ. [SPOILER]επειδή δεν κρατιέμαι, μία τελευταία φωτογραφία από παλιές -υπέροχες- εποχές… Μερικοί απ’ τους αγαπημένους μου μουσικούς ever μιά παρέα πίσω απ’ τη σκηνή -τι κρίμα που πολλοί απ’ αυτούς έχουν χωρίσει πλέον τους δρόμους τους…:

[CENTER][/CENTER][/SPOILER]

Σκωτσεζικο ντουζ αυτη η παραγραφος:lol::stuck_out_tongue:

Για μενα παντως καλυτερα που ειναι τελειως αλλο στυλ ο νεος.Αυτος(χωρις να τον εχω ακουσει,αλλα απο αυτα που λεει ο Shadow)θα χει την ευκαιρεια να μας κερδισει με τον δικο του τροπο και να τον εχουμε στο μυαλο μας ως τον τραγουιστη της 2ης era των Ark ξερω γω(αν ηταν καποιος που θα θυμιζε Lande η που θα χε παραπλησιο στυλ γενικα,θα ταν καταδικασμενος απο πριν,κακα τα ψεμματα).Για το συνθετικο κομματι δε τους φοβαμαι,ειμαι σχεδον σιγουρος πως οι συνθεσεις θα γαμανε παλι(κι ας εγραφαν κι οι 3 μαζι στα πρωτα 2)και πραγματικα δεν εχω προβλημα με τη κατευθυνση που αποφασισαν να παρουν(γιατι το αλμπουμ ετοιμο ειναι:p)…Prog μπαντα ειναι,δε μπορω να πω οτι θα ηταν καλυτερα αν συνεχιζαν απο κει που το αφησαν η αν αλλαζαν καπως κατευθυνση.Εχω στο μυαλο μου το “Østby never fails” και αισιοδοξω:p

Και τωρα παω να ακουσω τιποτα απο τον καινουριο για να μη μιλαω και στον αερα:lol:

bump!

Δεν ξερω τι λετε, αλλα σε θεμα φωνης μ φαινεται πως το χει και με το παραπανω ! Αφηστε ξεχωρα τη μουσικη, η φωνη ειναι το θεμα.

  • οτι ο Jorn την εχει ψωνισει δυστυχως, πραγμα που σημαινει πως μετα τον δισκο θα αρχιζε παλι τα δικα του (οπως εχει συμβει με καθε αντιστοιχο project στο παρελθον). Φωναρα, ναι, αλλα τι να το κανεις που τα μυαλα του δεν επικοινωνουν με το εδαφος. & μην ξεχναμε πως οι Ark διελυσαν λογω της δικης του αποχωρησης.

Π.ς.: Αν και προσωπικα ηλπιζα σε Damian Wilson,αλλα που τετοια τυχη.

έπος!

Έχει γυρίσει full time στους Threshold ρε. Και έκανε περιοδεία με προσωπική μπάντα που πήγε καλά και είχε μουσικάρες μαζί του (π.χ. Kr. Gildenlow).

Δεν έχουμε να πούμε κάτι μέχρι να ακούσουμε. Η αλήθεια είναι ότι πιστεύουμε στον Ostby όπως και να έχει. Και ποντάρουμε σε Μακαλούσο.

Εγώ θέλω Ostby με Khan!! Γίνεται?:slight_smile:

γιά να δούμε!!!

Βραδιατικα με βρηκε η ξενερα

Σκατα και ελεος μαζι.

(meanwhile ειχε αλλαξει ονομα το αλμπουμ νομιζω αλλα δεν εχει καμια σημασια αυτο πλεον)

Φανταστικά νέα.

Τα δυο άλμπουμ τους είναι δυναμίτες!

Edit: Δεν ισχύει τελικά? Κρίμα…