Arrayan Path - Ira imperium

κυκλοφορει 4 Νοεμβρη
τελικα αυτο το συγκροτημα γινεται ολο και πιο πορωτικο

  1. Dies Irae 4:33
  2. Gnosis of Prometheus
  3. Ira Imperium (The Damned)
  4. Kiss of Kali
  5. Katherine of Aragon
  6. 77 Days 'Til Doomsday
  7. Emir of the Faithful
  8. Hollow Eyes of Nefertiti
  9. Amenophis
  10. Lost Ithaca
  11. I Sail Across the Seven Seas
  12. The Fall of Mardonius

preview το αλμπουμ εδω

Η φωνή του Νικόλα Λεπτού, όπως ακούω, παραμένει θεϊκή και η μεγαλύτερη εγγύηση για μένα ότι και αυτή τη φορά, όπως και στο Terra Incognita, θα ακούσουμε κάτι πολύ πιο ενδιαφέρον και ποιοτικό από τυπικό μελωδικό power… μπράβο!

έντιτ
Και το πρώτο - to my knowledge - πλήρες κομμάτι από το δίσκο, το 77 Days till Doomsday, εδώ:

Αναμονή για κάτι καλό. Aν είναι στα επίπεδα του Terra Incognita, θα είναι σούπερ…

ακουσα ενα the fall of mardonius.χωνει

Από τα δείγματα φαίνεται πιστό στο ύφος τους. Άρα προμηνύεται πανδαισία έπους:P

Γεια σας παιδιά!

Απλά θα ήθελα να σας ενημερώσω για την ειδική έκδοση του webzine μας αφιερωμένη στην κυκλοφορία στις 4 Νοεμβρίου (7 Νοεμβρίου στο Ηνωμένο Βασίλειο) του νέου album των [B]Arrayan Path[/B] με τίτλο ‘[B]Ira Imperium[/B]’! Οι Arrayan Path είναι (για όσους δεν το γνωρίζουν ήδη) ίσως το μεγαλύτερο σύγχρονο Κυπριακό συγκρότημα σε όλα τα είδη μουσικής.

Γιορτάζουμε την κυκλοφορία του album με μία special ηλεκτρονική έκδοση, σχεδιασμένη και δημιουργημένη για να διαβαστεί και από αγγλόφωνο κοινό, την οποία μπορείτε να διαβάσετε εδώ:

www.rockcyprus.net

Τα περιεχόμενα είναι τα εξής:

  • Μία αναλυτική συνέντευξη του δημιουργού, συνθέτη, και τραγουδιστή των Arrayan Path Νικόλα Λεπτού

  • Οι πρώτες εντυπώσεις του editor από την ακρόαση του album στο listening party που οργάνωσε η εταιρία του συγκροτήματος Pitch Black Records

  • Ειδικό ‘[B]All Things Arrayan Path[/B]’ section με όλες τις πληροφορίες που πρέπει να γνωρίζετε για το συγκρότημα, καθώς και όλα τα ηλεκτρονικά σημεία πώλησης του album

  • [B]Free streaming τεσσάρων κομματιών[/B] από το ‘[B]Ira Imperium[/B]’ album

  • [B]Free download[/B] του κομματιού ‘[B]The Fall of Mardonius[/B]’ … το οποίο θα πρέπει οπωσδήποτε να ακούσουν ειδικά οι epic metal fans: κατεβάστε το και θα καταλάβετε!

Enjoy!

ΕΠΟΣ!

Πρώτα απ’όλα thanks all που διαβάσατε το άρθρο για το νέο album και ακούσατε τα νέα κομμάτια! Ήσασταν πολλοί από το rocking.gr!

Τώρα, εκτός από το άρθρο γα το οποίο έχω γράψει πιο πάνω και θυμίζω ότι μπορείτε να το διαβάσετε εδώ:

www.rockcyprus.net

… μπορείτε επίσης να δείτε και ένα 5λεπτο sampler με όλα τα κομμάτια του album, το οποίο έχει ανέβει στο CyRock YouTube channel:

http://www.youtube.com/watch?v=JmFMd2dYL2c

Enjoy!

Ακριβως ! Αναμενουμε μεγαλεια !

Χθες το κατέβασα, αλλά μέσα στα τραγούδια κάνει κάθε 1-2 λεπτά ένα fade out που διαρκεί για πολύ λίγο, αλλά είναι σπαστικό. Αλλά αυτό είναι το μόνο κακό…
Παιδιά…σπέρνει. Θέλω να το ακούσω 2-3 ακόμα να το κατανοήσω, αλλά…σπέρνει.

Ποιός άλλος το χει ακούσει;
Και δεν εννοώ απ’ αυτό το άθλιο προμοειδές ριπ που έχει βγει.

Εγω το ακουσα απτο αθλιο ριπ γιατι κατεβηκα προχθες Αθηνα και δε το βρηκα ενω ηθελα να το αγορασω.Οποτε θα το τσιμπησω αυριο 8)
Τωρα αποσο εχω ακουσει,πολυ καλη δουλεια και εχει και τις κομματαρες του.Prometheus,Kiss of Kali μου ερχονται πρωτα πρωτα.

Τα φωνητικα για αλλη μια φορα κατεβηκαν απτους ουρανους…Απορω πραγματικα πως δεν ειναι παγκοσμια αναγνωρισμενος αυτος ο τραγουδιστης :stuck_out_tongue:

Συνολικα ομως το βαζω 1-2 κλικ κατω απο Terra κυριως σε επιπεδο συνθεσεων και οχι αποδοσης.
Δισκαρος παντως :smiley:

Σήμερα ήρθε από το play, οπότε αύριο πρωί ό,τι προλάβουμε να ακούσουμε πριν τη συναυλία.

Πραγματικά απίθανος τραγουδιστής. Και απίθανες φωνητικές γραμμές πάντα! Πολύ καλός δίσκος. Αγαπημένο το στιβαρό Katherine of Aragon