Arsenal

Έχω πειστεί πως κόφτη δεν θα πάρουμε ποτέ. Δεν θέλει ο Αρσένης, τέλος. Δεν μπορώ να τον ψυχολογήσω αλλά ούτε και να το δικαιολογήσω αλλιώς, παρά μόνο σε παραξενιά του.

Και κόφτη και αμυντικό ! Ο Μερτεσακερ δεν κάνει …

Στάλθηκε από το SM-N9005 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Αμυντικούς έχουμε. Ο Μερτεσάκερ είναι καλός. Τη δουλειά του την κάνει. Σίγουρα υπάρχουν καλύτεροι, αλλά δεν προέχει. Έχουμε και Chambers/Gabriel στον πάγκο.

Κάνει και πολύ μάλιστα. Έχουν συνθέσει ένα φοβερό δίδυμο με την στοπεράρα Κοσιελνί. Υπάρχει και ο Γκάμπριελ στον πάγκο που είναι αξιόλογος. Όταν είπα κεντρικό χαφ, εννοούσα κόφτη, διότι ο Φλαμινί είναι μέτριος και ο Κοκλέν θα γυρίσει σε δύο μήνες. Δεν γίνεται να μην πάρει παίκτη εκεί.

Θα γυρίσει ο Αρτέτα που δεν στρίβει πια και θα μείνουμε ως έχουμε. Θα το δεις.

Κόφτη δηλαδή αμυντικό κεντρικό χαφ σίγουρα . Ο Μερτεσακερ δεν με καλύπτει για βασικό στόπερ . Οκ μπορεί να κάνω και λάθος .

Στάλθηκε από το SM-N9005 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Βασικά, αν μπορούσαμε με έναν μαγικό τρόπο να τους έχουμε όλους υγιείς ή έστω να τραυματίζονται μέσα σε λογικά πλαίσια, δεν έχουμε ανάγκη κανέναν.

Σκέψου τους απόντες: Γουέλμπεκ, Γουίλσιρ, Ροζίτσκι, Αρτέτα, Κοκλέν, Καθόρλα και Αλέξις. Δεν υπάρχουν παίκτες να ξεκουράσουν τους Οζίλ και Ζιρού που τραβάνε μόνοι τους κουπί επιθετικά από την αρχή της χρονιάς.

Εγώ το έχω ξαναπεί, μόνο ένας αμυντικός χαφ λείπει (καλύτερος από Φλαμινί/Αρτέτα - που δεν είναι τέτοιος, αλλά εκεί τον βάζει) και η ομάδα είναι υπερπλήρης.

Ναι σίγουρα αυτό με την γκαντεμιά με τους τραυματισμούς δεν υπάρχει . Σε κάθε παιχνίδι πρέπει να κάνει 10 ευχέλαια για να μην έχει νέους τραυματισμούς . Ειδικά αλεξις και σαντυ αν θυμάμαι καλά ξεκίνησαν και πολύ καλά την χρονιά .

Στάλθηκε από το SM-N9005 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

κόλπο ήταν ρε μη μασάτε! Για να τους μπερδέψουμε!

Έρχετε ο Ζλάταν ο Σνάιντερλιν και ο Μπενζεμα και παίρνουμε πρωτάθλημα…στο manager…

Μερτεζάκερ και Γουόλκοτ, κανονίστε να μην κερδίσουμε σήμερα. [-X

Μετά από το χειρότερό μας παιχνίδι προχτές, ένα από τα καλύτερα σήμερα. Μην σας ξεγελάει το σκορ. Κάναμε ό,τι περνούσε από το χέρι μας να το κρατήσουμε χαμηλά, ειδικά ο Θίο ξεπέρασε τον εαυτό του. Εξαιρετική εμφάνιση από Οζίλ (με γκολάρα και τα πάντα να περνάνε από τα πόδια του, όπως πάντα εξάλλου), Γκάμπριελ, Ράμσει και Τσάμπερλεϊν (αναμενόμενα είχε τις περισσότερες δυνάμεις από όλους).

Ο Οζίλ δύσκολα δεν θα βγει παίκτης της χρονιάς στο νησί, ανεξαρτήτως πρωταθλητή.

Ελ Νενι με 10 μυρια απο Βασιλεια, για τα χαφ!

καλό παιχτάκι… όμως δεν είναι αμυντικό χαφ ρε Βενγκέ!

Από λίγο που έψαξα φαίνεται καλή επιλογή, αν και μάλλον είναι οχτάρι. Όπως και να 'χει, δίπλα στον Ράμσει θα παίξει. Κάτι διάβασα όμως για πρόβλημα με την άδεια εργασίας του. Μην έχουμε κανένα φιάσκο…

on the possibility of resting players?
The thinking is to give absolutely everything to qualify. We are the holders of the cup and I know as well by experience that it is very important that you get in the competition and that you have a successful third round. It?s a tricky one, always, the third round.

Ναι, πήγαινε να πάρεις το τρίτο συνεχόμενο…

Με το πρόγραμμα που έχουμε, την κούραση και κάτι δηλώσεις σαν την παραπάνω, δεν είμαι καθόλου αισιόδοξος. Και ο Αλέξις δεν είναι ακόμα έτοιμος.

[B][SIZE=4]ΤΙ ΓΚΟΛΑΡΑ ΕΒΑΛΕ ΠΑΛΙ![/SIZE][/B]

[B]εντιτ[/B] ε ελεος

Καλά ρε σεις, περίμενα να γίνεται πανικός με τέτοια ματσάρα…

Μεγάλο κρίμα, πάλι στο τέλος χάσαμε το τρίποντο όπως και πέρυσι (2-2 στο 95’ με κεφαλιά-μαχαιριά του Σκρτελ). Μέσα μου βράζω, αυτά που έχουν ειπωθεί τα έχουν ακούσει οι γονείς μου και ενδεχομένως η μισή γειτονιά, όμως, αν το δούμε πολύυυυυυ ψύχραιμα και αποστασιοποιημένα, το αποτέλεσμα ήταν δίκαιο. Ο Ζιρού έκανε μυθικό παιχνίδι. Και ο Κάμπελ ήταν πολύ καλός, όμως μπορούσε να κάνει καλύτερα τελειώματα σε κάποιες φάσεις. Την είδε Οζίλ με τις κάθετες σήμερα.

Με διπλό στην Στόουκ όλα θα ξεχαστούν.

Νταξ, εβγαλε αρκετες γαματες ο Τζο, αλλα ο αλλος Τζο εσωσε την παρτιδα.

Δικαιο αποτελεσμα και ματσαρα.

Κατα σειρα το ποσο καλα μου φανηκε οτι επαιξαν χθες

giroud
monreal
campbell
ramsey
ozil
bellerin
walcott
mertesacker
cech
koscielny
flamini
gibbs
arteta
chamberlain

Τον Θίο τον έβαλες πολύ ψηλά. Πολλές λανθασμένες επιλογές και απαράδεκτα τελειώματα για μία ακόμα φορά. Γενικά, αυτός και ο Τσάμπερλεϊν είναι οι μεγάλες απογοητεύσεις της χρονιάς και βλέπω τον Κάμπελ να κρατά τη θέση του μετά την επιστροφή του Αλέξις. Ο Μονρεάλ είναι ο φετινός αντίστοιχος Κοκλέν, καθώς η βελτίωσή του σε όλους τους τομείς είναι εξωπραγματική.

Σε άλλα νέα, έκλεισε τελικά ο Ελνένι. Και λίγα λόγια από τον Αρσέν για τον παίκτη:

?He can be box to box and be a holding midfielder so that is for us very promising. We wanted a versatile player and I wanted a player who can play defensive but can as well play to box to box.

?His strengths are his technical level, his vision, his intelligence, his disciplined attitude and his physical attitude to compete at a high level. I think he has the physical qualities to play at the top level.