Arsenal

Δεν αγοράζουμε μεγάλους σταρ τους φτιάχνουμε είχε πει ένας σοφός. Μόνο έτσι θα επιστρέψουμε και όχι με Πεπε και λοιπές ακριβές μεταγραφές και συμβόλαια

Αν δεν είχε γίνει το φρικτό ξεκίνημα τον Αύγουστο (3 σερί ήττες με κακή εμφάνιση Μπρέντφορντ, Τσέλσι, Σίτυ) και αν έπαιρνε και κάνα Χ στα μεγάλα ματς … με πέναλτι από Μάντσεστερ Γ, με πέναλτι και στο 93 από Μάντσεστερ Σ και στο 92 από Έβερτον… Τώρα θα διεκδικούσε πρωτάθλημα. Αλλά εκεί φαίνεται η άπειρια που έχει, η έλλειψη πραγματικού στράικερ και η αδυναμία να κοντρολαρει ηλίθιους σαν τον Τζακα. Όπως και να χει δείχνει βελτίωση και καλό πρόσωπο εδώ και μήνες. Θα ήθελε λίγο τύχη και όχι τόσο κακούς διαιτητές.

Θέλουμε μια μεταγραφή πρωτοκλασάτου κεντρικού και ένα φορ. Ίσως και 1-2 κινήσεις ακόμα για πάγκο. Και δρόμο ο Τσάκα και λοιποί που δεν μπορούν.

Δεν ξέρω αν θα πηγαίναμε για πρωτάθλημα αλλά έχουμε βρει για πρώτη φορά σταθερά καλούς παίχτες σε θέσεις που ψαχνομαστε χρόνια (Αρ κ δεξί μπακ, εξτρέμ, 10ρι κλπ) κρίμα να μην γίνει αυτό που πρέπει.

Αν καταφέρουμε να βγούμε και 4αδα για αρχή θα είναι το τέλειο . Του χρόνου βλέπουμε και πιο ψηλά

Παιδιά τι λέμε τώρα! Η μεταμόρφωση της ομάδας είναι για να τρίβεις τα μάτια σου. Το πρώτο δίμηνο, είτε χάναμε είτε κερδίζαμε παίζαμε άθλιο ποδόσφαιρο, έδειχναν οι παίκτες να μην έχουν προπονηθεί, δεν μπορούσαν να εκδηλώσουν μια στοιχειώδη επίθεση! Θυμάμαι με Burnley να έχουμε άπειρες ευκαιρίες αντεπίθεσης και οι παίκτες να μην ξέρουν τι να κάνουν την μπάλα. Δεν ξέρω πως, αλλά γύρισε ο διακόπτης και τέτοια αλλαγή μεσούσης της σεζόν δεν περίμενα ούτε με σφαίρες. Μου αρκεί που η Arsenal δείχνει να έχει μπει στο δρόμο της και που ναι, τελικά ο Αρτέτα δείχνει να έχει σαφές πλάνο, το οποίο μπορεί να εφαρμοστεί. Είναι σχεδόν αδύνατο να χτυπήσει πρωτάθλημα από την μια στιγμή στην άλλη, ας βγούμε τετράδα και τα συζητάμε τα άλλα από του χρόνου (μην πω παραχρόνου) μετά από όποιες μεταγραφές κάνουμε.

1 Like

Η Φιορεντίνα παίρνει Πιατεκ για φορ και έχει γεμίσει η Ιταλία δημοσιεύματα πως όλο και πλησιάζει ο Βλαχοβιτς στην Άρσεναλ

Γενικά δεν με ψήνει η Άρσεναλ να κάνει ακριβές μεταγραφές (πχ να δώσει 70-80 εκ για έναν 20χρονο με μισή καλή χρονιά) αλλά από την άλλη δεν έχουνε συνηθίσει τέτοια ταλέντα να προτιμάνε Άρσεναλ τα τελευταία χρόνια οπότε άμα πω δεν τον θέλω θα πω ψέματα. Και κανείς και επίθεση φωτιά με u22 παίχτες .

Υγ συνεχίζω να προτιμώ Ισακ btw αλλά οκ…

Arsenal o Vlahovic; Σαν πρωταπριλίατικο αστείο ακούγεται, ο τύπος είναι στα ίδια επίπεδα με Haaland μην πω και καλύτερος. Δεν τίθεται καν θεμα σύγκρισης με Isaak…ουτε του παπά μην το λες αν παει Arsenal.

Δεν συγκρίνω Βλαχοβιτς με Ισακ απλά κατά την ταπεινή μου γνώμη ο Σουηδός ταιριάζει καλύτερα στην Άρσεναλ

Εννοείται αν έρθει δεν θα πω κάτι ταλενταρα είναι αλλά μιλάμε για ιταλικά μέσα οπότε κραταω μικρό καλάθι.

Υγ διαφωνώ ότι είναι στο ίδιο επίπεδο με Χαλαντ. Θέλω να τον δω πως θα συνεχίσει την χρονιά για να πω κάτι τέτοιο

Ισως υπερβάλω αλλα μην παραβλέπεις πως ο Haaland παίζει στο πρωτάθλημα που κάποτε βγήκε πρώτος σκόρερ ο Φάνης ο Γκέκας …επίσης την σαλατιέρα την είχε σηκώσει μέχρι και ο Χαριστέας lol

Το παλικάρι φαίνεται απο πέρυσι οτι ειναι top level… ταμαμ για την City και αμα λες οτι το αναφέρουν Ιταλικα μέσα οκ…keep on dreamin:p

Μόνο ο Fabrizio Romano μας σώζει από Ιταλία :sweat_smile:

Μια χαρά είναι και το γερμανικό πρωτάθλημα μωρέ άλλωστε και ο καλύτερος φορ στον κόσμο εκεί παίζει.

Για Σίτι δεν ξέρω, Άρσεναλ και Γιούβε διαβάζω τον θέλουν και μπορει και η Τότεναμ

ομολογω οτι δεν εχω κατσει να δω Vlahovic αλλα με βαση δημοσιογραφους που εμπιστευομαι δεν με τρελαινει η επιλογη του. Τα γκολ που βαζει ειναι πολλα αλλα τα metrics γενικα δεν λενε τιποτα, ασε που πολλα απο τα γκολ ειναι με πεναλτι. Οσο πιθανο ειναι να γινει ενας νεος Kane αλλο τοσο πιθανο ειναι να γινει ενας νεος Belotti.

1 Like

Τότεναμ; λολ…

Καμία σχέση με τον καμπούρα τον Μπελότι, ο τύπος είναι κτήνος, κίλλερ και έχει τεχνική

Όλες οι ομάδες του άρθρου έχουν φιλόδοξα σχέδια. Θα έλεγα πως δεν θα τον έδινε στην Γιουβέντους λόγω αντιπαλότητας αλλά μετά θυμήθηκα ότι και τον Κιεζα από εκεί τον πήραν. Και για την Τότεναμ δεν το βλέπω απίθανο με ψηστιρι Κόντε. Η Γιουνάιτεντ πρέπει να διώξει κάμποσους παίχτες πρώτα και δεν νομίζω να προλαβαίνει.

Η Άρσεναλ έχει μια απίστευτη 4αδα με ESR, Martinelli, Odegard κ Saka μένει ο φορ και υπάρχουν πολλοί αξιολογοι δεν θα τα βάψουμε και μαύρα αν φάμε άκυρο. Ίσα ίσα τα λεφτά πρέπει να πέσουν στο κέντρο

Βασικά διώχτε Xhaka και πάρτε… μια καρέκλα, το ίδιο θα προσφέρει και δεν θα παίρνει και κόκκινες.

3 Likes

Ακούγονται αξιόλογοι παίχτες με καλύτερο τον Βαιναλντουμ που ξέρει και το πρωτάθλημα αλλά δανεικό 6 μήνες τι να τον κάνω χρειάζεται μόνιμη λύση. Ο Τσάκα διάβασα είναι σε δύσκολη θέση μακάρι δρόμο

Τι μαλακια εκανε ο Βαιναλντουμ που εφυγε. Απορω ποσο πολλα λεφτα του δωσανε.

Αν γινει θα ειναι πολυ καλη μεταγραφη

Cedric-Holding οριακά για League Two. Απαράδεκτοι. Κατα τ’άλλα απειρία (μέγα λάθος το Patino-Lokonga) και πολύ κακή μέρα για τους περισσότερους παίκτες-κλειδιά και ήρθε ο αποκλεισμός. Απογοήτευση.

Κωλομάδα γαμώτο σας, σας είχα παίξει οβεράκι στάνταρ και έχασα το κουπόνι, πάλι καλά που αποκλειστήκατε άχρηστοι :stuck_out_tongue:

πως ηταν στανταρ αφου δεν βγηκε :stuck_out_tongue:

Φάνηκαν οι αδυναμίες σε φορ και κέντρο σήμερα και αν βγήκε ένα καλό από το κάζο είναι το δυνατό καμπανάκι προς την διοίκηση. Μεγάλη απογοήτευση αλλά τουλάχιστον θα μπορέσουμε να κάνουμε 100% focus στο πρωτάθλημα μπας και βγούμε 4αδα