Arsenal

Αυτοι τη δουλεια τους την κανουν. Απλα 2 πραγματα λειπουν απο την ομαδα. Ο ηγετης (που λεμε τοσα χρονια) και ενας αξιοπιστος τερματοφυλακας. Αμυντικο διδυμο, ειδικα τωρα με Σκιλασι, δεν εχω κανενα προβλημα…

Παιχτες με αρχ***α θελει η Αρσεναλ για να παρει καμια κουπα. Εγω εγινα Αρσεναλ οταν ηταν μεσα Βιειρα, Πιρες, Ανρι, Μπερκαμπ, Λιουμπεργκ, Κοουλ, Ζιλμπερτο, Καμπελ… παιχτες με προσωπικοτητα, ακομα και ο Κανου ή ο μικρος θεουλης ο Παρλουρ κατι ειχαν. Οι μισοι παιχτες που εχουμε τωρα ειναι χεστακια στους μεγαλους αγωνας, παιχταραδες ναι δεν λεω αλλα οταν πρεπει στα κρισιμα ματς μερικοι κανουν κοκοκο. Εχουμε και πολλους τραυματισμους βεβαια, ας ριξω και εκει λιγο το φταιξιμο :stuck_out_tongue:

Δεν εχεις αδικο…Πως νομιζεις πως εγινα και εγω Αρσεναλ? Μικρο παιδακι ειδα επιθετικο διδυμο Bergkamp + Henry, εβλεπα στο κεντρο κατι Viera, Pires και πισω Cambell, Dixon, Seaman…Σιγουρα δεν συγκρινω την τωρινη ομαδα με εκεινη την θρυλικη. Το “παιχτες με αρχιδια” εγω το μεταφραζω ως εναν ηγετη-σημαια (οπως ηταν ο Henry) συν 1-2 ακομα που εχουν δεδομενη αξια και μπορουν να τα βγαλουν περα στα δυσκολα. Οι μισοι παιχτες που εχουμε τωρα δεν εχουν εμπειρια απλα. Δηλαδη, οκ μεγαλο ταλεντο ο Walcott και παιζει ωραια μπαλα, αλλα δεν εχει παρει τα παιχνιδια που πρεπει για να σφιξει τα δοντια οταν χρειαζεται (λογω ηλικιας).

και επισημα http://www.arsenal.com/news/news-archive/sebastien-squillaci-signs-for-arsenal

Aκυρο ποστ σε ακυρο τοπικ:p

On topic:
Για την αρσεναλ ισχυει αυτο που ειχε πει ο μουρινιο…Υπαρχει μια συνεχομενη δικαιολογια οτι οι παικτες ειναι μικροι και την επομενη χρονια θα ειναι ετοιμοι!Αυτο γινεται εδω και 3 χρονια.Πρεπει πλεον η ομαδα να βρει μια ταυτοτητα την οποια δεν εχει!Παικταραδες οι περισσοτεροι αλλα μεχρι εκει!Αν δεν βρει αμεσα καποιον ηγετη οπως θα μπορουσε να ειναι ο φαμπρεγας τοτε δεν εχει τιτλους.

Το ύφος που πρέπει να 'χει ο αμυντικός. :!:
Και δεν είχε η Αρσεναλ από την εποχή του Keown.

ξερει κανεις ποιος προοριζεται βασικος; ο koscielny ή o squillaci ??

Υ.Γ το προηγουμενο σχολιο μου το διορθωσα

ΕΔΙΤ… τι εχω γράψει… για το θεό…!!! #-o

με την ψυχη στο στομα νικησαμε την blackburn και ειμαστε προσωρινα πρωτοι,
στα αρνητικα ο τραυματισμος ποιου αλλου; του van persie

πηγε δανεικος στην juventus o armand traore ,καλυτερα να εφευγε τελειως

νικησαμε την μπολτον,μου αρεσε ο σκιλασι ,ειδικα σε μια φαση στο 70,δεν μου αρεσε ο κοσιελνι που ευθυνεται και στο γκολ που δεχτηκαμε

δεν μας εδωσε δυο πεναλτυ στο τριλεπτο αλλα μας εδωσε ενα στο 9’ και προηγουμαστε με τον φαμπρεγας απεναντι στους αρσεναλιστας
οπως το βλεπω το παιχνιδι μεχρι στιγμης μπορει να ριξουμε καμια πενταρα

Μεγάλη μπάλα, όπως παραδοσιακά παίζει η ομάδα αρχή της σεζόν. 19 γκολ σε 5 ματς! Το ενθαρρυντικό είναι ότι πλέον, φαίνεται να έχει αλλάξει η νοοτροπία και να ανταποκρίνεται πιο εύκολα σε παιχνίδια με ομάδες που βασίζονται στη δύναμη. Επίσης ο Chamakh εξελίσσεται σε αναντικατάστατο, και όχι μόνο για το συνεχές του σκοράρισμα. Ξέρει να κρατάει και να σπάει τη μπάλα με μεγάλη ευκολία. Σε βάθος χρόνου βέβαια θα κριθεί, αλλά απ’ότι φαίνεται, έχει ταιριάξει με το σύστημα της Αρσεναλ και αποδίδει σούπερ.
Στα συν η λύση του Βέλα από τον πάγκο, ο οποίος φαίνεται να έχει πλέον συναίσθηση του που παίζει και παρουσιάζεται σοβαρός και οι ολοένα και πιο εντυπωσιακές εμφανίσεις του Wilshere. Ντάξει, αν συνεχίσει έτσι θα είναι μεγάλο κεφάλαιο και για την Αρσεναλ και για την Αγγλία.

Go Gunners !

στα δυσκολα να μας δω βεβαια. πολυ καλη μπαλα οως παντα. τρεξιμο, πασες την μπαλα κατω και σφυροκοπημα.

εγώ αν ημου αρσεναλ θα προτιμούσα να μοιράζονται τα γκολ…
γιατί έρχεται ενα ματς μου θες μισό γκολ παραπάνω που δεν έρχεται ποτέ…
και τότε οι πεντάρες και οι εξάρες δεν σημαίνουν τίποτα…

Mεγαλη μπαλα (κι εχθες) αλλα αυτος που μου εκανε καλη εντυπωση για δευτερο σερι ματς ειναι ο πιτσιρικας Γουιλσιρ.

μαζι με Μπαρτσα οι πιο φορμαρισμενες και ποιοτικες ομαδες στην Ευρωπη αυτη τη στιγμη.

Απλα το μονιμο ερωτηματικο ειναι το κατα ποσο θα αντεξει ενα τοσο ανθεκτικο λογω ηλικιας ροστερ στο βαρβαρο προγραμμα Premier-Champions ειδικα αργοτερα προς το μεσον της σεζον… Παντως ως τωρα τοσο τ’ αποτελεσματα οσο κι οι εμφανισεις ειναι χαρμα ιδεσθε.

τα είχαμε πει . . .

Η ιστορία χρωστάει στην Άρσεναλ έναν ευρωπαικό τίτλο

Καλα τα λες αλλα τερματοφυλακα δεν εχουμε …
εδω και … 10 χρονια.

Ασχετο αλλα εχθες τι τσαρουχια ηταν αυτη που κοπανησε ο Ροσιτσκι 8O
δικο μας ματς και χασαμε το τριποντο στο τελος

ελπιζω στο επομενο ματς να μην παιξει ο denilson και να παιξει ο frimpong

ο rosicky βλεπω να φευγει του χρονου
εκανε τοσα καλα ματς και ο wenger τον εχει στον παγκο
τωρα που εχασε και πεναλτυ να δουμε ποτε θα τον ξαναβαλει

κριμα γιατι εμενα μου αρεσει πολυ