Arsenal

Δεν το εχασε… Το σκοτωσε 8)

Σιγουρα εχει κανει καποια καλα ματς οσα χρονια ειναι στο Λονδινο αλλα σε γενκες γραμμες ποτε δεν επεισε οτι αξζει θεση βασικου και εδω που τα λεμε και το στυλ παιχνιδιου του δεν πιστευω οτι ταιριαζει στο τροπο που αναπτυσσεται η Arsenal.
Στη Dortumund ειχε κανει καλυτερα παιχνιδια.

δεν λεω να ειναι βασικος και αναντικαταστατος αλλα στο ματς με την μπραγκα ο νασρι δεν εκανε καλο παιχνιδι και τον κρατησε ενω θα μπορουσε να βαλει τον ροσιτσκι απο την αρχη

στην ντορτμουντ δεν τον εχω δει αλλα τον εχω δει σχεδον σε ολα της αρσεναλ και μου αρεσει πολυ,αν εκανε και σουτ πιο συχνα θα ηταν καλυτερα

Ο Νασρι πιστεθω πως κολλαει πιο πολυ στο στυλ ποδοσφαιρου της ομαδας γιατι ειναι πιο μαμουνι στο χωρο πισω απ’ τον επιθετικο ενω δινει και καποιες φορες τρεχει και πισω να βοηθησει ανασταλτικα πραγμα που δεν μπορει/και δεν τον πολυενδιαφερει να κανει ο Ροσιτσκι.

Ειναι ντελικατος παικτης δεν λεω αλλα δεν δειχνει πραγματα.
Ο Νασρι ακομα δεν εχει παιξει … 2 ματς ολα κι ολα … ελπιζω να παει καλα τον χρειαζομαστε :slight_smile:

2 μην σου πω και 3 χρωσταει :wink:

και εμενα πιο πολυ μου αρεσει ο νασρι απο τον ροσιτσκι γιατι εχει και τριπλα απλα λεω οτι εκανε κακο τελευταιο παιχνιδι και τον κρατησε.

επισης http://sport24.gr/football/omades/Arsenal/xanei_to_ntermpi_me_thn_tselsi_o_fampregkas.540478.html

Μη λέτε χαζά για τον Ροζίτσκι. Μεγάλος παικταράς και σιγά σιγά βρίσκει ρυθμό. Και φαίνεται να ξεχνούν αρκετοί ότι για ενάμιση χρόνο δεν έπαιζε. Από την άλλη, ο Nasri πάει φουλ για πρωταγωνιστικό ρόλο στην Αρσεναλ και ορθώς. Μαζί με Cesc ή με Wilshere στο κέντρο, κάνουν τρομερά πράγματα.

Κατα τ’άλλα, επιστροφή σε γνώριμες καταστάσεις και 1-4 μέσα στο WHL !!! Και εκεί που πήγαν να αναθαρρύνουν οι Σπερς μετά από την πρώτη τους νίκη μετά από 10 χρόνια στην PL :bye:
Στο πρώτο ημίχρονο βέβαια θα μπορούσε να’ναι 0-3 στο άνετο αν δεν έδινε κάτι τρισάθλια οφφσάιντ. Και ο ίδιος στο ξεκίνημα του β’ ημιχρόνου άφησε τον Κην από καθαρή θέση οφφσάιντ να βάλει γκολ. Ένα γκολ, για το οποίο ευθύνεται καθαρά ο Φαμπιάνσκι. Πάλι.

Α, και επίσης:

JACK WILSHERE λέμε.

καλα η διαιτισια χθες οτι να ναι ηταν,προσπαθουσαν να διορθωσουν τα λαθη τους με αλλα λαθη

παντως στο κεντρο εχουμε παικταραδες
fabregas
nasri
rosicky
wilshere
RAMSEY

επισης:

μισος ελληνας μισος κινεζος που παιζει στην αρσεναλ

κατι που διαφημιζει και στην τηλεοραση

O νέος αγαπημένος μου παίκτης.

Ρε αυτος που μας εκανε χωνι τωρα ο Jerome Thomas ειναι ο δικος μας που εχουμε δωσει δανεικο?

εδιτ LOL 0-2! :blink:
εδι2 λαθος, τον εχουμε διωξει εδω και κατι χρονια αυτον :stuck_out_tongue:
εδιτ3 χχαχαχααχαχαχαχαχααχ 0-3 :’) 1-3 :’)

Πω πω κηδεία η Γουέστ Μπρόμ…

Απαραδεκτο τερμα για μια ακομη φορα, αμυνα για γελια με σκιλασι και κοσιελινι…

ο αλμουνια φταει στα δυο απο τα τρια γκολ
οι μονοι που παλευαν ηταν ο νασρι και ο σονγκ

το μονο καλο ειναι οτι εχασε και η τσελσι αλλιως θα λεγαμε αντιο πρωταθλημα

Όλο το καλοκαίρι γινόταν λόγος για την ανακαιότητα απόκτησης ενός τέρματος κλάσης.
Ενός γαμημένου τερματοφύλακα που να 'ναι αντάξιος του επιπέδου της Αρσεναλ.
Και πάλι τα ίδια.

Και εκτος αυτου, εχετε καταλαβει οτι θα παιζουμε με βασικο τον Σκιλασι και εαν οχι τοτε με βασικο τον Κοσιελινι! Γελανε και τα σκυλια… Κοιτα που φτασαμε να αναπολουμε τον καθυστερημενο τον Γκαλας [-X

Τα χουμε πει, καλό, χρυσό και άγιο το ποδόσφαιρο του Βενγκέρ αλλά οι μεταγραφές του τα τελευταία 5 χρόνια κατά κανόνα είναι για τα πανυγήρια.

τα τελευταια χρονια εχει παρει αυτους:
με μπολντ οι καλες μεταγραφες,με γκρι οι μετριες,και με κοκκινο οι κακες :

nasri
arshavin
vermaelen
chamakh
ramsey

eduardo
squillaci

silvestre (ελευθερος)
campbell (ελευθερος)
koscielny (προς το παρον δεν μου αρεσει)

κακες μεταγραφες εκανε στην αμυνα ,δηλαδη εκει που εχουμε προβλημα
το προβλημα με τον βενγκερ ομως δεν ειναι οι παικτες που παιρνει αλλα οι παικτες που δινει:

toure (ο καλυτερος αμυντικος που ειχαμε αλλα τον αντικατεστησε με τον vermaelen)
gallas ( καλυτερος και απο squillaci και απο koscielny)
flamini (εκανε μια καταπληκτικη χρονια και εφυγε ελευθερος)
senderos (εντελως ξαφνικα αποφασισε οτι δεν κανει,εκει που ηταν βασικος μιση χρονια,πηγε δανεικος στη μιλαν και με τον γυρισμο του επαιξε μονο σε ενα φιλικο μεχρι τον ιανουαριο οπου εφυγε δανεικος στην everton,και οταν γυρισε απο τον δανεισμο εφυγε κατευθειαν στην φουλαμ χωρις να παιξει κανενα παιχνιδι.Δεν λεω οτι ειναι για βασικος αλλα σιγουρα ηταν καλυτερος απο τους silvestre,campbell,djourou που ειχαμε περυσι)
επισης και οι:
hleb
adebayor

και τα επομενα χρονια βλεπω να φευγουν οι fabregas,clichy

Πότε πρόλαβες και είδες τον Σκιλασί και είναι μέτριος; Ας παίξει σε ένα ματς με τον Vermaelen και ας δέσουν πρώτα. Το πρόβλημα της Αρσεναλ δεν είναι η άμυνα πλέον. Έφυγε και ο ανύπαρκτος Σιλβεστρ και απέκτησε παίκτες με potential, σαν τον Κοσιελνί ή τον έμπειρο Σκιλασί. Με τον γίγαντα Vermaelen μια χαρά άμυνα είναι και μην περιμένεις από τον πρώτο μήνα να παίζουν με απόλυτη ομοιογένεια, λογικό είναι.
Εκεί που έχει όντως κάνει λάθος ο Αρσέν, είναι ο τερματοφύλακας. Τα λέμε, τα ξαναλέμε, όλο το καλοκαίρι έψαχνε και για τέρμα και τελικά τα ίδια. Ο Φαμπιάνσκι είναι επικίνδυνος, ο Αλμούνια ασταθής και η θέση του είναι στον πάγκο, ενώ οι υπόλοιποι δεν είναι για βασικοί ακόμα. Αλλά από το να παίζει με Φαμπιάνσκι στο κύπελλο, καλύτερα Μανόνε ή τον Szczesny τέλος πάντων.

Τα’χουμε ξαναπεί, με την κατασκευή του emirates, έπρεπε να ακολουθήσει άλλη οικονομική πολιτική η ομάδα και από το να ξεπουληθεί (όπως οι υπόλοιπες) σε τίποτα άσχετους, προτίμησε να 'χει μια μεταβατική περίοδο χωρίς τίτλους και να στηριχτεί στις εμπνεύσεις του Βενγκερ. Εμπνεύσεις που σίγουρα άλλοτε πιάνουν και άλλοτε όχι, αλλά στο θέμα του τερματοφύλακα δε γίνεται να μην του κανει κανένας. Ούτε από την άλλη γίνεται να κυνηγάει τον Σβάρτσερ της Φούλαμ. Στην επόμενη μετεγγραφική σεζόν, επιβάλλεται να κινηθεί για τέρμα, τέλος. Και επιβάλλεται ο Φαμπιάνσκι να παραχωρηθεί κάπου, δανεικός ή όχι.

Ακόμα νωρίς είναι και ακόμα έχει 250 αγωνιστικές η Premier League, αλλά αν πάει με Αλμούνια βασικό όλη τη σεζόν, πάλι θα θεωρηθεί επιτυχία το δεδομένο. Ότι δηλαδή καμία Τότεναμ ή Σίτυ δε θα μπορέσει να χτυπήσει τη θέση της Αρσεναλ στους big 4. Όπως επισήμαιναν πέρσι τα παπαγαλάκια.

εντιτ: Α, και ο Hleb και ο άλλος, καλά έκαναν και έφυγαν. Τους είδαμε και τι έκαναν μετά την Αρσεναλ.

επειδη δεν τον εχω δει αρκετα τον squillaci τον εβαλα στους μετριους

ο φαμπιανσκι δεν ειναι ουτε για ερασιτεχνικο πρωταθλημα
ο αλμουνια τις πηρε τις ευκαιριες και απεδειξε οτι δεν κανει
τον σεζνι δεν τον εχω δει
και ο μανονε δεν με πειθει

ελπιζω να παρουμε τον γκιβεν (επειδη ακουγεται)

το οτι ο χλεμπ δεν εκανε τιποτα αφου εφυγε δεν σημαινει οτι δεν επαιξε μπαλαρα με εμας

και για τους αμυντικους
ο vermaelen ειναι φοβερος
το καλυτερο θα ηταν να εχει διπλα του τον τουρε αλλα τον πουλησαμε (δεν με πειραζει τοσο γιατι πηραμε καπου 25 εκατομμυρια απο την σιτι)
αλλα τον γκαλας γιατι τον αφησαμε να φυγει?
για να παρουμε τον αναπληρωματικο απ’την εθνικη γαλλιας?

Ο Χλέμπ ήταν πολύ καλός όντως και έκανε εξαιρετικά παιχνίδια την περίοδο που είχε έρθει και ο Ροζίτσκι. Από κει και πέρα ήθελε να φύγει και το διατυμπάνιζε.
Τα ίδια και ο Αντεμπαγιόρ, τα ίδια και ο Φλαμινί.
Αν θα 'πρεπε να μείνει ένας εξ’αυτών, θα ήταν μόνο ο Φλαμινί. Δούλεψε και έκανε μια φανταστική χρονιά και μαζί με τον Σεσκ στο κέντρο έκανε απίθανα πράγματα. Η Αρσεναλ άργησε μεν να του κάνει πρόταση ανανέωσης, αλλά από την άλλη ήθελε και κείνος να την κάνει για Ιταλία, όπως και έγινε και πήγε στη Μιλανάρα.

Από τους τρεις παραπάνω, κανείς δεν τα κατάφερε καλύτερα από όσο ήταν στην Αρσεναλ. Και αν ο Χλεμπ ήταν στην ομάδα της Μπάρτσα που κατέκτησε το CL, πόσο έπαιξε και πρόσφερε; Τίποτα. Και μετά από καιρό αναγνώρισε ο ίδιος ως λάθος τη φυγή του απο την Αρσεναλ και κατέληξε δανεικός στην Μπερμινγχαμ.

Ο Τουρέ είναι τελείως διαφορετική περίπτωση. Έγινε μια καλή πρόταση, ο κύκλος του στην Αρσεναλ είχε σχεδόν κλείσει και όπως έφυγαν τα υπόλοιπα βασικά στελέχη των επιτυχιών έχοντας παίξει την καλύτερη μπάλα της καριέρας τους στην Αρσεναλ, έτσι και αυτός.

Για τον αντεμπαγιορ κανένα σχόλιο, εκτός του ότι θα μπορούσε απλά να το δουλέψει και να παίξει μπάλα, αλλά αυτός και οι μανατζαρέοι του τα’ καναν σκατά. Ας κάτσει στους φαντασμένους να 'ναι παγκίτης.

Ολοι οσοι φευγουν απο την Αρσεναλ παιζουν χειροτερα μετα, πολυ απλα γιατι ο Wenger ξερει να παιρνει απο τους παιχτες το 100% και ξερει να τους δενει ολους σαν ομαδα που παιζουν με κλειστα μεταξυ τους.

Τωρα για τον Σκιλασι, Εγω τον εχω δει και με Μονακο και με Λιον και με Σεβιλη και ειλικρινα δεν μου κανει για την Αρσεναλ και για τον Κοσιελινι θεωρω αποτυχια να παιρνεις 25 χρονων παιχτη που εχει παιξει μια χρονια 1η Γαλλιας και πιο πριν ηταν σε καποια Tours. Ασε που δωσαμε και 10+ μιρια. Μαακαρι να βγω λαθος σε αυτον…