As I Lay Dying

χαχαχ περίμενα πότε θα το κουοτάρει κάποιος αυτό :lol:

Άκου Μπίφφυ εσύ και άσε το τρου χάρντκορ για τους χάρντκορ τύπους. \:D/

…και εδω βλεπουμε τον λαμπεση λαηβ στο dundee…

… φατησκονημουνουμπα!

Στο άβαταρ τουλάχιστον σ’έχω

http://www.youtube.com/watch?v=B6aPKt2R2Bc

(για να είμαστε μόνο 99% off topic)

ε ενταξει τι να λεμε τωρα…μεγαλη μπαντα,με απιστευτες κιθαρες.

Το τραγουδι Sound of Truth πρεπει να μετονομαστει σε sound of perfection

μια απο τις αγαπημενες μου Metalcore μπαντες ειναι πολυ καλοι!:slight_smile:

Bump. Καιρο εχουμε να γραψουμε για δαυτους. Εχω αρχισει παλι να λιωνω Frail Worlds Collapse που ειναι και το αγαπημενο μου αν και με δυσκολια καθως σχεδον σε ολα (δεν εχω ακουσει ακομα το πρωτο τους) τα αλμπουμ τους εχουν κομματαρες που ξεχωριζουν. Απορω που δεν αρεσει σε πολλους απο δω το Shadows are Security. Ηταν το πρωτο τους που ακουσα και συγκεκριμενα το Morning Waits που παραμενει απο τα αγαπημενα μου κομματια κυριως λογω riff και δικασης στα drums. Πορωση!

Γενικα τους ξεχωριζω πολυ σαν μπαντα. Εχουν οργασμικες ριφαρες και τα drums τους δεν ειναι το κλασσικο hi-hat/ταμπουρο (repeat^infinite). Ακομα και τα φωνητικα με πορωνουν και δεν ειμαι και ο μεγαλυτερος φαν των brutal vocals, αλλα ο Lambesis σπερνει και σε συνδυασμο με την ομοβροντια των ριφς, δενουνε γαματα.

Bump!!
προσφατα τους ανακαλυψα και θελω να ψαξω ολη την δισκογραφια τους
για προτεινετε απο ποιο δισκο να ξεκινησω?

Είναι από τις μπάντες που βελτιώνονται δίσκο με το δίσκο οπότε άμα δεν βαριέσαι πάρτα με τη σειρά.

Edit: ο δίσκος που τους καθιέρωσε είναι το shadows are security οπότε θα μπορούσες να ξεκινήσεις από αυτό.

εμενα ο τελευταιος τους γιατι δε μαρεσε τοσο?

Μιας που το θυμηθηκα, φρεσκο βιντεο απο το νεο δισκο
[B]As I Lay Dying - A Greater Foundation[/B]

  • Ο Lambesis “παρατουμπανιασε” ή μου φαινεται???

οκ ευχαριστω!!!

An Ocean Between Us.

Ειναι γεγονος μαγκες,το μεγαλυτερο reunion του metalcore ειναι εδω με τους As I Lay Dying να επιστρεφουν μετα απο 6 χρονια στο προσκηνιο με το original lineup και με ενα πολυ καλο τραγουδι

Για οσους δεν γνωριζουν,ο τραγουδιστης τους Tim Lambesis ειχε μπει φυλακη για καποια χρονια,επειδη ειχε κανει αποπειρα μισθωσης ατομου που θα σκοτωνε την γυναικα του και η μπαντα ουσιαστικα ειχε διαλυθει μετα την φυλακιση του

2 Likes

“My own grave” ή καλύτερα “My wife’s grave” θα έπρεπε να λέγεται το τραγούδι :sunglasses:

Tο γνωρίζουμε και μάλιστα ο Brian Welch από τους KOЯN είχε γράψει ένα πολύ ωραίο άρθρο προσπαθώντας να έρθει στη θέση του Tim Lambesis.

http://loudwire.com/heads-korner-brian-head-welch-personal-pain-plight-tim-lambesis/

1 Like

Νεα κομματαρα απο As I Lay Dying με το νεο αλμπουμ να βγαινει στις 20 Σεπτεμβριου. Λιγες κυκλοφοριες με συγκινουνε πλεον ομολογω,αλλα τα νεα τραγουδια του reunion με εχουν ταξιδεψει 10 χρονια πισω.

Εχω την αισθηση πως δεν θα απογοητευσουν

1 Like

αυτοι ειναι cancelled, γιατι δεν ειναι cancelled?

Πολυ καλο και τουτο. Μια εβδομαδα εμεινε