As I Lay Dying

μια γκρουπαρα με παρον και μελλον … απο τις αγαπημενες μου μπαντες … καορυφαια τους δουλεια το frail words collapse για μενα …πια η γνωμη σας παιδες?

γκρουπαρα!!!με μισο-συμπατριωτη στα φωνητικα!!!(Λαμπεσης!!)
αγαπημενη κυκλοφορια τους και μενα το frail worlds collapse!!!τρελη δισκαρα.εντελως προσωπικος ηχος.
με το 94 Hours να γκρεμιζει τα παντα στο δρομο του.
στη συνεχεια κυκλοφορησαν το shadows are security.που ειναι πολυ κοινοτυπο αμερικανικο μεταλκορ!!με πολλες μελωδιες και καθαρα φωνητικα που χαλανε το δισκο.
ευτυχως φετος βγαλανε το νεο τους An ocean between us,στο οποιο φαινονται φοβερα βελτιωμενοι και εμπνευσμενοι και ταυτοχρονα πιο μπρουταλ αλλα και πιο κλασσικοι στις επιρροες τους!!!
ΕΥΓΕ!!!

Δεν έχω ακούσει καθόλου.Στα υπόψιν…

Απλά ένα καλό group.

Ο τελευταίος δίσκος έχει καλά σημεία αλλά μας τα χαλάει στα ρεφρέν ρε γαμώτο…

Τι, σταματάνε τα μπρούταλ στα ρεφραίν? :-k

Nαι. Και δεν είναι μόνο αυτό, η φωνή του τυπά στα καθαρά είναι πολύ φλώρικη.

ΑΠΙΣΤΕΥΤΟΙ!!!

To Frail το γουσταρα με χιλια!Το Shadows ηατν ενα παρα πολυ καλο αλμπουμ!Το καινουρη=γειο τους μονο κατι σκορπεια εχς ακοθσει και καλο φενοταν!Αλλα το Frail για μενα ειναι το κορυφαιο τους!

και το an ocean between us ειναι πολυ καλο

αηδια.

Γαμιστερη μπαντα!Το τελευταιο τους μου αρεσει πιο πολυ απο ολα και πιστευω οτι ειναι απο τα καλυτερα της χρονιας. :thumbup:

Δεν έχω ακούσει καθόλου.Στα υπόψιν…
Οχι ρε Davidian.Δωστους προσοχη παραυτα!

Το ocean between us είναι όντως απο τους καλύτερους δισκους της χρονιάς…:wink:
Εχει θεικά κομμάτια…όπως το Within destruction,nothing left…Απο τους παλιότερους δίσκους το νεμπούτο τους: Beneath the Encasing of Ashes έχει αφήσει εποχή απλά …

για εξηγα το λιγο παραπανω αυτο

εχω την εντυπωση οτι το frail worlds προκαλεσε ντορο γυρω απο το ονομα τους

στο encasing εχουν χαλια παραγωγη,ακουγωνται σαν zao β διαλογης και τα τραγουδια ειναι μετρια (απο οτι εψαξα ηχογραφησανε το αλμπουμ ενα μηνα αφοτου φτιαξανε την μπαντα!!!)

Ναι!Ήταν προσωπική εκτίμηση …Είναι επηρεασμένος ο ήχος όντως απο Zao(αν και έχω ακούσει ΄λάχιστα)…αλλα ως καταβολή…Με τίποτα δε θατο έλεγα Ζαο β διαλογής…Ωστόσο σαν ντεμπουτο το θεωρώ αξιολογο κ το surrounded κ το Forced to die,a long march,the voices that betray me, έίναι κομματάρες κ σκέψου οτι δεν είχαν καν μπασίστα τότε…Το frail worlds έίναι πιο mainstream(αν μπορεί να θεωρηθεί έτσι κάτι hardcore)…Kατα την αποψη μου αυτό που άξιζε παρισσότερο ήταν το Shadows are security…To στίγμα πάντως το δώσανε με το Encasing …και όσο υπερβολικό κ αν ακούγεται για μένα άφησε εποχή…αλλα είναι απλά άποψη μου…:wink:

ok,δεκτο!
αν και η φραση “αφησε εποχη” για μενα παει σε πιο genre defining groups,αλλα ok! :slight_smile:

παντως οπως ξαναπα στο frail worlds collapse ειχαν πιο προσωπικο ηχο
ενω στα επομενα μου ακουγωνται πιο generic metalcore.

Ορε τουτοι δω γαμουν. Ειχα ακουσει κλασσικα through struggle confined kai darkest nights αλλα το an ocean between us ειναι ολο εξαιρετικο.

Τim Lambesis. Μόνο αυτό λέω.
Περιμένω πώς και πώς για κανένα live… ελπίζω όχι άσκοπα.

Frail Words Collapse απλά.

Μονορούφι απ’την αρχή μέχρι το τέλος, βιασμός στα αυτάκια μας, οι riffάρες να σκάνε η μία μετά απ’την άλλη, τα φωνητικά του Λαμπέση να τρυπάνε στομάχια (Στο Distance is Darkness δίνει ρέστα απλά), φουλ στο συναίσθημα με τον δικό του τρόπο.

Πιστεύω ότι άνετα θεωρείται πλέον απ’τους κλασσικούς δίσκους στο metalcore.

Ντάξει μπορεί στο Shadows Are Security να κάνανε κοιλίτσα αλλά επανήλθαν στο Ocean Between Us !

Μπαχαχ