AS Roma

Σε αυτό το θρεντ λέτε πόσο γαμάτη είναι η ομαδάρα κ πόσο θεός είναι ο Λέρης.

Ευχαριστώ.

Στ’ αρχίδια μας για τον λέρη, αλλά η Ρόμα είναι υπεργαμάτη ομάδα και στηρίζουμε από τότε που παίζοντας μπαλάρα έριξε 6 στον Ολυμπιακό του Ζιοβάνι.

Η ομάδα με προπονητή Καπέλο και μέσα Τότι, Μπάτι-γκολ, Ντελβέκιο, Καντελά, Αλνταΐρ και λοιπούς ήταν η καλύτερη ιταλική που έχω δει.

“Ρωμαιος” απο πιτσιρικας, πριν καν το πρωταθλημα του 2001 οπου το πανηγυρισα περισσοτερο και απο πρωταθλημα του Θρυλου. Αν και δεν παθιαζομαι ιδιαιτερως με ξενες ομαδες, στην Ρομα κατι ανεξηγητο με τραβηξε… ισως και η αντιπαθεια σε Γιουβεντους, Μιλαν, Ιντερ και την ξεφτιλισμενη απ’ολες τις αποψεις, Λατσιο

Το μονο σιγουρο ειναι πως μιλαμε για την πιο ΤΙΜΙΑ και ΚΑΘΑΡΗ ιταλικη ομαδα

αυτο ακριβως.
παντα ειχε τον τροπο να παιζει πολυ ωραια μπαλα χωρις να εχει τους παιχταραδες των αλλων “μεγαλων” ιταλικων. πρωτοεπαιξε και το συστημα 4-6-0!!!
αυτος ο παικτης με εκανε ρομα

Τσίμπα:

:smiley:

Πάντα μου άρεσαν πολύ οι εμφανίσεις της, ωραία χρώματα!

Πάντα έτρεφα μία συμπάθεια για την ομάδα αλλάααα μέχρι εκεί. Όχι ότι καίγομαι για Ιταλιάνους αλλά πάντα ήμουν με τον Μέγα-Αλέξανδρο!! :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue:

[SIZE=“4”]ΕΤΣΙ[/SIZE]

(Β)ρομα ε ??

Παικτες ΑΔΕΡΦΑΡΕΣ με μαλλι κομμωτηριου τιγκα στο ζελε και στις κορδελλες, οπαδοι ΑΛΗΤΕΣ με μαχαιρωματα και αλλες τετοιες ιστοριες.

δεν θα ξεχασω ποτε την πρωτη φορα που ειδα λατσιο απο ιταλικο καναλι με χιονια…
λατσιο-γιουβε κυπελλο…
ειχα κολλησει πανω στην οθονη…!!
ελεγα υπάρχει τετοια ομαδα που παιζει τετοια μπαλαρα …!!!
απο τοτε και μετα παραδεχομαι καποιες εμφανισεις και πορείες στην ιταλια, της ρομα αλλα αυτο που εχω δει απο λατσιο με κανει απλα να γελαω με την ρομα…

*το σαββατο θα συναντήσω τον γιο(φιλος μου) του ανθρώπου που εκανε οικονομικό έλεγχο στον κρανιοτι και απο τοτε η λατσιο εχει φαει τα μούτρα της…(αν και πηρε 2 κυπελλα.!!)

ΕΤΣΙ!!!

ξεφτιλες…:lightsabre:

@ Destroyer

O Μεγαλος Batistuta θα επρεπε να σε κανει [SIZE=“4”]FIORENTINA[/SIZE] !!!

…και οχι β-ρομα…[-X

ημουν πολυ μικρος τοτε.:stuck_out_tongue:
ποια βρωμα ρε???
τι εκανε φετος η λατσιο με την ιντερ ΡΕΕΕΕΕ???
η μεγαλυτερη βρωμια που εχει γινει ποτε στο ποδοσφαιρο ρε!!!
αντε και απο του χρονου στη Β’

Night*Sky οσο παει και σε συμπαθω περισσοτερο…:smiley:

παντως απο την ρομα εχω και μια τρελη αγαπη…

Μα κι εσύ θαυμάζεις το Λέρη. Γιου τζαστ ντοντ νόου ιτ γιετ.

Επειδή συνήθως όταν οι της Λάτσιο μιλάνε για αδερφές στη Ρόμα εννοούν έναν πολύ συγκεκριμένο παίκτη, απλά να σου πω να με ειδοποιήσεις όταν η Λάτσιο αποκτήσει ΕΝΑΝ παίκτη που να ξέρει το 1/10 της μπάλας του Τόττι :wink:

Μετά, αν σου φαίνεται αδερφάρα ο πιο ολοκληρωμένος αμυντικός χαφ στον κόσμο (μαζί με Καμπιάσο και Εσσιέν) Ντε Ρόσσι ή ο λόου προφάιλ και ΤΙΜΙΟΣ παιχταράς Βούσινιτς, τότε άντε γεια.

Για τους οπαδούς δεν μπαίνω καν στον κόπο να σχολιάσω τα φασιστάκια ε

Και Μεξες και Ακουιλανι ειχα στο μυαλο μου και ακομη πολλες ΠΟΥΣΤΑΡΕΣ. :wink:

Οι παικταραδες που περασαν απο τη Λατσιο την τελευταια δεκαετια, χωνουν για πλακα τα κουταβια της ρομα…8)

Ρε συ Νάιτσκάι, πως κατάφερες να συνδιάσεις όλο το ντεμέκ αναρχιλίκι του Ηρακλή, κ το καραφασισταριό των σιχαμένων των άλλων; :p:p

Κατα τ’άλλα, η ρόμα έχει την πιο εκνευριστική κωλόφατσα στα γήπεδα

ω ναι.!!
πολυ σπαστικος.!
θυμάμαι στον αγώνα με την φουλαμ οι κλωτσιές έπεφταν σύννεφο…!

Δεν ασχολουμαι σοβαρα με ομαδες του εξωτερικου πλεον.
Θεωρω γελοιο και ατοπο να δηλωνει καποιος ‘‘οπαδος’’ μιας ομαδας που βρισκεται σε αλλη χωρα και ουτε την βλεπει ουτε ‘‘συμμετεχει’’ ο ιδιος (παρακολουθοντας, πηγαινοντας στο γηπεδο, συζητωντας με συνοπαδους ή αντιπαλους οπαδους και γενικα ζωντας ολη την ατμοσφαιρα και το κλιμα) στο αντιστοιχο πρωταθλημα.

Συνεπως, πραγματικα στ’αρχιδια μου για τα περι Λατσιο-Ρομα, Μπαρτσελονα-Ρεαλ, Τσελσι-Μαντσεστερ κλπ, οπως πραγματικα χεστηκε και ο ιταλος/ισπανος/αγγλος για τα παο vs οσφπ, παοκ vs ηρακλης κ.ο.κ.

Επισης, η πρωτη μου ‘‘ευρωπαικη αγαπη’’ ηταν η Fiorentina, με ηρωες τους Batistuta και Rui Costa.
Λατσιο γουσταρα αργοτερα για τους Αργεντινους και για το γαλαζιο.
Ετσι κιαλλιως οταν εισαι σε μικρη ηλικια και διαμορφωνεις συμπαθειες δεν μπορεις να γνωριζεις και να αξιολογεις εξωαγωνιστικα γεγονοτα.

[B]Το συμπερασμα ;

ΜΟΝΟ ΗΡΑΚΛΗΣ[/B]

δηλώνω και εγώ παρών στο τοπικ της αγαπημένης μας ιταλικής

την αγάπησα, όταν αγάπησα την πόλη της ρώμης. αγαπούσαμε και από παλιά μπατιγκολ κ τότι… δεν ήθελε και πολύ.

πιστεύω πως κ φέτος θα είμαστε ανταγωνιστικοί σε σχέση με γιουβε/μίλαν, αλλά όχι με ιντερ. αν κ τα ματσάκια που έπαιρνε χωρις να ιδρώνει ο μουργίνιο, ο βλαχοισπανός δεν θα μπορεί να τα πάρει