Asphyx - Deathhammer

βγηκαν να σαρωσουν παλι!!!ακουστε εδω το ομωνυμο και θα ανεβασω κι αλλα…

  1. Into The Timewaste (3:41)
  2. Deathhammer (2:27)
  3. Minefield (7:28 )
  4. Of Days When Blades Turned Blunt (3:22)
  5. Der Landser (6:54)
  6. Reign Of The Brute (2:59)
  7. The Flood (3:04)
  8. We Doom You To Death (6:57)
  9. Vespa Crabro (2:50)
  10. As The Magma Mammoth Kisses (7:51)
  11. Death The Brutal Way (3:39)
  12. Os Abysmi Vel Daath (Celtic Frost Cover) (4:53)

Από την πρώτη ακρόαση ήδη γάμησε. Δε θα με απογοητεύσει ποτέ αυτή η μπάντα το πιστεύω πλέον. Έπεται μεγάλο λιώσιμο!

Βασικα τα τελευταια δυο ειναι απ το bonus CD.

Tracklist bonus disc:

  1. Der Landser ( German Version )
  2. Death the Brutal Way ( 2008 )
  3. Os Abysmi Vel Daath ( Celtic Frost cover )
  4. Bestial Vomit ( Majesty cover )
  5. We Doom You to Death ( 2010 )

Η διασκευη στους Frost ειναι καλυτερη απ το original, την ειχαν στο EP που εβγαλαν το 2008 και το We Doom You To Death ειναι απο το split με Hooded Menace (το οποιο κομματι των Asphyx καραγαμαει).

Kαι τα μυαλα στα καγκελα

REIGN OF THE BRUTE

Σα να κανανε παλι το θαυμα τους οι Oλλανδοι !

Σιγα μη δε το κάνανε. Με τη ψυχη που έχουνε και με την ηθική του αντεργκραουντ πολεμιστή που έχουν συν το ταλέντο τους δεν αποτυγχάνεις ποτέ

[I]“This is True Death Metal you Bastards !!”[/I]

Χεχε, έσκασε τρελό χαμόγελο όταν έβαλα το άλμπουμ να στρημάρει χτες και άκουσα την παραπάνω ατάκα!
Μαζί με το νέο Napalm Death που είναι έξω θα ξεβιδωθούν κεφάλια…

Ανυπομονώ να ρίξω και εγώ τις πρώτες αυτιές λίαν συντόμως.
Εν τω μεταξύ, αν θέλετε ρίξτε μια ματιά σε αυτήν εδώ την κριτική, πιστεύω θα σας φανεί τουλάχιστον αστεία. Από τη στιγμή που ο τύπος αποκαλεί τους Asphyx Δανούς, πώς είναι δυνατόν να πάρει κανείς στα σοβαρά αυτά που λέει στο κείμενό του?

http://www.rockway.gr/index.php?option=com_content&view=article&id=2709:asphyx-deathhammer&catid=17:2008-10-22-12-09-14&Itemid=34

Δανους,thrash/death γενικα οτι να’ναι γραφει ο παληκαρος.

…τώρα τον ακούω…death δισκάρα…τίποτα άλλο:):!:

ειναι απλα ανιδεος περι Asphyx μην πω γενικα του μεταλ :stuck_out_tongue: εκτος απο αυτα λεει τον Martin ξεψυχισμενο
αν ειναι δυνατον!

τον δισκαρο τον ακουω συνεχεια και ανυπομονω για το live!τον εχω προπαραγγειλει και το διπλο CD αλλα και το clear LP που ειναι τωρα sold out :smiley:

πολυ καλος δισκος!!

Πολύ καλό άλμπουμ, θυμίζει αρκετά τα παλιά τους άλμπουμ. As The Magma Mammoth Rises και We Doom You To Death υπέρτατα έπη. Αυτά με 2 ακροάσεις μόνο, θα πέσει λιώσιμο.

με μια αυτια και εμενα μου φαινεται πολυ καλος δισκος, ειδικα τα πρωτα τραγουδια ειναι τρομερα. Εχω την εντυπωση ομως οτι εχει και καποια fillers.

…έχει κολήσει στο cd player μου:):!:

Επιτέλους, το άκουσα σήμερα.
Κόλαση στο μέγιστο!!! Τι να πει κανείς, οι άνθρωποι περνάνε δεύτερη νεότητα. Νομίζω είναι το ίδιο ποιοτικός και πορωτικός με το Death the brutal way, στο γνώριμο ύφος με τα πολύ βαριά και ογκώδη ριφ, όπως μας αρέσει να ακούμε από αυτή τη μπάντα. Ο Μartin εγγύηση όπως πάντα, βγάζει τα άντερά του. Πιο δυνατές στιγμές για μένα το ομώνυμο, το We doom you to death και το As the magma mammoth kisses, ενώ το Minefield θυμίζει και τιμάει τις ένδοξες αργόσυρτες στιγμές. Σίγουρα από τα πολύ καλά death της χρονιάς, φτάνει και το live σε λίγες μέρες. :slight_smile:

as the magma mammoth rises οχι kisses! :stuck_out_tongue:
επισης αλλα που βρηκα γαματα ειναι και τα vespa crabro και into the timewastes!

8.46 ευρώ το νέο άλμπουμ στο [B][U]play.com[/U][/B]. Επίσης 16.50 h Mediabook Edition. Αγόρασα χτες το απλό άλμπουμ και είπα να το ποστάρω αν ενδιαφέρεται κάποιος.

…δισκάρα…θα τον ακούσω τώρα παράληλα με το παιχνίδι:):!:

και καλα θα κανεις γιατι οι περιγραφες ειναι απαραδεκτες!!! :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue:
και εγω αυτο κανω!