Asphyx live in Athens 12-5-2012 @AN Club

Εγώ πάλι ελπίζω σε Hooded Menace! Αλλά ζητάω πολλά!

…γαμώτη !

Δοκτωρ, θα σε απογοητευσω, αλλα οι Hooded Menace ειναι λιγο μαπα live. Υπνος μεχρι εκει που δεν παει, σηκωθηκα κι εφυγα στο πρωτο δεκαλεπτο.

Το ιδιο πακετο δεν εχει και τοσο νοημα να επαναληφθει, αλλα μιας και το θυμηθηκα…

Εκεινη τη μερα ανεβηκαν οι Dead Congregation και γαμησαν και οι Asphyx μετα με τη σειρα τους διδαξαν. Για μενα ηταν το καλυτερο death metal live της δεκαετιας, αυτο το πραγμα που κανουν οι Asphyx επι σκηνης αδυνατει να το κανει ανθρωπος της ηλικιας του Van Drunen και το λεω γιατι μετα το live ο ανθρωπος δε μπορουσε να μιλησει. Τα ειχε δωσει ολα για 100 περιπου λεπτα με ζεστη που ενταξει εγω ειχα λιωσει μονο που καθομουν να τους βλεπω. Deathhammer ονομα και πραγμα.

Αν ηταν να ερθει δευτερη μπαντα, εγω θα γουσταρα φουλ τους NECROWRETCH… αν και το βλεπω λιγο χλωμο.

Με Hail of Bullets το καλοκαίρι ήταν ισοπεδωτικός ο Van Drunen πάντως. Πω, τέτοια ακούω και μετράω μέρες για το live…
Όσο για τα support δεν έχω κάποια συγκεκριμένη προτίμηση να πω την αλήθεια, αν και Dead Congregation θα μετρούσαν, ούτε αυτούς τους έχω ξαναδεί.

supports: Necrovorous,Mallediction
entrance: 20e

και γαμωωωω :smiley:

Ωωωωπ για Necrovorous έχω ακούσει καλά λόγια! Για να χω το νού μου :slight_smile:

…πολύ όμορφα, εξαιρετικά, γαμάτα…και με 20 ευρόπουλα…μια χαρά:):!:

17 ειχε τη πρωτη φορα, 20 τωρα, καλα ειναι. Κανονιστε να ειμαστε παλι τρεις κι ο

[SPOILER][/SPOILER]

γιατι παροτι Asphyx και λυσσασμενοι 170 ατομα βαρια ημασταν συνολικα τη πρωτη φορα. Λεφτα δεν υπαρχουν κι εγω οικονομικα σκατα ειμαι αυτη τη περιοδο, αλλα χτες που βγηκα για μια μπυρα περασα απο 4 μαγαζια κι ολα γεματα πιτα ηταν οποτε go figure

Λίγοι και καλοί που λένε ε? :stuck_out_tongue:
Δεν ήμουν την πρώτη φορά, αλλά πολύ φοβάμαι ότι φέτος θα είναι ακόμα λιγότεροι. Όχι μόνο για οικονομικούς λόγους, αλλά και λόγω πληθώρας συναυλιών.

Μπααα τους εμαθε περισσοτερος κοσμος μετα το live. Τους Warrior Soul ποιος τους θυμοταν πριν ερθουν; Ο μεσος ορος ηλικιας εφτανε τα 33. Αυτα τα πραγματα πανε με το ποσο ενεργη ειναι μια μπαντα και ποσο ψηλα στην επικαιροτητα, οι Necros Christos ας πουμε οταν ειχαν ερθει μαζεψαν καπου 220 ατομα και δεν το πιστευα. Που live εμενα προσωπικα δε με ειχαν ενθουσιασει, απο εκτελεστικης αποψης ΑΠΙΣΤΕΥΤΟΙ, αλλα αυτα τα χαϊμαλια… :lol: ακομα τα θυμαμαι…

Κακο παραδειγμα οι Necros Christos.
Αυτοι εχουν hype,οι Asphyx δεν εχουν.
Αν εχω γυρισει απο το εξωτερικο ψηνομαι
παρα πολυ για το λαηβ αυτο!

Περιεργο ομως,η πιο φθηνη συναυλια(20 ευρουδια) με ενα ΒΑΡΥ ονομα του DEATH metal,εχει περασει στα ψηλα γραμματα…:-k

…όχι για όλους…πολύ κόσμος περιμένει αυτή τη μέρα:):!:

συμφωνω με τον αποπανω! :stuck_out_tongue:

Έχουν βγει εισητήρια?

Κάποιος γι αυτό ρε παίδες κι αν είναι κλασσικά ticket house ή κάπου αλλού και ψαχνόμαστε :slight_smile:

εισιτήρια δεν θα βγουν προπώληση…θα έχει μόνο στο ταμείο του an την ημέρα του live

…οκ…μια χαρά:):!:

Τσεκάρετε το promo trailer εδώ: