Asphyx live in Athens 12-5-2012 @AN Club

Δυστυχώς άκυρο το live για μένα… :frowning:

Πωπω αδερφέ πιο προσεχτικά άλλη φορά. Έπεσε το μάτι μου αρχικά στη λέξη “άκυρο” και στιγμιαία συμπέρανα ότι ακυρώθηκε το live. :stuck_out_tongue:

Προσφατο σετλιστ

[SPOILER]The Quest of Absurdity
Into the Timewastes
Scorbutics
M.S. Bismarck
Deathhammer
Vermin
Food for the Ignorant
We Doom You to Death
Eisenbahnmörser
Minefield
Asphyx (Forgotten War)
Wasteland of Terror
Reign of the Brute
Black Hole Storm
Der Landser
Last One on Earth
Encore:
The Rack
Encore 2:
Death the Brutal Way[/SPOILER]

Σαν πολυ ορεξατους τους βλεπω.

ΚΑΥΛΑ ΣΕΤ!μονο το the krusher λειπει!μακαρι να παιξουν παρομοιο σετ!

[SPOILER]Εντάξει, στην αλληλουχία Scorbutics, M.S. Bismarck, Deathhammer θα αφήσω τα μυαλά μου στο πάτωμα.[/SPOILER]

Οι Asphyx ΑΠΛΑ ΓΑΜΗΣΑΝ .±
oi Necrovorous γαματη μπαντα 8O και οι Mallediction καλοι! :stuck_out_tongue:

Δεν τα κατάφερα.
Είχε πολύ κόσμο?
Τι ώρα περίπου βγήκαν οι Asphyx?

γυρω στισ 23.30 βγηκανε!ειχε κοσμο αλλα νομιζω οτι την προιγουμενη φορα ειχε περισοτερο!

MALLEDICTION αρκετά καλοί, ειδικά τα δύο τελευταία κομμάτια τους (τα δικά τους, όχι η διασκευή) ακούστηκαν πολύ ελπιδοφόρα. NECROVOROUS γάμησαν, εντάξει παίζουν και ένα από τα λίγα υποείδη του death metal που πραγματικά απολαμβάνω ν’ ακούω. ASPHYX τι να πούμε τώρα, οι άνθρωποι είναι τοτέμ της σκηνής, ανέβηκαν στις 23.30 και κατέβηκαν 01.15 και όταν οι ταχύτητες έπεφταν το ΑΝ βούλιαζε κάτω απ’ τον φλοιό της γης.

Mallediction συμπαθητικοί,θετικές οι εντυπώσεις.Έπειτα για Necrovorous τι να πω,όλεθρος

Aυτό βασικά, ακριβώς το death metal που μ’αρεσ’.Και με δυο διασκευάρες σε Twisted Mass of Burnt Decay και Master.Γενικά γάμησαν ό,τι υπήρχε.Ε και μετά βγήκαν οι Asphyx και μας αποτελείωσαν.Ορεξάτοι ήταν,το σετλιστ ήταν μεγάλο και γεμάτο, είχαν και πολύ καλό ήχο…δε νομίζω ότι έφυγε άνθρωπος ανικανοποίητος.

Κορυφαία συναυλία death, έτσι όπως ακριβώς πρέπει να παίζεται το συγκεκριμένο είδος. Δονήθηκε το An και στα γρήγορα κομμάτια, αλλά και στους αργόσυρτους doom ύμνους τους.
Υπερφυσικό το τελείωμα με Abomination Echoes (!!!) και Pages in Blood (!!!), ριφφάρες και πάτωμα.
Δεν ήταν πάντως γεμάτο το An, λίγοι είμασταν σχετικά, οπότε υπήρχε και μια άνεση εκεί μέσα για να επιδοθεί κανείς σε ευγενές headbanging, crowd surfing και άλλες δραστηριότητες.

Πολύ καλές και οι δύο support μπάντες, ετοίμασαν μια χαρούλα τον κόσμο.

Εν ολίγοις, μια πολύ καλή βραδιά, τα ξαναλέμε την Παρασκευή στους Αγγλάρες.

crap, δηλαδή προλάβαινα… :frowning:

Ζηλευω ρε αλητες :frowning:

μονο σε εμενα φανηκε οτι ειχε αρκετο κοσμο?? :-k

δεν πάτησα στο ΑΝ γμτ!

[I](τραυμάτισα το αριστερό μου πόδι και το…χω “φασκιωμένο” :frowning: , δεν είμαι όχι για μος αλλά ούτε καν για…περπάτημα ως το κλαμπ)[/I]

Ω ναι! Μισό να τα πιάσω ξεχωριστά:
[B]Mallediction:[/B] Eλπιδοφόρο συγκρότημα σχολής Cannibal Corpse, Bolt Thrower (διασκευάρα στο Killchain) κι γενικά ταχύτατου παλιομοδίτικου Death με φοβερά ενεργητικό frontman! Μπράβο τους για πρώτο μεγάλο live!
[B]Necrovorous:[/B] Στα ίδια και υψηλότερα standards απόδοσης που θέσανε οι Mallediction, οι πιο σκοτεινοί της βραδιάς με επιρροές από Morbid Angel, Incantation, Autopsy (διασκεύασαν το Twisted Mass Of Burnt Decay από το Mental Funeral) κι με έναν εξαιρετικό και χαμηλών τόνων frontman. Θα τους έχω υπόψιν για τσίμπημα δίσκου τους! Όπως και τους Mallediction!:slight_smile: Και περνάμε στους απόλυτους άρχοντες της βραδιάς…
B ASPHYX: [/B] Απίστευτοι, τρομερή διάθεση, έμπα με το Into The Timewastes, Scorbutics, Deathhammer (ναι εγώ ήμουν αυτός που ανέβηκε να τραγουδήσει τρομάρα του την εισαγωγική φράση με τη μπλούζα Rotting Christ :lol::lol:) και συνέχεια με Der Landser, Wasteland Of Terror, Eisenbahnmorser, We Doom You To Death (τι ριφφάρα ρε πούστη μου!), Vermin, MS Bismark. Αλλα αργόσυρτα κομμάτια που παίχτηκαν ήταν The Rack και Last One On Earth όπου η περιγραφή του ChrisP με καλύπτει πλήρως! Η τριάδα του φινάλε όμως που μας ισοπέδωσε και παίχτηκε ειδικά για Ελλάδα ήταν Abomination Echoes (instrumental από το πρώτο demo τους)/Death The Brutal Way/Pages In Blood!! Cheers στους ChrisP (thanks για το Slaughter Of The Soul :)), kaiser που τα σπάσαμε μαζί καθώς και στα παιδιά από Suicidal Angels που δώσαν το παρόν! :smiley:

@NikosMalk: Περαστικά σου μάγκα!


We doom you to death! Πάντα τέτοια.

θελω να τους ξαναδω γμτ :stuck_out_tongue: