Asphyx

Για πείτε απόψεις.
Προσωπικά τους έμαθα από εδώ όταν βγήκε το Death…The Brutal Way, και είχα πάθει πλάκα.
Έπειτα τα πήρα απ’ την αρχή και τους λάτρεψα, μέχρι το Last One on Earth. Από εκεί και πέρα δεν έχω ακούσει τα υπόλοιπα 4 είναι η αλήθεια, ίσως να είμαι προκατειλημμένος λόγω απουσίας του Van Drunen, που τον έχω πολύ ψηλά στα μάτια μου.
Όλος αυτός ο συνδυασμός με αργά ριφφ που σκοτώνουν, με τα γρυλίσματα του αποπάνω κυρίου και με τα ξεσπάσματα σε γρήγορο τέμπο είναι ισοπεδωτικός για μένα.
Βγάλανε και το DVD πέρσι, και είδα πόσο τίμιοι είναι και επί σκηνής.
Κάπου διάβασα πριν λίγους μήνες πως ετοιμάζουν κάτι καινούριο, αναμένουμε με ενδιαφέρον.

Επανέρχομαι στο bold.
Σήμερα είδα και ένα “documentary” που μιλάνε κυρίως ο Bob με τον Eric, ντραμμερ και κιθαρίστας αντίστοιχα μέχρι και το 2000 (ο Bob συνεχίζει ακόμα) καθώς και ο Van Drunen, και αναφέρονται σε όλα τα άλμπουμς με χρονική σειρά, σε γεγονότα κλπ κλπ.
Επίσης μιλάνε και άλλα 2 μέλη που έχουν περάσει από τους Asphyx, ο μπασίστας που έφυγε πέρυσι και ο τωρινός κιθαρίστας, που παίζει και στους Hail of Bullets.
Γενικά είναι πολύ ενδιαφέρον, και

Bump, απλά για να αναφέρω ότι γύρω στο τρίμηνο πριν, κυκλοφόρησαν 2 split, ένα με τους [B]Hooded Menace[/B] και ένα με τους [B]Thanatos[/B].
Το πρώτο κομμάτι το βρίσκουμε [B]εδώ[/B], και συνεχίζει στο κλασικό doom/death στυλ, με βαλτώδη riffs που σκοτώνουν.
To κομμάτι του δεύτερου split είναι μια διασκευή των Majesty, στο κομμάτι “Bestial Vomit”, και δεν το έχω βρει κάπου για την ώρα.

Ανήκω κι εγώ στην κατηγορία μόνο Τhe Rack και Last One on Earth, μετά για κάποιο λόγο τους έχασα…

Πάντως το νέο κομμάτι που πόσταρες, βαράει καλα! Για να τους ξαναθυμηθώ σιγά σιγά!

Άκου και το [B]“Death… the Brutal Way”[/B] που βγάλανε το 2009, πιστεύω θα σου θυμίσει τις παλιές καλές εποχές :wink:

Νέο κομμάτι απ’ το επερχόμενο άλμπουμ, που θα κυκλοφορήσει τον Φεβρουάριο του 2012, με εξωφυλλάρα.

Ακούμε και μας παίρνει το κεφάλι [B][U]εδώ[/U][/B]

Αραγε θα είναι τόσο καθαρό όσο ακούγετα; Γιατί αν ναι θα είναι το μόνο μείον. Αυτο δε σημαίνει οτι δε θα την παιζω για πάρτυ τους απ’ οτι δείχνει το κομμάτι

δεν εχω ακουσει το τελευταιο τους αλλα αυτο το κομματι γα***ει κωλους ασχημα!

…πολύ καλό το κομμάτι…ότι γράφει ο αποπάνω:):!:

ΩΩΩ ναι μας παίρνουν το κεφάλι! Και έρχεται και κατάλληλη εποχή.:wink:

…κατάλληλη εποχή, για να μας έρθουν κιαυτοί:):!:

Hail of Bullets

Bestial Vomit

ASPHYX - Deathhammer (Album Trailer)

Συνέντευξη του Bob Bagchus, όπου μιλάει για το καινούριο άλμπουμ:

[B]http://www.lordsofmetal.nl/showinterview.php?id=4161&lang=en[/B]

Ωραία τα λέει ο Bob εγώ πάντως στο live τους θα φωνάζω για το Black Hole Storm. Για τις νέες μπάντες που λέει έχει σε μεγάλο βαθμό δίκιο. :wink:

Κι εγώ συμφωνώ με αρκετά πράγματα που λέει. Και στο DVD του 2010, το Live Death Doom δίνει μια πολύ σαφή περιγραφή του τι θεωρεί death metal. Τώρα για κομμάτια που είπες, ας έρθουν για live κι ας παίξουν ό,τι θέλουν!

Συνέντευξη Martin Van Drunen [B][U]εδώ[/U][/B].

Όσα περισσότερα διαβάζω, τόσο δε μπορώ να κάνω υπομονή τις λίγες μέρες που μείνανε!

και νεο βιδεο εκει:

This is true death metal you bastards
:bow2:

Απολαυστικότατος ο φίλος μας, είναι 100% original !!! Σίγουρα θα περάσουμε όλοι τέλεια στο live, μακάρι να μπορέσω να μείνω λίγο παραπάνω και να του μιλήσω κιόλας.

Μιλήσαμε κι εμείς με τον Van Drunen. Take a look [U]here[/U].