At the Gates vs Dark Tranquillity vs In Flames

Oι Ιn Flames ίσοι με τους DARK TRANQUILLITY;;;;; Oh Lord!!! Δεν ψηφίζω. Άλλη η κουλτούρα των DT και άλλη των At The Gates.

Καλά δεν υπάρχει δίλημμα. At The Gates φυσικά και μην ξεχνάμε και τους τεράστιους Edge Of Sanity.
Oι άλλοι 2 δεν φτουράνε μία μπροστά σ αυτά τα γκρουπ.

συμφωνω με τον νιχιλιστ…καλυτερα παντω ειναι να συνεχισετε σε αυτο http://www.rocking.gr/modules/forum/showthread.php?t=2358&highlight=flames

το παρον ειναι λιγο ακυρο πολ,μιας μπου οιat the gates ειναι λιγο αλλη περιπτωση, no offense στο ρεστλες :stuck_out_tongue:

Δεν ειναι τοσο ακυρο.Slaughter,Gallery και Jester Race θεωρουνται η μεγαλη τριας του μελωδικου ντεθ…

at the gates δεν ειναι στην ιδια ταξη με τους αλλους

ενα πολ Slaughter,Gallery και Jester Race θα εστεκε καλυτερα, μιας και τα υπολοιπα των attg δεν εχουν καμια σχεση με τα υπολοιπα των αλλων 2

ΑtG.-

Οι In Flames παρθένες ως τώρα? :stuck_out_tongue:

Το λες λες και είναι κάτι περίεργο ;p

in flames(kserw kserw…#-o)
dark tranquillity
at the gates

Αυτο ειναι το σκεπτικο με το οποιο ανοιξα το poll,συν του οτι ειναι απο την ιδια πολη,και γενικα αυτοι οι τρεις θεωρουνται αυτοι που ανεπτυξαν την περιβοητη σχολη του Γκετεμπουργκ που επηρρεασε πολυ το ειδος

Μια απορια εχω,απο ολα τα poll που εχουν ανοιχτει το ακυρο σου φαινεται που εβαλα τους Atg μαζι με τους αλλους δυο;#-o:lol:

Βασικα οι Edge of Sanity ειναι οι αγαπημενοι μου απο μελωδικο death,αλλα δεν κολλουσε με το ολο concept:p

Τωρα που το σκεφτομαι,γουσταρετε και κανενα Edge of Sanity vs Opeth;:-k

Αυτό βασικά είναι προσβλητικό για τους Edge Of Sanity.

:p:p

Dark Tranquillity με διαφορά…

Haven και Character ειναι απο τα αγαπημενα μου…

In flames…Αν τους δειτε live θα καταλαβετε…:!: (αλλο αν οι At the gates ειναι οι Πατριαρχες της σκηνής…)

In Flames κι εγώ με την σειρά μου. Σταθερή αξία και σερί πολύ καλοί δίσκοι! Μετά At The Gates.

At The Gates για την επιδραστικότητα
Dark Tranquillity για την συνεχόμενη παραγωγή αξιόλογων δίσκων
In Flames για ό,τι έκαναν μέχρι το Whoracle.

Φιξντ!:smiley:

Αt the Gates για την πρωτοπορία.

Οι DT και οι ΙF είναι τα παιδιά δίδυμα αδερφάκια των μπαμπάδων ΑΤG.

Imo δεν υπάρχει λόγος ύπαρξης του πολλ.ATG τα γαμούν όλα και το ζήσαμε και τον Σεπτέμβριο.αυτά.

Αt The Gates.

In Flames -------> δεν αντέχω νότα

Dark Tranquility ------> αν και έχω σταματήσει να τους παρακολουθώ, δεν ξέρω γιατί, το Damage Done θα είναι πάντα αγαπημένο.

At The Gates --------> συμπαθητικοί και πρωτοπόροι, αν και ακόμη και το Slaughter δεν το βάζω πάνω από το Damage Done.

Dark Tranquility λοιπόν.

τους αγαπαω ολους!!! :slight_smile:

τους at the gates τους βλεπω ως τους πατερες
και τους αλλους 2 ως τα παιδια τους

δισκογραφια at the gates
the gallery, mind’s I,projector
the jester race, whoracle
δισκαρες ολα τους