At the Gates vs Dark Tranquillity vs In Flames

Ας ξεκινησει η σφαγη του Γκεντεμπουργκ,και ειθε το αιμα να ρευσει αφθονο!:DΠοιο απο τα τρια συγκροτηματα γουσταρετε περισσοτερο;Ποιο συγκροτημα κανει το κεφαλακι σας να προσπαθει να ξεβιδωθει απο το λαιμουδακι σας απο το αχαλινωτο head-bagging περισσοτερο;:DΨηφατε!

And my vote goes to…τουρουρουρουυυυυυυυ,τουρουυυυυυυυυυυυυ Dark Tranquillity!:DΓιατι ναι μεν το Slaughter of the soul μαμαει πωπουδακια,αλλα το ιδιο κανει και το Gallery,και ενω οι At the Gates το εχουν διαλυσει αφηνοντας μας την κληρονομια τους,οι Dark Tranquillity συνεχιζουν να βγαζουν δισκαρους που ο ενας ειναι καλυτερος απο τον αλλον!:DΜε τους φιλτατους In Flames δεν ασχολουμαι καν,ειναι μακραν οι πιο παρακμιακοι απο τους τρεις:pΚαλα πλακα κανω,καλοι ειναι και αυτοι αλλα προτιμω τις αλλες δυο μπαντουλες και δεν πολυπαω τα φωνητικα τους!:slight_smile:

Αν υπαρχει αλλο poll συγγνωμη,κλειδαμπαρωστε το,εκανα search αλλα δεν βρηκα κατι:(

τσσσ αντι να ανοιξεις θρεντ για εντεχνα:p
με απογοητευεις…[-X
anyway δεν ψηφιζω κανενα γιατι δεν ξερω κ κανενα:oops:

Μην σωσεις ρε απιστη[-XΜπαν ρε,μπαν![-X:p

Dark Tranquillity. Ανετα οι αγαπημενοι μου απο τον μελωδικο death ηχο.

Γουσταρω πολυ και At The Gates.

Οι In Flames μου τη σπανε.

Αυτα. :slight_smile:

:har: καλα θα πω in flames γιατι ο τραγουδιστης τους εχει ωραια ματια:)

Ψηφησε Dark Tranquillity και μετα οξω απο δω ρε!:stuck_out_tongue:

Το Slaughter το χω πανω απο καθε melodic death album,αλλα ας πουμε οτι η 2η θεση ειναι γεματη DT αλμπουμς…Κι τωρα που το σκεφτομαι δεν εχει μεσα μου τοση μεγαλη διαφορα το Slaughter απο το Gallery η το Damage Done.Ε βαλτε κι οτι τα υπολοιπα At the Gates εχουν μεν κομματαρες αλλα σα συνολο δε μου αρεσουν εξισου,ε…Dark Tranquillity.

In…who?:stuck_out_tongue:

At The Gates αν και μ’αρεσουν εξισου οι DT.
Οι IF μ’αρεσαν μεχρι το Reroute.

Δεν υπαρχει τριτο συγκροτημα φιλε μου,μην αναρωτιεσαι,απλα δεν θελω να με πουν ρατσιστη και εβαλα και τα λιμα μεσα να παιξουν μπαλα,μην λοξοδρομησει κανενος το χερι και τους ψηφισει κατα λαθος:p

Δεν τίθεται ερώτημα.

At The Gates.

Αν δεν υπήρχαν αυτοί ούτε ξέρουμε που θα ήταν οι άλλοι δύο.
Aπο κει και πέρα οι DT ακολουθούν μια σταθερά αξιοπρεπη πορεία (με ορισμένες δισκάρες στη διαδρομή) ενώ οι In Flames μεγαλούργησαν μέχρι το Whoracle, έβγαλαν άλλους 2 καλούς δίσκους (Colony, Clayman) και μετά άντε γεια.

at the gates τι να λεμε τωρα,τα παντα ολα!!!

Υποσχεθηκα ψηφο στον Ρεστλες, οποτε τη ριχνω στους ΔΤ.
The Gallery και δεν ειμαι καλλλλλα!
Και το Slaughter μεγαλη αγαπη ομως.

Ποσταρε το δευτερο ακαουντ μου.

Το DT vs IF ερχεται δευτερο και καταϊδρωμενο λουζερομπαουγκ,το χω ηδη κανει εγω.[-X

Αναμεσα σε DT και At the Gates θα ψηφισω DT.
Αλλα αναμεσα σε Slaughter και εναν-εναν τους δισκους των DT,ανετα Slaughter.

Ναι αλλα εσυ εισαι ενα μικρο κομπλεξικο martian και δεν σε υπολογιζω ανυπαρκτε[-X
Δεν το βρηκα ρειιιιιιιιιιιιι:(Αν και να το βρισκα παλι θα το κανα,ακου να αφησει εξω τους At the Gates,πηγε και στο live τους ο ανεπροκοπος[-X

Btw καποιος απο τους τρεις ξεχασε να ψηφησει του Gates:p

Ωπ ! Καποιος δεν εχει δει ATG & DT ?
:har: :har:

E μαγκες!ATG δεν ειναι μονο το ρημαδι το Slaughter…

Αυτος ο καποιος ειναι ο μεγαλυτερος καναπεδακιας που κυκλοφορει,οποτε μην την ψαχνεις:p:p

Ε IF με DT μοιαζουν πολυ περισσοτερο,οι At the Gates ειναι λιγο διαφορετικοι.
Εγω δεν ψηφιζω,σνομπαρω το τοπικ σου.

Ντεθστερ ναι,αλλα εγω το Slaughter καραγουσταρω,τ’αλλα απλα μου αρεσουν.

at the gates ειναι ανυπερβλητοι, οχι μονο εφτιαξαν ενα ολοκληρο ειδος με το τελευταιο, αλλα εβγαλαν αλλες 3 αλμπουμαρες κλασσικες και εννοειται πως στο συγκεκριμενο πολ εκει παει η ψηφος μου

ουσιαστικα το διλημμα ειναι in flames vs dark tranquility, αλλα υπαρχει ηδη τετοιο θρεντι

και στο διλημμα επιλεγω in flames :smiley:

dark tranquillity θα πω,αν και ειναι σχεδον ισοι με τους in flames…οι tranquillity προσφερουν πιο σκοτεινη,αγκρεσιβ μουσικη και χρησιμοποιουν αψογα keyboard

at the gates δεν υπαρχει καν ερωτημα…χωρις αυτους δεν θα υπηρχαν οι αλλοι 2

μεταξυ των αλλων ιν φλεημς μαλλον, οι δτ μετα το προτζεκτορ εγιναν πιο βαρετοι και απο το να βλεπεις το γρασιδι να μεγαλωνει